Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie grzejniki niskotemperaturowe do pomy ciepła ?


maciejtoya

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie grzejniki polecacie do instalacji niskotemperaturowych pod pompę ciepła ? Po modernizacji chcemy ogrzewać niskim parametrem. Jak podejść do tematu ? W tej chwili mamy tradycyjne grzejniki płytowe, które nie spełniają do końca założeń (duże zuzycie pradu, grzejnik goracy a w pomieszczeniu 20 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podejść? Prosto: zwykłe grzejniki, mogą być np typu purmo lub podobne innej firmy , tylko należy ze strony producenta pobrać katalog i dobrać wielkość dla temperatury zasilania 55*C

Uprzedzam tylko że to nie będą grzejniki małogabarytowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Diamond, fajna cena do jakości. Generalnie jak Józef napisał, panelowe typu Purmo, byle nie żeberkowe alu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jozefg1 napisał:

Jak podejść? Prosto: zwykłe grzejniki, mogą być np typu purmo lub podobne innej firmy , tylko należy ze strony producenta pobrać katalog i dobrać wielkość dla temperatury zasilania 55*C

Uprzedzam tylko że to nie będą grzejniki małogabarytowe....

Dla pompy ciepła grzejniki dobiera się na max 40C zasilania, a nie na 55C, a wtedy to już są więcej niż duże gabaryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sambor napisał:

Dla pompy ciepła grzejniki dobiera się na max 40C zasilania, a nie na 55C

Masz rację.

Ja jesienią zmieniałem grzejniki z aluminiowych  na płytowe C22 i w dwóch większych pokojach C33 a te są naprawdę duże

Z obliczeń wychodziło mi zapotrzebowanie  ~70W/m2 i aby skorzystać z fabrycznych tabelek przyjąłem 100W/m2

Grzejniki zamontowane, w tej chwili kocioł pracuje 39*C i jest OK

C22_purmo.jpg

C33_purmo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sambor napisał:

Sensownym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe.

Czy tak wielkie grzejniki nie będą prawie jak podłogówka? Takie rozważanie, nie o tym chciałem.

maciejtoya: "mamy tradycyjne grzejniki płytowe, które nie spełniają do końca założeń (duże zuzycie pradu, grzejnik goracy a w pomieszczeniu 20 stopni)."

To chyba nie tędy droga. Skoro są gorące i "duże zużycie prądu" (ale przez pryzmat ilości czy ból wysokości rachunku?),  to dużo kWh jest pompowane w pomieszczenie i nadal słabo 20*. U mnie jak jest 20.5* - zmierzone dwoma higro-termometrami  (zgodne) po 700zł, nikt nie narzeka. Poszukałbym przyczyny (pirometrem za 100zł?). Podejrzewam duże przedmuchy do wentylacji, stropu, gorące powietrze chętniej gromadzi się przy suficie, duże grzejniki będą bardziej promieniować , ale najlepsza rada Sambora. Tylko to niemal generalny remont domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.