Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Dwóch Regulatorów Pokojowych


mati87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


Mam pytanie, czy istnieje możliwość podłączenie dwóch regulatorów pokojowych do pieca AKM? Chodzi mi o to żeby jeden ze sterowników sterował pompą CO w momencie niedogrzania pomieszczenia ( mieszkanie lokatorskie bez podłogówek szybko się wychładza, regulator bez możliwości ingerencji  coś jak blokada rodziecielska, jak najtańszy) a drugi sterownik w moim mieszkaniu  spk lux aktualnie posiadam, sterowałby tylko piecem  ( tu mam podłogówki mniejsza bezwładność temeperatury, wolniej się wychładza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje możliwość sterowania pieca nawet przez 10 sterowników pokojowych ale do tego trzeba mieć odpowiednio przygotowany układ CO (albo na każdy pokoj oddzielną pompę lub na każdy obwód założoany elektrozawór tak by zamykał się gdy nagrzeje się pomieszczenie i otwierł gdy trzeba grzać) połonczenie tych zaworów odbywa się przez przekaźniki koszt przekaźnika to ok 20pln nie ma tu znaczenia posiadany sterownik.

Jest to jedno z rozwiązań.

Jeżeli stosujesz elektrozawory to trzeba też zwrócić uwagę jak masz rozwiązany układ czy dziala on na grawitacji jeżeli tak to trzeba dawać elektrozawowory NC tak by nie zaburzały tego cyklu przy braku zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulicy nie rozdzielili u mnie gałązek zasilających piętro jak i parter tak że sprawa elektrozaworów już odpada. Sprawa polega na tym że przy obecnym stanie z regulatorem pokojowym ja muszę mieć 27 stopni żeby oni mieli 22-23, Dlatego myślałem żeby ich pomieszczenia sterowały ogrzewaniem domu. Chyba że da się to jakoś inaczej rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Nie znając instalacji oraz sposobu sterowania nikt Ci nic nie doradzi.

 

Narysuj schemat instalacji, zaznacz pompy, zawory 3d, 4d i opisz obecne sterowanie. Zaznacz która część instalacji ogrzewa Twoje mieszkania a która wynajmowane. Wtedy będzie można coś doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik do samego kotła może być tylko jeden. Natomiast dla poszczególnych obwodów grzewczych może być kilka. jednak u ciebie brak jest oddzielnych obwodów . Należałoby wydzielić obwód na Twoje mieszkanie i wtedy można sterować niezależnie. Inaczej będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.