Skocz do zawartości

ognisty80

Forumowicz
  • Postów

    80
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ognisty80

  1. Pierwsze pytanie jak masz rozwiązaną instalację ? Zawór mieszający ? Grzejniki + podłogówka jak udział procentowy ? ecoster 200 najlepiej jak redukuje czynnik grzewczy od osiągniętej temperatury, najgorsze co można robić przy ogrzewaniu podłogowym to wyłączać pompę. Spowoduje to duże niepotrzebne wahania. Lepiej aby ecoster zdjął kilka stopni. Np. Na podłogówkę idzie 28 C w pomieszczeniu ecoster 200 osiąga rzadaną temperaturę 21 C. Po przekroczeniu do 21,2 zdejmuje z czynnika grzewczego 2 C i w podłogę płynie woda już nie 28 a 26. Sprawdza reakcję układu jak temperatura nie spada to potrafi jeszcze zdjąć. Obniżenie można ustawić ręcznie, czyli na sztywno przypisać że po przekroczeniu zadanej temp. w pomieszczeniu zdejmie dla podłogowki np 3C a dla grzejników ustawiam 5-7C. Lub fragment z DTR ecomax 800 Temperatura zadana w ogrzewanym pomieszczeniu (ustawiona w ecoSTER200) = 22°C. Temperatura zmierzona w pomieszczeniu (przez ecoSTER200) = 20°C. Współczynnik temperatury pokojowej = 15. Temperatura zadana mieszacza zostanie zwiększona o [(22°C -20°C)]x15/10 = 3°C. Należy znaleźć właściwą wartość parametru współczynnik temperatury pokojowej. Zakres: 0?50. Im większa wartośćwspółczynnika, tym większa korekta temperatury zadanej kotła. Przy ustawieniu na wartość ,,0? temperatura zadana mieszacza nie jest korygowana. Uwaga: ustawienie zbyt dużej wartości współczynnika temperatury pokojowej może spowodować cykliczne wahania temperatury pokojowej! Bardo istotne jest aby właściwą reakcje wykazał właściwy układ. np jest mieszacz ( zawór 4d z siłownikiem ) na grzejnikach a podłogówka jest na ręcznym zaworze - wtedy pozostaje nam sterować ( dławić mieszacz ) a wyłączać pompę od ecostera 200 z czasowym załączeniem aby nie wystudzić podłogi.
  2. Tu niestety kolego się mylisz :) montuje te piece i prawda jest nieco inna. Jak spaliny przechodzą z części podajnikowej do "klasycznej" to mają dłuższą drogę a co za tym idzie lepiej można odebrać ciepło. Zwłaszcza nowy model IGNIS SEKO 2w1 w połączonym płaszczu wodnym sprawdza się bardzo dobrze. Ja wybieram w 90% sterowanie ecomax 800 i klienci nie dotykają się do ustawień. Za to modele w dwóch kawałkach można fajnie podłączać np. przez ścianę. Podajnik to chyba najlepsza konstrukcja obrotowa na rynku ma niezależny napęd retorty. Jedyna można powiedzieć wada może raczej niedogodność że 2x w roku trzeba przesmarować kalamitkę na wałku przy podajniku. Ciężko też się czyści wyczystkę pod podajnikiem ale jak się nabierze wprawy i sposobem ;) wentylator na full zajmuje to chwilkę.
