Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co W Domu - Problemy


compan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na początek napiszę, że na tych sprawach się nie znam, a użytkować muszę. Mam piec Zębiec KP 20 z podajnikiem, 6 kaloryferów i 3 nitki podłogówki na takich rurkach z białego i żółtego tworzywa. Wszystko chodzi na jednej pompie (chyba 60 a może 40) na wyjściu pieca. Podłogówka i kaloryfery zasilane z tego samego rozdzielacza. Co mnie niepokoi w trakcie użytkowania. Woda powracająca z wężownicy "oszukuje" kocioł. Wygląda to w ten sposób, że gdy jest otwarty zawór na wężownicy to piec rzadziej się włącza. Gdy zamknę ten zawór temp. płaszcza spada i piec podaje częściej groszek. Czasem trwa to dosć długo nim temp płaszcza osiągnie zadaną. Poza tym mój piec praktycznie nie przechodzi w tryb Nadzoru a dmuchawa pracuje bez przerwy. Najdłuższa nitka podłogówki nagrzewa się słabo. Pompa (jedyna) pracuje w tej chwili na 2 biegu. I jeszcze jedno. Przy temp. na kotle 60 st. w domu mam ok. 24 st. Trochę za ciepło jak dla mnie. Wyczytałem, że ten piec nie powinien pracować w niższej temperaturze. Odpada więc regulacja na piecu. Chciałbym zainstalować jakieś regulacje, ale nie wiem co wybrać. Czy lepsze głowice termostatyczne na każdym grzejniku, czy może jakiś czujnik pokojowy lub pogodowy. Proszę o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze musi byc osobny układ podłogówki na osobnym rozdzielaczu i pompie ,po drugie pompa do cwu jesli masz ,zawor 3d na powrocie do regulacji temp na CO przy temp pieca 60-70st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze musi byc osobny układ podłogówki na osobnym rozdzielaczu i pompie ,po drugie pompa do cwu jesli masz ,zawor 3d na powrocie do regulacji temp na CO przy temp pieca 60-70st

Dziękuję. Mam jednak pytanie. Co to jest zawór 3d? Jak pisałem mam tylko jedną pompę na wyjściu z pieca, która ładuje wodę do CO i na bojler. Chyba stąd się bierze opisywany przez mnie problem. Na piecu mam sterownik Perfekt Z firmy Elster. Tam ustawiam temperaturę zadaną płaszcza i właściwie jeszcze tylko ilość powietrza. Pozostałe podstawowe parametry sterownik wylicza sam. Czy gdybym Ci przesłał zdjęcia, to mógłbym liczyć na jakąś opinię?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze świętokrzyskiego. Co jest z tym nie w porządku? Generalnie poza opisanymi problemami całość działa. Jedna ekipa robiła rozdzielacz, podłogówkę, kaloryfery i wodę, a druga kotłownię z instalacją pieca. Trochę się w tym gubię, bo każdy kto ogląda mówi, że coś jest źle, tyle że każdy wskazuje na inne rzeczy. Jestem więc w kropce.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle zle zle

-podlaczenie zbiornika wyruwnawczego?

-podłaczeniepodłogówki i rozdzielacz wspolny????????

-tez zawory przy piecu ?????????

-pompa w poziomie?????????????

- bramka dla wody ??????????????

jakbym dostał to w opieke to ciac i dopiero składac ,typowy przyład robienia (tzw umiem robic CO) to elementzrz CO te byki wiec co maja ludzie powiedziec na ten układ ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze wode zagoruje i to ze wirnik w poziomie nie pomoze jak we wirniku zbierze sie para i układ stanie i daje na to gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnoci musisz rozdzielić instalację podłogówki od grzejników.

60 stopni na podłogówkę stanowczo za dużo.

W twoim przypadku najmniej inwazyjny sposób to założenie termostatów na każdy obwód podłogówki (na powrocie).

Nastepnie przydław obwód bojlera gdyż ten obwód zabiera dużą częsc strumienia i woda nie idzie na dalsze obwody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnoci musisz rozdzielić instalację podłogówki od grzejników.

60 stopni na podłogówkę stanowczo za dużo.

W twoim przypadku najmniej inwazyjny sposób to założenie termostatów na każdy obwód podłogówki (na powrocie).

Nastepnie przydław obwód bojlera gdyż ten obwód zabiera dużą częsc strumienia i woda nie idzie na dalsze obwody.

Czy mógłbyś polecić jakies termostaty do podłogówki? Jeszcze ta głupio się zapytam. Jeśli założę te termostaty na powrocie, to na wejściu będę jednak miał te 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co po pierwsze to sparawa tego typu pompa jesli juz nazasilaniu to ustawiona wpion ,zawor przy zasobniku do regulacjii przepływu i na podłogówkeosobny obieg wody na osobnej pompie i jednym termostacie na zasilaniu tak aby na podłoge szło ok 30 st głowice na powrocie nic ciekawego nie dadza jak bedzie mał wysoka temp na grzejnikach a moze tylko sobie podłoge rozwalic i płytki popekac głowice na powrocie sprawdzaja sie wtedy jak dajemy parametr maks 40 st nazasilaniu wtedy mozna mowic o komforcie,no i najwazniesze nie widze połaczenia zbiornika wyrównawczego ????????

musi byc przed pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa (jeżeli jest jedyna) patrząc od kotła zawsze za zaworem mieszającym, zawór różnicowy równolegle z pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.