Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spr. Instalacji problemy z bojlerem


Boni102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie jesteście w stanie przejrzeć instalacje i powiedzieć czy wszystko jest OK. Ponieważ woda w bojlerze bardzo długo się nagrzewa i w miarę szybko wychładza. Do tego nie wiem jak ustawić 4d aby wszystko grało. Na piecu 55 a powrót 30. Piec Sas 14kw.

IMG_20201016_195145648.jpg

IMG_20201016_195155300.jpg

IMG_20201016_195210992.jpg

IMG_20201016_195232341.jpg

IMG_20201016_195227471.jpg

IMG_20201016_195243796.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne zdjęcie zasobnika cwu z perspektywy, oraz jak to wszystko jest spięte na dole przy powrocie.

A najlepiej schemat.

Gdzie idzie ta pierwsza rura PEX zaraz za wyjściem z kotła

Oraz ile to jest, w miarę i długo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na  zbiornik wyrównawczy . 4D jak obracasz w lewo to podnosisz temperature na grzejniki  , co do kotła to za niski powrót podnieś zasilanie a C.O. wysteruj na 4D tyle ile potrzebujesz w pomieszczeniach i zrób dokładniejsze zdjęcie 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisem rur to będzie problem bo nie mam teraz dostępu do kompa żeby edytować zdjęcia ale wrzucę jeszcze kilka fotek zasobnika. A przy idzie gdzieś do góry ale nie mam pojęcia gdzie.

A woda nagrzewa się poł dnia zanim osiągnie ze 48 a po jednym prysznicu ma już 37,38.

IMG_20201016_204751209.jpg

IMG_20201016_204804962.jpg

IMG_20201016_205210014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dokładnie jak i gdzie są spięte powroty z wymiennika.

Możliwe że ktoś to podłączył w powrót do 4d lub 3d.

Lub poprostu zapowietrzone.

@mironw możliwe że do naczynia wzbiorczego tylko dlaczego PEX i takimi wygibasami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo podłączenie CWU to wygląda wszystko ok, tylko pompę włącz na 3 bieg lub przekręć pokrętło na max w prawo.

Ps. Moja żona jak bierze prysznic to potrafi zasobnik opróżnić do zera więc to względne odniesienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powinna być zamontowana tarcza 4D BĘDZIE BARDZIEJ CZYTELNA , w tej chwili cała temperatura z kotła idzie na CO - kręcąc w prawo obniżasz temperature grzejników

Bez_tytułu_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym powrotem ? Czy siłownik załatwił by sprawę? I sam dostosowywal otwarcie zaworu 4d żeby powrót był ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez pompy kotłowej to może być trudne

2 godziny temu, Boni102 napisał:

Czy siłownik załatwił by sprawę

siłownik to by pilnować mógł lepiej temperatury  grzejników tylko czy sterownik go obsługuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darekgra napisał:

dlaczego PEX i takimi wygibasami?

pewnie instalator się pomylił , zamiast Cu28 dać , a zawijasy pasowały do ładnego wyglądu  tylko mógł ciut większe spady zrobić

2 godziny temu, Boni102 napisał:

A jak z tym powrotem

najlepsze rozwiązanie to pompa = siłownik  4D

Bez_tytułu_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i dzisiaj rano temp cwu 31 więc ok zaczynam grzać( pale teraz drzewem na ruszcie dodatkowym) temp na piecu 70-80 i po 4 godzinach temp w bojlerze 33.Pompa na 3 biegu. Coś tutaj ewidentnie nie gra. I czy to normalne że podczas zmiany wartości na zaworze 4d zmienia się też temp wody idącej na cwu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź  reką czy pompa CWU jest gorąca jak jest to dalej w kierunku zasobnika dokąd jest gorąca, jak też jest to potem zpowrotem do kotła powrotem od zasobnika

sprawdź też ten odpowietrznik nad zasobnikiem czy przypadkiem niema powietrza w płaszczu

11 minut temu, Boni102 napisał:

I czy to normalne że podczas zmiany wartości na zaworze 4d zmienia się też temp wody idącej na cwu.?

jak i gdzie to  stwierdziłeś?

pompa zasobnika cwu powinna pompować czynnik prosto z kotła więc i o takiej samej temperaturze co woda w kotle

sprawdź w którą stronę jest strzałka na tym zaworze zwrotnym nad pompą CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Darekgra napisał:

Całe zasilanie do zasobnika gorące, ale powrót z zasobnika chłodny. Odpowietrznik sprawdzony.

A jak i gdzie stwierdziłem to stwierdziłem na pompie cwu że zaczyna pompować zimna wode, zawór 4d musi być ustawiony na przedział 8-10. Poniżej 8 pompuje już zimną wodę.

 

Aa i strzałka na zaworze zwrotnym do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zdejmij to czarne pokrętło z zaworu i wstaw zdjęcie samego trzpienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też czy ten filtr skośny zaraz za kotłem nie jest zatkany.

Prawdopodobnie cofa ci wodę z powrotu przez zawór 4d do pompy CWU.

Ustaw ten trzpień aby był prosto do góry, następnie nałóż pokrętło tak aby wskazywało 5 i również było centralnie u góry.

Jeśli wodą cofa się powrotem do zaworu i dalej do pompy CWU to musisz założyć zawór zwrotny na róże idącej od zaworu 4d w dół najlepiej odrazu z pompą.

Ale sprawdź jeszcze ten filtr, może być zatkany i utrudniać przepływ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za wynalazek? Różnicowy z "turbodoładowaniem"?

image.png.52793c6858e6dad976300fdf9941a9a5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A pompa CWU  to tam w ogóle pracuje? Wracając do zimnego powrotu to podłogówka jest źle wpięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego źle wpięta? Pewnie chodzi Ci że przed 4d?

Raczej pompuje skoro odwraca obieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zaworem było by lepiej, ale tak też przeżyje, na zimny powrót ma to minimalny wpływ bo powrót z 4d i z 3d łączą się sporo przed kotłem i wspólnie mieszają. Bilans poboru eneri przez dom jest taki sam dla obu sposobów montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.