  3. Na targach w poznaniu spotkałem się z pompą ciepła powietrze - woda od GALMET. Pompę można zamontować do dowolnego zbiornika. EASYAIR 2 GT SMALL. Mam 180L zbiornik z wężownicą. Koszt takiej pompy ok. 3000 brutto Wedle zapewnień pana na stoisku zapotrzebowanie na energie elektryczną ok 600W. Trochę niskie COP 3,2 przydało by się 4,0 ale podobno jest to do osiągnięcia przy zastosowaniu innego gazu. Zainteresował mnie pomysł zasilania takiej pompy z ogniw fotowoltanicznych. Na tych samych targach na stoisku SELFA SZCZECIN oferują panele fotowoltaniczne cena za 1W ok 1 euro , przy większych zamówieniach 0,9 euro. Zakładam zakup 4 paneli za ok 1000 euro ok 1000W gdyż po 20 latach maja mieć ok 80% sprawności. Oczywiście dojdzie problem z magazynowaniem energii itp. W miesiącach gdy z powietrza nie da się wyciągnąć opłacalnej ilości energii można zasilać grzałkę 1kW. Czy spotkaliście się z gotowymi rozwiązaniami ? Zakładam że przy sakli produkcyjnej taki zestaw mógł by kosztować ok 10 tys. Idea : jak da radę z 1kW energii fotowoltaniczej zrobić 4kW ciepłej wody :) i nic za to nie płacić Roczne wydatki na ogrzewanie wody prądem szacuję na 1200-1500 zł brutto Czas zwrotu takiej inwestycji trzeba skromnie liczyć na 10 lat. Zapowiadane podwyżki cen prądu i miejmy nadzieję spadek cen ogniw mogą wpłynąć na czas zawrotu. Chyba że uda się skubnąć jakąś dotację ;) Zapraszam do dyskusji.
  4. Faktycznie zaopatrując się w paliwo na stacji czy nawet w hurtowni na koniec okaże się to sztuką dla sztuki. Choć można by wrzucić w koszta firmy i odliczyć VAT. Ale gdyby odnowić upadającą sztukę wytwarzania alkoholu we własnym zakresie ;) , lub olej np.rzepakowy choć alkohol brzmi bardziej interesująco a o dodatkowych bonusach nie wspomnę. Ze wstępnych informacji wynika że taki rodzaj pozyskanej energii elektrycznej nie zalicza się do czystych. Nie ma obowiązku odkupienia przez zakłada energetyczny jak jest w przypadku energii wiatrowej czy fotowoltanicznej. Myślałem o małym silniku ok. 1L pojemności być może zasilanego LPG. Szkoda bo w zeszłym roku sprzedałem VW polo z gazem idealnie by się nadał. Ciekawe czy ktoś wyszedł poza rozważania i przeszedł do realizacji ;)
  5. Witam Zainteresował mnie temat wytwarzania ciepła i energii elektrycznej w jednym procesie. Czysto teoretycznie: - kupujemy silnik spalinowy i podłączamy do niego silnik DC który będzie generatorem - układ chłodzenia montujemy tak aby odbierał sprawnie ciepło - które buforujemy Zasilanie - w zależności od opłacalności gaz, on, olej, alkohol itp. Przykłądowe działanie - latem działa na potrzeby ogrzania CWU odpala uzupełnia bufor wygenerowany prąd odkupuje elektrownia ( lub magazaynoway w akumulatorach ) wyłącza się - zimą ogrzewanie + generowanie ciepła Oczywiście można eksperymaentalnie zakupić silnik spalinowy ale czy ktoś natknął się na gotowe kogeneratory ?
  6. Witam odnośnie "dołu retorty" to z mojego doświadczenia z pancerpolem problem jest w żeliwie i szczelinach w nim , dlatego wpada do puszki pył itp. Jak chcesz mogę zaproponować Ci zestaw naprawczy do pancerpola z podtoczoną koronką mojego pomysłu i piersciemi doszczelniającym. Czyszczenie komory raz na rok :) Byłko kilka zestawów modyfikacji i niektóre bardziej szkodziły niż pomagały. W RETO UNI DUO żeliwo które się obraca to jeden kawałek stad nie wpada tyle śmieci do komory. Bardzo podoba mi się ich palnik w lutym montujemy jedną sztukę w Słupcy , szkoda że nie wejdzie do mojego kotła bo chętnie bym potestował. Co do porównywania ruski ekogroszek a bdb.pieklorz to różnica ruski/polski 23kg/doba (800zł) pieklorz 18kg/doba(920) koniec końców cenowo wychodzi bardzo podobnie tylko mniej pracy i czyszczenia. Oczywiście nie można wrzucać wszystkich ruski węgli do jednego worka. Jak masz za 600 to chętnie kupie :P
  7. Witam Kup zwykłe kostki 2,5 mm zrób pojedyncze żyły i oryginalny kabel z pieca wpinasz w kostkę z kostki przedłużka 2m do sterownika w innym miejscu. Nie pomyl fazy i zera a tymbardziej uziemienia. Najlepiej oznacz wszystkie żyłki od 1 do ... 99 zrób fotkę abyś nie musiał dochodzić eksperymentalnie jak podłączyć. Można też zastanowić się nad odizolowaniem w jakiś inny sposób ale fizyczne przemontowanie dało by dość jednoznaczną odpowiedź. Co do gwarancji to według mnie nie ma ryzyka.
