Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dlaczego zniknął mój temat?


KarolBl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, w zeszły czwartek założyłem temat

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/33485-ferroli-biopellet-pro-zaawansowane-ustawienia/

ale już w piątek zniknął bez żadnego wyjaśnienia. Pisałem w piątek w tej sprawie do adminów ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Chyba nie naruszyłem żadnych zasad forum, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedynym adminem i nie dostałem żadnego pytania w tym temacie. Faktycznie temat był i zniknął - badam sprawę.

Edit:

Jeżeli masz jego treść dodaj go ponownie - być może to kwestia jakichś problemów technicznych. Nie mam w logach nic związanego z tym tematem. Czekam jeszcze na backup bazy danych z tego dnia - sprawdzę czy tam nie znajdę tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem wiadomość korzystając z opcji "kontakt" na samym dole głównej strony forum. Nawet po wysłaniu pokazało że "wiadomość wysłano do administratorów" czy coś podobnego

no właśnie nie mam tego nigdzie zapisane, a była już nawet minimum jedna odpowiedź. Wiadomo że to nic cennego na miarę nobla nie było więc jakby trzeba było tracić czas na odzyskiwanie to najwyżej naskrobie na nowo

dzięki za reakcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KarolBl napisał:

wysłałem wiadomość korzystając z opcji "kontakt" na samym dole głównej strony forum. Nawet po wysłaniu pokazało że "wiadomość wysłano do administratorów" czy coś podobnego

Istotnie tak było - moje przeoczenie - zwracam honor :) Co do tematu - dostałem kopię bazy danych z tych dni. Postaram się w najbliższym czasie odzyskać te treści.

Tematu jako tematu na forum odzyskać nie jestem w stanie - przyznam, że nie wiem co się z nim stało. Tak czy inaczej poniżej wklejam treść, proszę założyć nowy temat z tym co poniżej. Przepraszam za niedogodności. Wklejam też tytuł: Ferroli Biopellet Pro - zaawansowane ustawienia

-------------------------

NA tym forum mamy wielu użytkowników tych pieców, zresztą gdyby nie ta strona to bym nawet nie wiedział o istnieniu tej firmy

Panowie, w tym kotle mamy kilometry parametrów których ustawień nie opisuje instrukcja. Czy ktoś z Was ma dojście do rozpiski co oznaczają inne parametry nieopisane w instrukcji?

Co chciałbym osiągnąć:

1. Mam grzanie CWU na osobnej pompie. wg instrukcji przestawiłem A01 na 02 - czyli włączyłem tryb \"priorytet CWU\". Nie pamiętam jakie było ustawienie domyślne które odpowiadało tylko za CO. Czy da się włączyć jakoś tryb pompy równolegle? Wkurza mnei że w razie jak startuje od zimnej instalacji to najpierw musze czekać x czasu na nabicie CWU i dopiero jak to skończy łaskawie daje ciepło na grzejniki

2. Czy dałoby się jakoś wymusić wspólną pracę obu pomp? Musze tu wyjaśnić że kocioł nabija CWU (temp zadana minus histereza) i bufor ciepła który to później zasila grzejniki. Nabijaniem bufora steruje tech i2 podając kotłowi sygnał wejściem termostatu pokojowego. Generalnie więc kocioł mam w czuwaniu, który co jakiś czas włacza się, nabija to co akurat potrzebne, wyłącza i czeka na kolejny sygnał do działania. Każdy taki start to rozgrzanie 200kg blachy i 40litrów wody w kotle, więc tak sobie myślę: czy nie lpiej byłoby, że jak już np:

a) kocioł włączyłby się żeby nabić bufor CO, to jak np temp CWU jest 45, a ma zadane 50 z histerezą 8st (czyli w sumie jeszcze nie ma potrzeby grzania), ale jak już i tak jest odpalony mógłby dobić do tych 50 jakby \"przy\" okazji

b) jak już się włączą żeby nagrzać CWU, to w tym czasie na czas grzania tego CWU mogłaby również chodzić CO żeby dobijać bufor, już nawet nie aż do zadanej dołu, tylko aż nie nabije CWU, zawsze by tego bufora troche dobiła i dzięki temu kocioł ponownie włączyłby się później

