Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc z piecem. Amator


Awek520

Rekomendowane odpowiedzi

@Awek520 w sterowniku Tech-a, bo z takich korzysta Defro załączenie/wyłączenie pokojówki jest w dwóch menu, w menu głównym i w menu instalatora i by je skutecznie załączyć/wyłączyć trzeba sprawdzić obydwa menu, dokładnej ścieżki nie pamiętam, ale taki problem już był omawiany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście @HarryH masz racje w tym sterownika niema, za to są dwa tryby tygodniki i to trzeba sprawdzić i wyłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryni, nie ma tygodniówki wcale.

Pierwszy zawór chodzi na pogodówce, 2 zawór na pokojówce i dodatkowo pokojówka lub pogodówka ustawiona jest na temperaturę na kotle. A jednocześnie pompy powpinane są z pominięciem sterownika. 

Bez szkicu instalacji i zdjęć nikt nic tu nie zrobi. W dodatku autora interesuje tylko temperatura spalin, a akurat ona jest tu jedyną prawidłową wartością.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej, skąd to się wzięło?

2 godziny temu, Awek520 napisał:

Znów włączyło się minus 10 pod zadaniem.. 

Dla mnie to wskazówka, że tygodniówka jest załączona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Defro możesz dać obniżenie od pokojówki lub pogodówkę albo na zawór, albo na temperaturę na kotle. Tu jest nałożone takie obniżenie na 1 zaworze od pogodówki, na 2 od pokojówki.

Dodatkowo to samo możesz zrobić bezpośrednio na temperaturze kotła (ustawić obniżenie od pokojówki). 

Tygodniówka na pewno nie jest załaczona na nic, bo nie ma symbolu kalendarza na górnej listwie. Jest tylko czerwony domek, czyli niedogrzany pokój lub żółty domek - pokój dogrzany. A przy zaworze widzisz chmurkę, czyli sterowanie po krzywej grzewczej. Dodatkowo na ekranie z domkiem widzisz wskazania podłaczonego czujnika pogodówki.

Do tego wszystkiego gdzieś jest jeszcze moduł zaworu dodatkowego, którego na zdjęciach nie widzimy, a tam też sporo można sobie poustawiać.

Oczywiście - sterowanie temperaturą na kotle przy 2 zaworach nie jest mądre.

 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na sterowniku dni tygodnia i jest wyłączona. 

Interesuje mnie całość . Czy wszystko jest dobrze. Przez telefon powiedzieli mi że temperatura spalin za niska. 

Nie znam się na tym.. nie ma kto mi tego wytłumaczyć wszystkiego...

 

HarryH wytłumacz proszę mi co jest nie tak i jak mam mniej więcej co pozmieniać..

Jeszcze jedno.  Cały zbiornik schodzi na tydzień...

Edytowane przez Awek520
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ryni napisał:

To inaczej, skąd to się wzięło?

Dla mnie to wskazówka, że tygodniówka jest załączona.

 

Tygodniówka nie jest aktywna brak ikony kalendarza na sterowniku.

Jest aktywna pokojówka i to ona obniża zadaną kotła. Należy wejść w ustawienia pokojówki bezpośrednie z menu ustawień i tam wyłączyć obniżenie zadanej, a nie z ustawień pokojówki w zaworze.

12 minut temu, HarryH napisał:

Tu jest nałożone takie obniżenie na 1 zaworze od pogodówki, na 2 od pokojówki.

Tu to jest sterowanie proporcjonalne a nie żadne obniżenie.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Darekgra napisał:

To to jest sterowanie proporcjonalne a nie żadne obniżenie.

Regulator RS może działać w obu trybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu dział proporcjonalnie. Ponieważ jest też podwyższenie zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podwyższenie zadanej może być i od  pogodówki, bo jest chmurka przy zaworze. 

Edit - no już przemyślałem, jednak pogodówka tylko zmienia nastawę, a beznapięciowy obniża.

Czyli tutaj pokojówka steruje jednocześnie i zaworem i temperaturą na kotle, jak na początku pisałem.

Edytowane przez HarryH
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co proszę? :) Pogodówka poprostu zmienia zadaną, a korekta pod spodem zadanej świadczy o pracy pokojówki i jej trybie.

@Awek520 chcesz mieć usilnie wyrzszą temperaturę spalin... Wyjmij z kotła wszystko co spowalnia przepływ spalin (sprężyny itp.) wyjmij z czopucha i wyczyść czujnik spalin.

Jak będzie jeszcze za nisko to wymień kociołek na mniejszey aby mógł pracować na wyższych mocach (ponury żart-sorki)

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za założycielem tematu nie nadążam - gnił mu komin i nie robił nic, a jak założył ceramiczny to chce podbijać temperaturę spalin? Po co? W Sigmie po wyjęciu tych sprężyn traci się możliwość automatycznego czyszczenia, a to w sumie jedyna zaleta tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serwisant zapytał przy jakiej pracy ta temperatura jest? Czy czujnik czyszczony itd.

Czy poprostu za niska? I 500 się należy.

Oczywiście mogła by być trochę wyżej, ale bez tych modyfikacji co wyżej wspominaliśmy nic nie zrobisz przy takiej pracy tego kotła.

 

Aby sprawdzić jak z resztą daj więcej zdjęć z opisem i schemat instalacji a napewno nie pozostanie on bez odpowiedzi z naszej strony.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim węglem palisz?

Możesz podać nastawy serwisowe jakie masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w menu serwisowe to jest tak opcja przywróć ustawienia serwisowe/fabryczne włącz to.

Twoje są rozjechane.

Jak przywrócić podaj jeszcze raz te parametry.

Brak powietrza max obroty wentylatora mniejsze od minimalnych.

Groszek to ty masz strasznie drobny i w sumie niewiadomo co to jest.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boje to zrobić bo wtedy pewnie będę musiał wszystko ustawiać.. czyli temp kotla itd a naprawdę nie znam się na tym.. 

Chyba że się mylę to mogę spróbować.. ale czarno to widzę

 

Ekogroszek brany z kopalni Rydułtowy

Edytowane przez Awek520
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.