  8. Proponował bym przedłużyć kable i wywalić serownik z kotła. Zmierz temperaturę pod obudową termometrem cyfrowym - dokładnym. Ja obstawiam problemy z przegrzewaniem. Zrób pojedyncze żyły ( 2m )zepnij to kostkami i wywal z kotła wraz z modułem. Przeprowadź ponownie testy na temperaturach kotła ok 80 - 85 stopni i daj znać ;)
  9. Witam Sprawdź parametry maksymalna temperatura kotła u mnie = 85 oraz temp. schładzania kotła = 90 . Być może masz ustawione schładzanie na 80 i kocioł stara się wyrzucić nadmiar ciepła. Ustawienie temperatury mieszacza min 45 max 55 powoduje że pogodówka ma bardzo małe widełki pracy. U mnie od 18 do 95 dla grzejników i np. dziś 5 stopni na dworze a temp. z krzywej 42 (-5 z ecostera = 37). Musisz uważać na dokładanie drewna bo bywają przypadki że przegrzewa to kocioł np. ciąg kominowy roznieca palenisko i podbija po stopniu temperturę radzę z umiarem ja trocinami lekko pod gotowwałem jeden kociołek :) Odnośnie wariowania sterowników w WEBRACH to może mieć to związek z umiejscowieniem. Oglądałem kotły RETO UNI DUO jest to ten sam facet co rozkrecał WEBER i on doszedł do wniosku że bezpieczniej jest wyrzucić sterowanie z góry kotła i w kotle został tylko czujnik temp. a sterownik powędrował na zasobnik co według mojego doświadczenia jest dobrym krokiem. Elektronika nie lubi więcej niż 55 - 60 bynajmniej w tej klasie wykonania. Zastanawiam się nad wyrzuceniem sterowania z pieca bo po pomiarach temp. jest tam za ciepło. Temp. powrotu ustaw bardzo nisko np. 35C przymkniecie zaworu 0% Parametry A FL i B FL służą do zmiany dynamiki działania FUZZY LOGIC tzn. z tego co ja zrozumiałem to możesz zmienić harakteysykę dochodzenia do zadanej temperatury kotła na bardziej leniwą lub bardzie dynamiczną jak do tej pory nigdy nie zmieniałem tej wartości A = 6 B=30 . Najnowsze wersje mają chyba 7 i 45 ale dobrze nie pamiętam. Co do samego działania FL to piec tak powinien chodzić szukać po woli stabilnego pukntu pracy kręcić się blisko zadanej temperatury to jest idea sterowania palenisko nie staje gdy jest odbiór minimalnej mocy. Po każdej zmianie w sterowniku wyłącz go z sieci - reset.
  10. Witam 55 stopni to taki zabieg gwarancyjny :) bardzo ciężko jest mieć zalecaną temp. powrotu. Pierwsze to wejdź Menu-Sterowanie ręczne i sprawdź czy mieszacz na wciśniecie otwórz otwiera się na wciśniecie zamknij zamyka się. Z tego co widzę na twoich fotkach to obracanie się w prawo = otwórz obracanie w lewo = zamknij być może masz pomieszane fazy w mieszaczu a wtedy wystarczy zamienić dwa kable :) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Musisz wejść w ustawienia serwisowe hasło 9999 wejść w ustawienia mieszacza i ustawić : -mieszacz jest mieszaczem CO - min temp .mieszacza 18 - max temp.mieszacza 90 ( uwaga tylko jeżeli masz pewność że to idzie na grzejniki) - czas otwarcia zaworu ( domyślnie 140s) - przeczytaj na obudowie siłownika mieszacza Tryb ochrona powrotu w ustawieniach serwisowych - zawór 4 D często szwankuje dlatego zaleca się ustawienia zawór 3 D niezależnie od wykonania instalacji. Zasugerowałem aby PLUM skasował opcje która bardziej szkodzi niż pomaga. W ustawieniach serwisowych jest sporo fajnych opcji ale zmieniaj je rozważnie wszytko ma swoje konsekwencje ;) Jeżeli to nie pomoże pozostaje opcja aktualizacji oprogramowania. W pewnych okolicznościach mieszacz świruje np. z pogodówką. Doraźnie można ją wypiąć. Ale zalecam zawsze aktualizację softu do nowszej wersji. Czasem jest to płatne czasem nie. Napisz jak Ci poszło. Piszę poradnik do e800 i podajników pancerpola mam nadzieję że przez święta go skończę.