3. Kalibracja podajnika i wentylatora. Ja mam u siebie domyślne - bo na takich piec pracuje prawidłowo, w koszyczku nic nie zostaje, wszystko się wypala. Pytanie jest czy w takim układzie tak zostawić, czy jeszcze można coś zyskać w sensie oszczędności paliwa na innych ustawieniach? to mój pierwszy piec z podajnikiem i nie mam pojęcia. Piec na tych ustawieniach chodzi już tydzień i zawsze koszyczek w czuwaniu jest czysty, rozpala się i pracuje bez problemu. Czy np. próbować zmniejszać wentylator żeby ograniczyć stratę kominową?

PS już miałem dzwonić do jakiegoś autoryzowanego instalatora żeby przyjechał podbić wydłużoną gwarancję, ale doczytałem że to tylko obejmuje szczelność wymiennika i jeszcze wymaga dwa razy w roku płatnych przeglądów, więc sobie darowałem.... a wy jak? robicie te platne przeglądy?

 

Odpowiedź @pospisz

Cytat

Osobna praca moim zdaniem jest dużo lepsza ponieważ cała energia zostaje przekazana do wybranego źródła. Zresztą cwu musi być priorytetem bo ciężko wyobrazić sobie żeby czekać aż kocioł zagrzeje dom a później będzie grzal ciepła wodę użytkową. Zresztą przerwy na grzanie cwu są niezauważalne dla komfortu cieplnego gdyż dom jest po części buforem akumulujacym ciepło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin napisał:

Odpowiedź @Gonzo19

Cytat

Osobna praca moim zdaniem jest dużo lepsza ponieważ cała energia zostaje przekazana do wybranego źródła. Zresztą cwu musi być priorytetem bo ciężko wyobrazić sobie żeby czekać aż kocioł zagrzeje dom a później będzie grzal ciepła wodę użytkową. Zresztą przerwy na grzanie cwu są niezauważalne dla komfortu cieplnego gdyż dom jest po części buforem akumulujacym ciepło. 

 

oj, to chyba nie ja napisałem :) zwłaszcza ostatnie zdanie nie jest w moim stylu, wcześniejsze też zresztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, spojrzałem nie na tę linijkę - autor to @pospisz - już zmieniłem w źródłowym tekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie wnikałem czy chaotyczne czy nie, tylko np. zdanie

48 minut temu, Gonzo19 napisał:

Zresztą przerwy na grzanie cwu są niezauważalne dla komfortu cieplnego gdyż dom jest po części buforem akumulującym ciepło. 

z mojej klawiatury by nie padło, choć jest prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KarolBl posty tak sobie nie znikają. Temat został połączony z istniejącym już o Ferroli PRO, w którym rozmawiamy o wszystkim. Nie ma potrzeby tworzenia kolejnego klona, nie róbcie zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eliks napisał:

posty tak sobie nie znikają. Temat został połączony z istniejącym już o Ferroli PRO, w którym rozmawiamy o wszystkim. Nie ma potrzeby tworzenia kolejnego klona, nie róbcie zamieszania.

z całym szacunkiem, ale musiabym być wróżką żeby to znaleźć......

mój temat dotyczył ferroli pro, wrzuciłeś do feroli premium, w dodatku w tym wątku trwała akurat dyskusja z problemem matiego, i po przerzuceniu tego wg kolejności postów "znikło w tłumie"; także pożytku z tego żadnego nie miałem

ale ok, popytam w istniejących tematach odnośnie pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post powstał prawie bezpośrednio pod twoim poprzednim :-) Mamy kilka tematów o Ferroli, nie ma sensu tworzyć kolejnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gronie moderatorów wypracujemy lepsze rozwiązania dotyczące dołączania istniejących tematów do innych podobnych. Postaramy się ustalić dokładne kryteria takiego podobieństwa tematów, które kwalifikuje je do połączenia oraz (co ważne w tym przypadku) będziemy informować autora tematu, który "znika" gdzie ma szukać swoich postów. W tym przypadku takiej informacji jak sądzę nie było a być powinna - przepraszamy (chwilowy brak procedur). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.