Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągła praca piec Sas bio efekt 17 kw


Przemek11

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zawór i to ten do którego jest aktualnie podpięty twój siłownik, bo ten ster może obsługiwać ich więcej, kaskada to kilka kotłów spiętych razem, nic tam klikać nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj włączyłem też w kaskadzie. 

Wrócę z pracy to wyłączę tam i zostawię włączona pogodowke tylko przy ustawieniach zaworu. A może jak te wszystkie ustawienia włączyłem to spróbujemy wrócić do włączenia obcji tryb wygaszania na włączony? 

A powiedz mi proszę jeżeli krzywa grzewcza pokojówki przy 10c ustawiona jest temp wody 36c to jaka temp wody będzie podawal na dom jeżeli przykładowo będzie na zewnątrz +15C? Zamknie zawór i tylko będzie grzał CWU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie 15 stopni to temperatura będzie podawana zgodnie z nachyleniem krzywej czyli około 33-32 co przy znikomym odbiorze może spowodować zamknięcie zaworu. Lecz kocioł sam w tryb letni nie przejdzie. Ale w sumie to na to samo wyjdzie.

Możesz spróbować ale jeśli kocioł nie będzie stał bez peacy co najmniej 5-6 godzin to przy tym kotle jest to bez sensu, ponieważ w nadzorze podaje on pelet 12 sekund w ciągu godziny a samo rozpalenie kotła kosztuje około 45 sekund podawania, do tego dochodzi jeszcze zwiększone zużycie podczas pracy na starcie aby dogrzać wychłodzony kociołek. 

Więc rachunek masz prosty.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno tyle godzin nie wytrzyma. 

U mnie jest też taki problem ze nie mogę odkręcić wszystkich termostatów na max w domu tak jak pisałeś ponieważ nie każdy potrzebuje ciepłe pomieszczenie. U mnie jest też problem ze ciepło na parterze bardzo długo się utrzymuje natomiast piętro się szybko wychladza. Dla tego termostaty założyłem aby parter był przykręcony przykładowo na pozycję 3 a piętro 3, 4lub5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz ustawić tak... 

Dobrać temperaturę zaworu w taki sposób aby pomieszczenie które potrzebuje najwięcej energii było dogrzane przy termostacie otwartym na max i nie było przegrzewane, wtedy resztę pomieszczeń możesz ograniczać termostatem.

Szkoda że nie masz na każde piętro oddzielnego zaworu. A jak masz wykonane rozprowadzenie na każde pomieszczenie, rozdzielacze czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc termostaty to jedyna możliwość zróżnicowania temperatur na piętrach czy pomieszczeniach.

Dobierz temperaturę zaworu tak jak pisałem wyżej aby zbędnie nie pompować w instalację. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto zainwestować jeszcze w sterownik pokojowy? Zamontował bym go na piętrze ustawił tam także wszystkie termostaty na max a na sterowniku przykładowo 23C Parter natomiast przykręcił bym termostaty wszystkie na pozycję 3 tylko łazienkę zostawił na pozycji 5 

Zmieniłem w kaskadzie na modulacja wyłączyłem pogodowke. Widać już rezultaty spalanie się zmniejszyło o 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskadę zostaw w spokoju wyłącz tam wszystko bo to inna bajka, dla ciebie w ogóle to jest niepotrzebne bo nie masz kaskady.

Pokojówkę możesz kupić nie zaszkodzi.

5%to jeszcze niewiele.

Jak możesz to wypisz tu dokładnie z przecinkami co i jak masz w tej chwili ustawione bo trochę się gubię już.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania miało być 2s

A czas przerwy podawania 10s

Jak ustawiłeś krzywą grzewczą

I czy skorygował ś wskazania czujnika zewnętrznego tak aby pokrywał się z aktualną temperaturę na zewnątrz

Możesz wstawić aktualne zdjęcie parametrów pracy kotła chodzi o te główny ekranik gdzie widać kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania jest 2s

Przerwa podawania jest 10min

Krzywa grzewcza jest ustawiona jak pisałeś - 20 to 51c - 10 to 47C 0 to 42C 10 to 36C 

Czujnik skorygowałem obecnie wskazuję 6C

 

Temperatura zaworu 36C 

16028746675748007395737586285364.jpg

Mamy wyłączony tryb rozpalania ale i tak piec co jakiś czas po nadzorze wchodzi w funkcje czyszczenie i rozpalanie. To jaki sens ma wyłączanie tej funkcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry na zdjęciu wyglądają ok.

Możesz podać jeszcze jak jest ustawiona dmuchawa  w nadzorze.

Zmniejsz przerwę podawania na 8 minut, a podawanie zwiększ na 3 sekundy. Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie pogrzebać głębiej w ustawieniach rozpalania i nadzoru płomienia aby kociołek dłużej czekał na pojawienie się płomienia oraz obniżyć próg wykrywania płomienia.

Funkcja rozpalania działa tylko od pokojówki.

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pokojówkę to funkcja rozpalania działa na zasadzie takiej iż pokojówka mierzy aktualną temperaturę w pomieszczeniu, jeśli temperatura w pomieszczeniu uzyska ustawioną wcześniej temperaturę graniczną daje sygnał do kotła aby ten się wygasił po spadku temperatury w pomieszczeniu o ustawioną histerezę na pokojówce kocioł odpali się i dogrzeję ponownie do żądanej temperatury pomieszczenia.

Jeśli tak to już jest chyba dobry rezultat? Jak na poczatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale ja nie mam pokojówki wyłączyliśmy rozpalanie a zauważyłem że piec co jakiś czas po nadzorze wchodzi w funkcje czyszczenie i rozpalanie. To jaki sens ma wyłączanie tej funkcji?

 

Zauważyłem także że parametry grzewczej są jeszcze chyba za wysokie na pogodowce może każda wartość zmniejszyć jeszcze o 2 C.?? 

I zmienię jak pisałeś powyżej przerwę podawania na 8 minut, a podawanie zwiększ na 3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli jeszcze przegrzewa dom to zmniejsza na przykład o 2 stopnie i metodą prób i błędów dojdziesz do właściwej temperatury.

Jeśli nie masz pokojówki to tym bardziej funkcja rozpalania powinna być wyłączona bo i tak nie bierze udziału.

Rozpala się czasami po nadzorze ponieważ palnik nie może lub zbyt szybko chcę osiągnąć parametry prawidłowego płomienia i przechodzi w rozpalanie standardowe.

Dlatego zaproponowałem lekką korektę podawania i przerwy w nadzorze. Oraz poprosiłem o ustawienia dmuchawy w nadzorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal będzie się czyścił i odpalał to spróbujemy tego

Czas wentylatora 8sek

Przerwa wentylatora 5 min

Obroty wentyl 35%

Jeśli nadal będzie problem z odpaleniem od peletu to pójdziemy w serwisowe ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe, a przyczyną to właśnie te czyszczenie i rozpalanie.

Da się to wyeliminować w dalszych krokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazio321 tylko to jest 17 kw palnik a dmuchawa ta sama co u Ciebie więc raczej może potrzebować więcej wiatru.

Ale zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w menu serwis - kontrola pracy - czas kontroli płomienia, daj wstępnie na 2m 40sek. @Darekgra ale w nadzorze raczej wątpię, to już wszystko zależy od jakości pelletu i czy jest suchy 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.