Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No tak, ale nie chcę 100% zrębki, nawet z tego względu, że musiałbym co chwilę latać i dokładać, flot zwiększa stałopalność i kaloryczność. Dla mnie stwierdzenie "nie wierzę" jest jednoznaczne z uznaniem za kłamcę, ale zbytnio się tym nie przejmuję, ponieważ napisałem jak było naprawdę. Za inną cenę nie zawracałbym sobie trzema, lub czterema metrami zrębki d..py, tym bardziej, że po tej zimie zostało mi tradycyjnego opału od groma.

Ale przyznam szczerze, że jestem milo zaskoczony efektami spalania takiej mieszanki. Można sobie modulować power jej proporcjami. Mam z tym fajną zabawę. Wydaje mi się, że mogłoby się to świetnie spalać w kotłach dolnego spalania, właśnie flot zmieszany ze zrębką.

 

Opublikowano

też przyszedł mi do głowy DS... ale czemu flot ze zrębka? może lepiej groszek? (czym dalej od kopalni tym mniej flotu a więcej piasku)

- nigdy nie paliłem mokrym opałem w DS czy nie będzie się to to lało po ściankach komory zasypowej?

Opublikowano

Suchy flot i sucha zrębka, tak jak na ostatnim filmie. Pisze to wyraźnie w poście i mowa o tym w filmie. 

Opublikowano

Mój teść mieszał to co pod węglem zostało w składziku z trocinami. Wychodzi z tego taki produkt, który pozwala utrzymać ze 40st na kotle i żarzy się kilka godzin. Taka zapchajdziura na przedwiośnie.

lysy1l

Czy sprawdziłeś, że na samym węglu też lepiej koks do przodu przesunąć?

Opublikowano

Czy sprawdziłeś, że na samym węglu też lepiej koks do przodu przesunąć?

 

Sądze,że ma to związek z budową kotła a dokładnie ujściem spalin,jeśli ujście jest z przodu kotła to lepiej przesuwać do tyłu i odwrotnie(dłuższa droga i większa możliwośc,że coś sie jeszcze dopali).To tak z teorii,bo nie praktykuje spalania kroczącego,Kol lysy może ma inne przemyślenia poparte praktyką.

Opublikowano

Tu (forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16702-spalanie-boczne-kroczące-w-górniaku/) pisałem, że ja przesuwam do przodu.

Opublikowano

Nie sprawdzałem przesuwania do przodu przy węglu, pewnie też będzie lepiej, natomiast gorzej z powodu płyty przesuwnej wygląda zasypywanie pod tylną ścianę, ale da się to zrobić.

Teraz znowu jadę na zrębce z flotem. Ranny zasyp dobieram tak, żeby mniej więcej dogasał ok.18-19 godziny, a potem w ruch mieszanka.

Opublikowano

Łysy od kiedy cię czytam na tym forum wiedziałem że masz spalanie węgla i pochodne opanowane do perfekcji.Są jednak forumowicze którzy patrzą na każdy twój najmniejszy błąd niestety jak do tej pory bez sukcesu i życzę dalszych sukcesów.Nie mam powodów żeby nie wierzyć w to co i za ile kupiłeś,bo była sobota a nikomu nie chciało się jechać do ciepłowni lub innego odbiorcy zrębki,bo kupiłeś to za półdarmo.Pozdrawiam.

Opublikowano

To jest proste do zrozumienia, sobota po południu, gość za płotem, tak na prawdę robota zapłacona przez Urząd Miasta czy jakiś inny rejon dróg i mostów, a o jakimkolwiek skupie zrębki w okolicy w życiu nie słyszałem. To jest Śląsk, takiej zrębki, to ludzie mogą wziąć wiaderko na żwirek ekologiczny dla kota, a nie napinać się żeby to spalić.

Tak naprawdę, to sam miałem dylemat gdzie to dać i czy w ogóle brać. Gdybym nie miał dobrego flotu, to nawet nie wziąłbym tej zrębki za darmo, bo miałbym z nią tylko problem i jeszcze musiałem dymać z taczką z jednego miejsca na drugie. Tak wygląda mój punkt widzenia, ale jak zwykle ostatnie słowo musi zawsze należeć do Mentora. 

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

witam

czytam z ciekawoscia te posty dot. spalania zrebki. proszę o wyrażenie swoich opinii na temat mojego pomysłu. mianowicie planuje zakupić taki kocioł : http://kolton.pl/work/trox/ i chcę dorobic do niego duzo wiekszy kosz zasypowy niż w oryginalne. ok. 0,4m3 -  myśle, że w ten sposób znacznie wydłużę okresy dokładania paliwa do pieca. co o tym sądzicie?? na sezon spalam ok 25mp różnego drewna. z wyliczeń wychodzi ze zrębki będę potrzebowal 2 razy tyle - 50 mp. czyli jak liczę to maksymalne zużycie w okresie zimowym to będzie ok 0,35mp zrębki na dobę. proszę o komentarze dot. tego pomysłu.

