Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe grzanie bojlera mimo gorącego powrotu


ArekC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamontowałem piec Tekla draco bio compact 12kw.Uklad na dwóch pompach, osobna na c. O i osobna na cwu.Bojler o pojemności 60 l bardzo wolno się nagrzewa. Mam wrażenie że jest zapowierzony mimo że powrót z bojlera jest gorący. Po odpowietrzeniu jakiś czas jest w miarę lecz za jakiś czas gdy temp wody spadnie ciężko ma dogrzać. 

20201114_171609.jpg

20201114_171623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz co to za boiler. Z foto mozna się domyślać, że poziomy wiszący. Takie boilery mają często wężownicę tupu "U", czyli pojedynczą. Rura wchodzi do niego, zakręca i wychodzi, więc mocy grzewczej tam za dużo nie ma.

Jak nie ma tulei pomiarowej, to czujnik CWU zamocuj w połowie zbiornika.

Wcześniej było OK? Może była jedna pompa i boiler grzał non stop do wysokich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych zdjęć wynika że masz źle wpięty powrót z bojlera. Zrób dokładniejsze zdjęcia,ponieważ z tego co widać to powrót z CWU masz puszczony przez zawór 4D. A powinien być wpięty jak najbliżej kotła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta rura którą zaznaczyłem na niebiesko to powrót z bojlera?ef396e05e904162c80e9cd254ff5c540.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest trójnik i jest to spięte z powrotem z grzejników?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Popcorn1 napisał:

Tam jest trójnik i jest to spięte z powrotem z grzejników?

Przecież ta rurka to powrót do kotła. Powrót z CO masz po lewej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie z kotła w którym jest miejscu?
Na niebiesko zaznaczyłem powroty a na czerwono zasilanie. Dobrze myślę?2c0558a7a32f544cbb18446a8a8e5d5e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzał bym się jeszcze temu zaworowi klapkowemu na zasilaniu bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hajtaler428 napisał:

Przecież ta rurka to powrót do kotła. Powrót z CO masz po lewej 

Po lewej jest powrót z c.o który wchodzi do 4d i wraca do kotła po drodze łapiąc powrót z bojlera

1 minutę temu, Popcorn1 napisał:

Zasilanie z kotła w którym jest miejscu?
Na niebiesko zaznaczyłem powroty a na czerwono zasilanie. Dobrze myślę?2c0558a7a32f544cbb18446a8a8e5d5e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Zgadza się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to logiczne - można poznać po pompach. Zasilanie z kotła na godz 3, zasilanie co 12, powrót co 9, powrót kocioł 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tak to jest OK.50cc2f8959e2547f4465a3847961987b.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekC napisał:

Zauważyłem że gdy załącza  się pompa cwu to zabiera dużo wody pompie c.o ponieważ wtedy spada temperatura zasilania c.o

To akurat normalne zjawisko

1 minutę temu, ArekC napisał:

Mozliwe że pompa zapowietrza układ? 

Nie. Tym bardziej że piszesz że powrót jest gorący. Podobnie jak @kiminero  stawiałbym na małą moc wężownicy i fakt że wcześniej CWU dogrzewane było stale a teraz dogrzewane jest na żądanie i wydaje Ci się że długo to trwa. Można jeszcze sprawdzić zawór klapowy jak zrócił uwagę kolega wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kiminero napisał:

Ponawiam.

Też słabo, nawet jak włączę tylko pompę na cwu to ciężko ma dogrzać, mimo że powrót z bojlera gorący  

2 minuty temu, hajtaler428 napisał:

To akurat normalne zjawisko

Nie. Tym bardziej że piszesz że powrót jest gorący. Podobnie jak @kiminero  stawiałbym na małą moc wężownicy i fakt że wcześniej CWU dogrzewane było stale a teraz dogrzewane jest na żądanie i wydaje Ci się że długo to trwa. Można jeszcze sprawdzić zawór klapowy jak zrócił uwagę kolega wcześniej.

Mimo że wczoraj odpowietrzylem układ i wtedy temperatura dość szybko wzrastała to dziś znów było słychać że bojler jest zapowietrzony, szczególnie gdy załącza się pompa cwu wtedy słychać przelewanie w bojlerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ArekC napisał:

Mimo że wczoraj odpowietrzylem układ i wtedy temperatura dość szybko wzrastała to dziś znów było słychać że bojler jest zapowietrzony, szczególnie gdy załącza się pompa cwu wtedy słychać przelewanie w bojlerze

Gdzie jest naczynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gersik napisał:

Gdzie jest naczynie?

45 minut temu, hajtaler428 napisał:

To akurat normalne zjawisko

Nie. Tym bardziej że piszesz że powrót jest gorący. Podobnie jak @kiminero  stawiałbym na małą moc wężownicy i fakt że wcześniej CWU dogrzewane było stale a teraz dogrzewane jest na żądanie i wydaje Ci się że długo to trwa. Można jeszcze sprawdzić zawór klapowy jak zrócił uwagę kolega wcześniej.

Mimo że wczoraj odpowietrzylem układ i wtedy temperatura dość szybko wzrastała to dziś znów było słychać że bojler jest zapowietrzony, szczególnie gdy załącza się pompa cwu wtedy słychać przelewanie w bojlerze

14 minut temu, gersik napisał:

Gdzie jest naczynie?

Naczynie znajduje się na strychu, ponad metr nad bojlerem

46 minut temu, hajtaler428 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.