Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktywacja rusztu na drewno w Kostrzewa Twin bio


woody23

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem posiadaczem kotła Kostrzewa Twin Bio 16kw. Wraz z kotłem został zakupiony dodatkowy ruszt do spalania drewna.

Kocioł pracuje na sterowniku ecomax860.

Pytanie jest następujące czy aby można było palić drewnem potrzebny jest jakiś specjalny kod serwisowy który umożliwi taką opcję? gdyż w menu użytkownika jak i ustawieniach serwisowych nie ma takiej opcji jest tylko do wyboru pomiędzy palnikiem a kotłem rezerwowym natomiast brak jest zakładki ruszt-drewno która wg instrukcji sterownika powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy kupiłeś ten kocioł? Jest 5 klasa?

Bo syfienie drewnem w tym kotle to trochę nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, woody23 napisał:

Pytanie jest następujące czy aby można było palić drewnem potrzebny jest jakiś specjalny kod serwisowy który umożliwi taką opcję? gdyż w menu użytkownika jak i ustawieniach serwisowych nie ma takiej opcji

W tym kotle nie ma specjalnych kodów jak i oprogramowania do takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gonzo19 napisał:

W tym kotle nie ma specjalnych kodów jak i oprogramowania do takiej opcji.

To po co jest sprzedawany kocioł z możliwością palenia drewnem, w instrukcji jest zakładka ruszt-drewno a w kotle wyposażonym w ruszt nie ma takiej opcji. 

Czyli wynika z tego że producent oszukał mnie sprzedając mi kocioł z opcją palenia drewna mimo że takiej opcji ten kocioł nie posiada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co to możesz wywalić palnik, wstawić zaslepke , wymienić sterownik itp. Ogólnie przerobić na smieciucha. Wtedy będziesz mógł palić drewnem/węglem czy innym smieciem

Teraz, woody23 napisał:

Czyli wynika z tego że producent oszukał mnie sprzedając mi kocioł z opcją palenia drewna mimo że takiej opcji ten kocioł nie posiada? 

Bo to pewnie przeróbka ze smieciucha i pozostałości z przeszlosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście:

"Niektóre prezentowane na forum porady i przeróbki kotłów mogą być niezgodne z prawem i/lub niebezpieczne. Zanim je zastosujesz skonsultuj się z fachowcem uprawnionym do tego typu modyfikacji"

ale niektórzy wgrywają wersję oprogramowania sprzed ecodesign i ruszt mają. Ja nic takiego nie mam, Kostrzewy nie tykam nawet kijem i nie znam nikogo, kto ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woody23 napisał:

Ok. dzięki

Tylko dlaczego w instrukcji sterownika również jest taka opcja ale w menu jej nie widać. Instrukcja jest konkretnie dla tego sterownika który jest zamontowany w kotle 

Ja bym atakował sprzedawcę co obiecał, że można drewienkiem palić. Jeżeli można to powinien chociaż poinstruować co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woody23 napisał:

Tylko dlaczego w instrukcji sterownika również jest taka opcja ale w menu jej nie widać. Instrukcja jest konkretnie dla tego sterownika który jest zamontowany w kotle 

a nie ma tam gdzies na końcu lub początku dopisku, że producent zastrzega sobie prawo zmian bez powiadomienia czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sama informacja o ruszcie w tym kotle jest niezgodna z prawem. Chyba że na tym ruszcie są papiery na 5 klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

KOstrzewa ma w ofercie taki model , do spalania drewna na ruszcie

https://www.kostrzewa.com.pl/produkty/twin-bio-luxury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w opisie to na Polskę nie ma rusztu. Czyli wersja NE

Tak jak pisze @eliks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.