Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zmniejszyć Piec Pomocy...


arkoarek

Rekomendowane odpowiedzi

No ok kolego .Założyć termostaty to znów będzie przeciągał.No ale to moje zdanie.Znaczy 28 wysokość  ale dalej to jest 33 i 36 inne wymiary szerokość i głębokość to chyba nie jest taki mały zasyp co?Około 25 do 30 kg.Grzejniki mam stara i przerobienie żeby gdziekolwiek założyc termostat to koszta .W zasadziue przeróbka instalacji.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie miałem wcale zaworów na grzejnikach i z tym był problem bo grawitacja robiła swoje i na piętrze nie szło wytrzymać a parter lodówa . teraz po zaworach i regulacji przepływów jest w miarę ok chociaż dalej wszystko na grawitacji pracuje . To że Ci przeciąga temperaturę to wina sterownika bo ma taka głupią zasadę działania +/- histereza od ustawionej . Do 5 C przeciągania  nie martwił bym się wcale . U mnie wielkość rusztu to 800 cm2 i przy mocy kotła ok 18 kw do miału nadaje sie tylko do temperatur powyżej zera natomiast na węglu o grubszym granulacie jest ok i przy -20 C na zewnątrz .Paliwa do kotła wchodzi mi tyle samo tylko że trudniej z niego odzyskać energie bo zasyp zbyt wysoki a to generuje straty ze spalania nawet przekraczające 30 % , dlatego nigdy tyle do kotła nie wsypuje a dziele te ilość na dwie rozpałki czyli 2x po węglarce i jest ok .

Jeśli chcesz koniecznie zmniejszyć powierzchnie rusztu to zabuduj te ściankę ale na przeciwko kanału  nadmuchu . Nie muruj tego na zaprawę a jako spoiwa użyj gliny to zawsze będziesz to mógł rozebrać jak efekty nie będą cię satysfakcjonować .

 

Założenie zaworów to nie taki znowu problem . Wystarczy spuścić wodę z instalacji odkręcić śrubunki przy grzejnikach a w ich miejsce dać zawory na górze i na dole (zasilanie i powrót)  przesuwając grzejnik na hakach o jedno żeberko dalej . Nie jest to wielki problem , robiłem to sam i zajęło mi 1 dzień na cały dom 12 grzejników . Oczywiście podstawa to odpowiednie narzędzia i przygotowanie frontu robót wcześniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko ,że ja się na tym aż tak nie znam.Instalacja u mnie starsza od węgla jak to sie mówi i wziąłbym fachowca,ale dzięki za radę.Teraz jak jest już -10 to nie będę zmniejszał komory .Bo mam szamot i obstawiałem na plusowej temp.Jak piszesz to o te 5stopni nie zawracałbym głowy.Tylko że czasem przeciągnie o 15 stopni-czyżby kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że stara nie znaczy że niedobra . Grube rury , dużo wody to i bezwładność duża . U mnie w instalacji ponad 300 litrów i na pewno wiele nowych technologii do obsługi takiej instalacji się nie nadaje ale akurat przy kotle węglowym działa super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy można położyć szamotki gr.3cm reszta wymiarów jak cegła na ruszcie wodnym i ile można go w ten sposób zabudować.Nadmieniam ze pod owy ruszt podawane jest powietrze z dmuchawy.Drugie powietrze jest poprzez listwę w rogu komory przez kilkanaście otworów.Chciałbym poprzez to zmniejszyć siłe nawiewu pod ruszt.CZy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.