Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł gazowy termostat pokojowy czy zewnętrzny


Destrui

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Posiadam nowy kondensat de Dietrich mcx. Grzejniki zwykłe panelowe i mały kawałek podłogowe. Instalator uparł się że wystarczy termostat bezprzewodowy wewnętrzny delta dore tybox 137. Czy można do tego zestawu dołożyć termostat zewnętrzny pogodowy? Czy mogło by to zmniejszyć rachunki? Poprzedni kociął zwykły vailant miał dwa Termostaty i jest kabel wyciągnięty na zewnątrz do pogodynki. Powiedzmy że jestem zadowolony z aktualnego zużycia gazu ale wiadomo zawsze rodzi się pytanie klasycznego Janusza czy taniej się nie da i czy oby napewno dobrze to zainstalowano... Temp zasilania przy mrozie 5 st 60 st daje radę. Dziękuję pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • TIMON120777 zmienił(a) tytuł na Kocioł gazowy termostat pokojowy czy zewnętrzny

Tak oczywiście wszyscy wiemy przy jakiej temperaturze kondensat daje oszczędności oraz wymagane do niego grzejniki to niskotemperaturowa podłoga. Ale niestety nie ja budowałem ten dom i nie miałem wyboru. Sensowna modernizacja to paliwo stałe lub nowy piec gazowy i stanęło na kondensacie. Wróćmy do pytania pierwotnego czyli czy ktoś może wie czy czujnik pogody cokolwiek nam da w związku ze zużyciem gazu?  PS drogi szanowny Panie 'mistalova' ognisko w salonie rozpalam dosłownie ponieważ mam też kominek z płaszczem wodnym ale niestety przy aktualnych cenach drewna taniej niż gazem w skali roku to raczej nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Destrui napisał:

czy czujnik pogody cokolwiek nam da w związku ze zużyciem gazu?

Tak. Powinien zmniejszyc zuzycie gazu przy kondensacie i podlogowce. Ale tylko ten typ sterowania CO rodzi kolejne problemy, np. co z grzejnikami? W jaki sposob jest wykonana podlogowka aby wstrzelic sie z doborem krzywej grzewczej oraz przeplywami? Jak "zachowuje" sie budynek/pomieszczenia przy mroznej, suchej i slonecznej pogodzie a jak przy wietrznej, wilgotnej ale wzglednie cieplej/chlodnej?

Podsumowujac wstaw ten czujnik i probuj ustawic krzywa i przeplywy o ile grzejniki na to pozwola... Ten termostat ewrntualnie wykorzystaj do korekty +/- krzywej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Miałem ten sam czujnik pokojowy polecony przez instalatora oraz czujnik pogodowy oryginalny  (Kocioł De Detrich Modulens AGD 25).

Wywaliłem bo system wariował.  Konsultanci De Detrich stwierdzili że nie będzie kompatybilny. Można  kupić oryginalny czujnik pokojowy ale nie jest to jakaś konieczność, chyba że w różnych pomieszczeniach są różne współczynniki przenikania ciepła i wtedy instalujemy w najchłodniejszym pomieszczeniu a w tych cieplejszych minimalizujemy temperaturę zaworami termostatycznymi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.