  11. Są to kotły bardzo podobne nic dziwnego jak Reto Uni Duo i kotły WEBERA robi ten sam gość tylko w Koninie. Reto mają dość ciekawy podajnik do wyboru troszkę wyeliminowanych błedów z WEBER sterowanie wyrzucone z góry pieca co mi bardzo się podoba że jest na zasobniku. trochę bardziej dopracowany ewolucja. WEBER jest już trochę znany i się ceni RETO ma lepszą cene.

  12. Witam Spieki czy niedopalone ? Jak spieki to daj korektę na 85-90% korekta nadmuchu FL Jak masz podajnik TRIO to możesz pokombinować z otwartymi dyszami spokojniejszy nadmuch ale trzeba uważać bo wydaje mi się że na dobrym węglu otwarte dysze to większa strata kominowa. Spieki robią się od - mokrego paliwa - za silnego nadmuchu - wysokiej liczby rogi ( spikalność) - węgle koksujące Spieki mogą też powstawać w nadzorze a nie w pracy. A nadzór reguluje się ręcznie według mnie nadzór na zimę częsty delikatny np przerwa podawania nadzór 20min czas podawania nadzór 12s wydł. nadmuchu 5s
  13. Witam Schemat jest bardzo dobry !!! Problemy są związane z oprogramowaniem. Stara wersja softu potrafi wariować kiedy jest podpięta pogodówka. Odepnij pogodówe zadaj temp ręcznie zobacz zobacz czy reguje poprawnie. W sterowaniu ręcznym sprawdź czy po załączeniu otwierania mieszacza mieszacz się fizycznie otwiera i po włączeniu zamykania zamyka - możesz mieć obrócone fazy wtedy trzeba obrócić dwa kabelki. Sprawdź w ustawieniach serwisowych hasło 9999 czy ustawienia mieszczacza są poprawne - mieszacz grzejnikowy ( nie podłogowy ) - czas otwarcia zaworu itd po zmianach w ustawieniach serwisowych zawsze trzeba wyłączyć zasilanie i włączyć ponownie. Wyłącz ochronę powrotu w ustawieniach kotła (serwis) - to jest przyczyna odcinania grzejników musi być wybrana opcja 3 drogowy zawór termostatyczny !!! ta funkcja potrafi odcinać grzejniki zawsze ją wyłączam Na niektórych instalacjach kocioł wpada w pętle chce chronić powrót i odcina grzejniki - tylko opcja bez ochrony powrotu. Z mojego doświadczenia aktualizacja softu pomaga jak masz starszą niż v14. jedyne co ja bym zrobił to dał zawór 4d ale za wymiennikiem po stronie mieszkania wtedy miałbyś 100% ochronę powrotu dzięki wymiennikowi. Sam zawór 4d nie chroni za bardzo ale jak dasz go za wymiennikiem pompa CO= pompa kotłowa to mur beton temp wyjścia 60 temp powrotu 55 albo lepiej. Masz pytania pisz na kotłach WEBERA zjadłem zęby. Szukam ciekawych przypadków bo tylko takie czegoś uczą.