Opublikowano

ten kociol co przedstawiles to typowy smieciuch tzw gorno dolny. wiec podejrzewam.ze po zasypaniu calego kotla zrebka jest wysoce prawdopodobne ze zacznie palic sie w calej komorze zasypowej == duzo smrodu w okolicy do tego fukanie kotla itp.

Opublikowano

W tym kotle trzeba by zatkać przelot górny nad pierwszą przegrodą, wtedy powstałby prawie dolniak, o podobnej konstrukcji

jak kocioł wykonany przez Przemka dla jednego z kolegów,

W takim kotle z powiększoną komora bardzo trudno się pali.

Opublikowano

sambor ;) nie bajeruj kolegi bo sam wiesz co zrobiles ze swoim "dolniakiem" w ktorym wystarczyloby zatkac gorny przeswit ;).

taki numery robi sie jak juz sie dokonalo zakupu a jak jeszcze jestnwybor to uciekac od takich wynalazkow.

do ztebki przydalaby i palnik z szamotu, powietrze dopalajace i jakis wizjer do podgladu plomienia.

Opublikowano

sambor ;) nie bajeruj kolegi bo sam wiesz co zrobiles ze swoim "dolniakiem" w ktorym wystarczyloby zatkac gorny przeswit ;).

 

 

Jak to co? , wystawiłem na sprzedaż, ale tylko dlatego że był do układu otwartego, a ja potrzebowałem do zamkniętego.

Już nawet go oswoiłem.

Opublikowano

W tym kotle trzeba by zatkać przelot górny nad pierwszą przegrodą, wtedy powstałby prawie dolniak, o podobnej konstrukcji

jak kocioł wykonany przez Przemka dla jednego z kolegów,

W takim kotle z powiększoną komora bardzo trudno się pali.

a jakby producent zgodzil sie na zlikwidowanie tego gornego otworu to czy moj pomysl o powiekszonej komorze zasypowej ma sens? dmuchawa powinna dostarczyc wymagana ilosc powietrza do spalania. podajnik z dodatkowa komora spalania biomasy wymaga sporo miejsca oraz spora inwestycja.

Opublikowano

Kocioł z linku  wydaje się być ok ale na ten przelot powinna być zamontowana klapka odcinająca przepływ spalin.

Kocioł jest wykonany do spalania trocin więc ja tam większych wad nie widzę .

 

Ps.  po swoich doświadczeniach wiem że ten górny otwór  czasem się przydaje  ale warunkiem jest klapka zamykająca inaczej będzie to jak palenie w górniaku

Opublikowano

dziekuję za uwagi. widzę, że jesteś Producentem kotłów .a co Ty byś mi doradzil ze swojej oferty? nie wykluczam montażu palnika w przyszłości. tylko ogranicza mnie miejsce. kotlownia duża ale mało ustawna.

Opublikowano

Przez jakiś czas szukałem kociołka do domu rodziców. Paliwo głównie zrębka i drewno. Budżet nie był za wysoki, więc podajnik odpadł na wstępie. Rozglądałem się między kotłami dolnego spalania dostępnymi na rynku, ale komory zasypowe byly takie małe, ze o przyjemnej stałopalności można zapomnieć. Na zamówienie u Przemka niestety było za późno, bo stary kociołek zaczął solidnie przeciekać. Prawie zdecydowałem się na KWKD, aż trafiłem do lokalnego producenta kotłów ( http://piecekapi.pl/spalanie_dolne ), który miał interesujący przekrój. Wiadomo, wady są, chociażby brak powietrza wtórnego, ale mam pomysł jak to rozwiązać bez ingerencji w konstrukcje kotła. Zajechałem do zakładu i po krótkiej rozmowie zaoferowano mi kociołek o powiększonej komorze zasypowej, drzwiczkach zasypowych pod lekko większym kątem ułatwiającym zasyp zrębki i ogólnie facet był otwarty na propozycje i za moje poprawki doliczył sobie tylko 50zł (!!!). Kociołek będzie pod koniec października, wtedy dam znać jak się w nim pali zrębką.

Ulepiłem też ostatnio dla znajomego kolejny rozdrabniacz. Tym razem napęd elektryczny, bęben tnący waży ponad 100kg, 3 noże tnące. Długość zrębki tak jak sobie klient zażyczył 4-5cm. Najgrubsze gałęzie jakie miałem pod ręką to sucha brzoza 6cm średnicy. Lekko zwolnił, więc pewnie poradzi sobie z czymś bardziej wymagającym. Jestem z niego zadowolony. Ładnie pakuje do woreczków. Wiadomo - są wady, ale będę je poprawiać w kolejnych konstrukcjach. Ten miał być w miarę tani i prosty.

post-37780-0-72196800-1411818752_thumb.jpg
post-37780-0-48382400-1411818808_thumb.jpg
post-37780-0-91215700-1411818876_thumb.jpg


Pozdrawiam
Filip

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.