Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pomoc galmet 12kw dym


Maliszatko900

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry posiadam kocioł galmet 12kw dołączam zdjęcie z tabliczka znamieniowa już 2 razy sobie sam z problemem poradziłem teraz prosił bym o pomoc fachowców w podajniku zbiera mi się dym i nie rozumie gdzie może być  przyczyna otwieram klapę tam gdzie się wrzuca węgiel "dołączam zdjęcie oznaczona szcza łka "a tam dymu w ciul i trochę ktoś ma jakiś pomysł ?

121594889_841090489961924_3782990906129044135_n.jpg

121600215_2463999667240718_7407289128180088673_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub za mały ciąg kominowy. Sprawdź czopuch i drożność kanałów/półek kotła bo nie wiem co on tam ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Żar nie zapada się, a dym jest w zasobniku. Komin był czyszczony cztery tygodnie temu. Piec czyściłam wczoraj. Po wyczyszczeniu komina, miesiąc temu, faktycznie było w porządku, a wczoraj znowu dym w całej kotłowni. Dodam że czas pracy 0:05, czas przerwy 1:00, nadmuch 50%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żeby komin po miesiącu się zapierdolił źle nastawy albo gownem palisz  ewentualnie mały przekruj komina i słaby ciag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiesz jakie są przyczyny dymienia i teraz na spokojnie wszystko posprawdzaj  moim zdaniem jest gdzieś nieszczelnosc i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoomb Jeżeli komin jest niski i mała średnica a proces spalania nie pełny czyli sporo dymu to  całkiem możliwe że w kominie zgromadziły się osady które trzeba ponownie wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.