  14. Witam Nareszcie znalazłem czas i wpadłem obejrzeć kotły Reto Uni Duo osobiści. . Najbardziej interesujący jest podajnik z obrotową retortą ale pierwszy raz widzę że retorta ma swój zawleczkę (wałek) do napędu i ślimak ma swoją zawleczkę. Bardzo podoba mi się pomysł rozdzielenie napędu bo wszystko nie kumuluje się na jednej zawleczce jak jest w moim podajniku pancerpola. Kolejna element który jest sporą zaletą to żeliwo retorty jest jednym elementem nic się nie powinno klinować tak jak w moim podajniku czasem podskakuje koronka i piszczy tu nie widać aby coś takiego mogło się dziać. Podajnik jest dla mnie na tyle ciekawy że pod negocjacjach kupiłem go :) w ciągu tygodnia będzie założony do kotła. ( mam do sprzedania używany podajnik jeżeli kogoś interesuje ) Sterownik ecomax 800 to dobry znajomy kto zna Fuzzy Logic ten dobrze wie o czym pisze. Podoba mi się jakość wykonania poprawiono też kilka elementów które w moim WEBERZE są pewnymi mankamentami: - w RETO Uni Duo jest sporo większe palenisko na drewno - sterownie można zamontować w dowolnym miejscu nie musi już być na kotle Co mi się nie podoba : - kolorystyka jak dla mnie przydał by się cały czarny np mat :) - szuflada popielnika nie sprawdza się wywaliłem swoją
  15. Witam Dziękuje za szczegółowe oblicznia :) poczyniłem też swoje. Założenia : Mieszkanie 39 m2 środkowe ze wszystkich stron osłonięte sąsiadami. Okna plastiki. 100W na m2 to zdecydowanie za dużo. Po dokładniejszej analizie szacuję 80W/m2. Bardzo nasłonecznione. Boiler 100 litrów T max= 75 T min= 30 delta T= 45 C Q=dT *m*4,2 kJ/kg Q= 45 * 100 * 4,2 = 18,9 MJ Boiler gromadzi 5,25kWh Mieszkanie 39m * 80 W = 3,1kW W nocy temp -20 za dnia -10 3,1 kW * 14 h = 43,4 kWh noc 2,0 kW* 10 h = 20 kWh dzień -------------------------------------------- 63,4 kWh dobowo 228 MJ jeżeli przyjmiemy że zamiana energii elektrycznej na cieplną będzie bezstratna 63,4 kWh * 0.33 gr / kWh = ok.21zł brutto doba maks. Grzanie wody tylko między 13-15 i 22 - 6 krytyczne momenty to: pierwszy od 6 do 13 ( 7h ) po nocnym wygrzaniu mieszkania nie widzę problemu drugi 15 do 22 ( 6h ) tu pytanie czy w 2 h grzania podgoni na popoudnie. Zastanawiamy się nad boilerem z wężownicą i wpięciem kominka z płaszczem wodnym . Na dzień dzisiejszy jest "koza" którą zawsze można wykorzystać jako wspomaganie w najzimniejsze dni. Zastanawia mnie piec akumulacyjny z rozładowaniem dynamicznym 2x 2000W podobno ogrzeją całe mieszkanie. Ale czy 2x po 80kg szamotu jest w stanie zgromadzić tyle ciepła. Wtedy 4000 tys brzmi już rozsądniej.
  16. Witam Kolega ma mieszkanie 50m2 w którym było ogrzewanie piecowe. Z różnych pomysłów na ogrzewanie pojawił się piec akumulacyjny z rozładowaniem dynamicznym. Ale porządna sztuka kosztuje 2000 brutto i przydało by się dać po jednym do trzech pomieszczeń. 3x2 :) i 6 tysięcy pójdzie. Nie wiem czy słusznie doradziłem koledze że można kupić: - poziomy bolier 80-100 litrów z dwiema grzałkami 2kW ok.800zł - trzy grzejniki ok.750zł - pompa 40 grundfosa lub inna cicha ok. 350zł - termostat do pompy ok. 30zl - plastik 6zł/m plus złączki ok 300zł ( lub miedzia ale wyjdzie dużo drożej) - zawór upustowy na 2-3 bary 50zł - dodatkowe elementy hydrauliczne 300zł ok2.580 a wiele z tych elementów można kupić nieco taniej gdyż ceny są z CASTORAMY Idea działania: W drugiej taryfie 13-15 i 22-6 nagrzewa się boiler powiedzmy do 60-80 stopni. Jest magazynem ciepła. Pompa obiegowa rozprowadza ciepło i dostaje sygnał z termostatu z jednego pomieszczenia. Boiler jest źródłem i magazynem ciepła. Dwie grzałki aby uniknąć sytuacji że mieszkanie zjada 2kW w trybie ciągłym i boiler nie jest w stanie podgonić. Dodatkowo jest już kominek do ogrzewania ale będze traktowany jako miły dodatek lub pomoc w bardzo duże mrozy. Jesteśmy dość zdecydowani na wykonanie tego pomysł :) stąd jednak moja prośba do państwa czy ktoś z was robił coś podobnego ? Czy przypadkiem nie robimy gdzieś pod drodze istotnego błędu? Jeżeli zamysł jest słuszny to czy zastosowane materiały są słuszne ? Jestem bardzo ciekawy państwa opinie pozdrawiam
  17. Uważaj na mieszanie z trocinami. Może dochodzić do zrywania zawleczki jeżeli trociny są wiórkami i wejdą między ślimak w rurę podajnia. Grubsze kawałki w domieszce ok 20% bardzo fajnie poprawiają dopalanie miału. Bawiłem się w takie mieszanki ale dość krótko bo nie mam dostępu do tanich trocin. Teraz jest moda na robienie peletu z każdego odpadu z drewna możesz sobie kupić pelecirke.
