Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem na pellet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 tygodnie temu zamontowano mi nowy piec na pellet Premium 12kw, wszystko bylo ok przez te 2 tygodnie, nagle przy uruchomianiu zaczął palic bezpieczniki. Zaczyna proces rozpalania podnosi tem na piecu o kilka stopni i trach, pali bezpiecznik, po wymuanie bezpiecznika sytuacja sie powtarza az do momentu kiedy osiągnie tem ok 40 stopni wtedy jest juz ok. Proszę o pomoc jakie kolwiek wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

La cause la plus courante de ce type de problème de poêle à granulés est un pot de combustion à clinker qui peut être dû à un entretien inadéquat ou à une mauvaise qualité des granulés. Retirez le pot de combustion et nettoyez-le en profondeur. ... Les poêles ont des canaux d'évacuation dans le corps du poêle combinaison licorne homme qui peuvent se remplir de cendres volantes.

Proszę używać języka forum, gogle translator :

Najczęstszą przyczyną tego typu problemów z piecem na pellety jest palenisko klinkieru, które może być spowodowane nieprawidłową konserwacją lub niską jakością pelletu. Wyjmij palnik i dokładnie go wyczyść. ... Piece mają kanały wydechowe w korpusie pieca kombinowanego z ludzkim jednorożcem, które można wypełnić popiołem lotnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeprasam że tutaj się odzywam ale szukam i czytam a nie mogę znaleźć. tyle tych tematów i postów... może ktoś mi pomoże. szukam informacji jak powinien pracować piec na pellet z podajnikiem? tzn. czy powienien osiągać temperaturę zadaną czy chodzić cały czas w pracy ciągłej nie osiągając tej temperatury? mam sprzeczne informacje w tym temacie... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł na pellet ma tak pracować żeby używał zapalarki, od tego ona jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Do spalania ciągłego to masz ekogroszek. Tutaj też możesz kocioł ustawić w tryb ciągły ale jest to nieekonomiczne, poza tym mało który kocioł wytrzyma duszenie cały dzień na mocy minimalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, eliks napisał:

Oczywiście. Do spalania ciągłego to masz ekogroszek. Tutaj też możesz kocioł ustawić w tryb ciągły ale jest to nieekonomiczne, poza tym mało który kocioł wytrzyma duszenie cały dzień na mocy minimalnej.

czyli co mam rozumieć przez wypowiedź serwisu Lazar "Kocił nie powinien dochodzić do zadanej temperatury w okresie grzewczym –pracuje w modulacji mocy"?

przepraszam że tak drążę i dopytuję ale nie znam się więc trzeba mi tłumaczyć jak dziecku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.