  18. Witam Do tej pory korzystam z kotłów WEBER RETO DUO i zdziwiło mnie że RETO Uni Duo są jakoś bardzo podobne hehe. I co się okazało że produkuje je ten sam facet tylko w Koninie. Coś się pożarli ze wspólnikami i rozstali. Z tego co się dowiedziałem to zastosowali " opatentowany podajnik " zobaczymy co to bo bardzo mnie zainteresowała ta konstrukcja. Z autopsji znam już wszystkie wady podajnika PANCERPOLA obrotowego i z tego co widzę to ten podajnik jest ich pozbawiony :) Ciekawe czy można go kupić ? i za ile ? Zobaczymy czy trzymają jakość i co zmienili. W piątek będę przejazdem przez Konin to zajrzę do nich i wtedy coś więcej powiem. PS. Odnośnie sterowników PLUMA ecomax800 R sterownik jest rewelacyjny tak dla kogoś kto nie chce się bawić w gmeranie w ustawieniach i dla tego kto lubi pogrzebać. Jedynie to dość czułe pokrętło wymaga przyzwyczajenia. Pozdrawiam
  19. Witam Podajniki Pancerpola bynajmniej te nowe mają pierścień samocentrujący i nie wolno ich centrować !! W miejscu śrub masz imbusowe zaślepki nie radzę wkręcać tam nic sam tak zrobiłem i ścisnołem puszkę uciekało powietrze. Jak jest pierścień samocentrujący nie ruszać śrubek jak pierścienia nie ma albo się urwał to jak najbardziej wycentrować. Radzę jeszcze zobaczyć czy to śmigiełko co obraca koronką nie przyciera o obudowę. Kupiłem sam podajnik do unowocześnienia kotła u dziadków i tam taki efekt zachodził. Chyba źle przyspawane śmigiełko albo krzywa obudowa podajnika i obcierało o obudowę i zrywało zawleczkę. Wymienili podajnik na nowy bez problemu. W tym nowym wszystko pasuje i chodzi bez problemów. Zdziwiło mnie to bo mam ich podajnik od ponad roku i chodzi bez najmniejszego problemu , kuzyn ma taki sam w kotle 15 kw Trio też zadowolony, zakładałem 50kw Webera z podajnikiem pancerpola też zero problemów a kupiłem podajnik luzem i pech. Diabeł zawsze tkwi w szczegułach B)
  20. Witam Jeżeli kocioł przechodzi ci w nadzór to masz albo za mały odbiór ciepła albo źle podłaczony kocioł np przez zawór 3d. Ze zbyt małego odbioru ciepła można się cieszyć ;) Dopiero jak masz odbiór ciepła na poziomie min 5kW (stały) to piec nie będzie przechodził w nadzór. Jak masz mniejszy odbiór ciepła to normalne że wskakuje w nadzór. U mnie dopiero przy -3 na dworze zaczyna pracować ciągle. Stosowanie sondy lambda nie jest zalecane porozmawiaj sobie z ludźmi z firmy Plum od sterownika. Kiedyś trafiłem na gościa który stwierdził że sonda jest zbędna zwłaszcza że z czasem szwankuje i zaczynają się cyrki z kotłem. Spalanie z dyszami otwartymi czy zaślepionymi nie widzę różnicy w ilości spalonego węgla ale jest różnica w jakości dopalenia. Jak dysze zaślepione to jest więcej spieków na otwartych jest ich mniej oczywiście zależy to od jakości węgla im "lepszy" tym różnic mniej. Problem zimnego powrotu na zaworach 3d widziałem zmieniłem na 4d. Na wymienniku wystarczało przeważnie 60 stopni i temperatura na powrocie 55-53. Myślę że to może też być związane z jakimiś zakłuceniami czujnika że źle pokzauje temperaturę powrotu , zimno w kotłowni, zakłucenia elektromagnetyczne (czujnik nie jest ekranowany) źle zamontowany czujnik, brak cyrkulacji w małym obiegu itp Generalnie wyłączyłem sterowanie pogodowe kotłem trzymam na nim 60 stopni i podbicie od mieszacza +5 . Gdy ganiałem kocioł na 65-70 stopni niepotrzebnie ogrzewałem zimną kotłownie. Według mnie temp powrotu jak już jest 50 to wystarczy.
  21. Witam Coś słyszałem o takim problemie w niektórych podajnikach i z tego co wiem to rozwiązanie jest bardzo proste nowe żeliwo - pierścień. Jak masz źle obrobione żeliwo to koronka stopniowo podnosi się i przestaje obracać. Ja bym na twoim miejscu skontaktował się z weberem ja zawsze dzwoniłem do gościa od serwisu 609120121 (tel ze strony www) pewnie nie był za szczęśliwy ale nawet w niedziele pomógł dobrać ustawienia sterownika. Męczyłem go wiele razy hehe Daj znać gdy dojdziesz co i jak.
  22. Jak masz trio i zaślepione dysze to daj korektę FL na 90% jak masz trio i dysze otwarte ( ustaw na boki ) to daj korektę FL na 100% i jak nie masz trio (bez dysz) to korekta FL na 100% za silny nadmuch też bywa przyczyną spiekania korekty radzę nie dawać na 120% bo to już bardzo dużo 2-5-8 % i obserwuj przez kilka dni nie co godzinę. U mnie generalnie wszystkie groszki chodzą na korekcie FL 100% tylko ruski węgiel wymagał 110%. Powodzenia :(
  23. Witam Radzę wywalić zawleczkę od klimosza i dać śrubę twardości 5.6 lub 8.8 jak jest u mnie(8.8). Z tym ze ja mam reto duo innej firmy. Trzeba też dokładnie przejrzeć wszystkie żeliwne elementy często trafiają się błędy w odlewach z tego co wiem i potem mały zadziorek a dużo kłopotu. Tylko nie wkładaj nic twardszego niż 8.8 i nie chwal się producentowi. Bo już widziałem jak zdesperowany użytkownik waszego kotła włożył wiertło i urwało całą przekładnie na mocowaniu. W klimoszu da się wyłączyć obracanie retorty trzeba tylko urwać pazurek z tego co ogladałem. Retorta obrotowa to bardzo dobre rozwiązanie choć jak widać nie w każdym przypadku bo każdy producent ma swoje rozwiązanie i różna jakość wykonania.
  24. Oby ci się udało z tego co wiem to może nie być takie proste wsadzić tam retortę obrotową my specjalnie czekaliśmy na chwile gdy zaczęli wprowadzać ją do 15 ale udało ci się ze sterownikiem to z podajnikiem pewnie też hehe. A pro po zrębek to wydaje mi się że klinowanie nie jest związane nie z długością tylko z tym że mają nierówną strukturę na bokach. Spalałem pellet 8mm długi od 0,5cm do 4 cm i nie było problemu ale pellet ma powiedzmy prawie idealnie okrągły kształt. Zrębki już nie bardzo stąd myślę że to klinowanie. Widziałem gdzieś fajny patent na klinowanie wkładasz rodzaj koła palcowego do środka do zasobnika i od ruchu ślimaka koło się obraca i mieli w zasobniku. Tylko tu jest pewne zagrożenie że dojdzie większy opór i może zawleczka nie wytrzymywać. Widać że paliwa mało kaloryczne wymagają zbyt częstego podawania i trzeba by mieć szybszą przekładnie (dwa razy szybszą o mniejszym momencie)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.