Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus FC2520 załącza się co 40 minut


Marek1234567

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Od jakiegoś czasu mój piec załącza się co 40 minut grzeję wodę do 80 stopni stygnie do ok 40 i tak cały czas .
Kaloryfery zakręcone modulator mechaniczny 18111 ustawiony na minimalna temperaturę . Dioda na modulatorze świeci podczas załączenia pieca ale piec nie reaguje na zmianę ustawień temperatury pokrętłem. Piec napompowany 3 atmosfery pracuje bardzo cicho cały system odpowietrzony .
Moje podejrzenia padają na modulator . Jestem laikiem także proszę w miarę możliwości o podpowiedz co mogę ewentualnie zrobić we własnym zakresie.
Foto pieca i modulatora załączyłem

IMG_8227.JPG

IMG_8226.JPG

IMG_8228.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmniejsz ciśnienie - 3 bar to za dużo.

2. Odłącz termostat (to coś co nazywasz modulatorem - to się fachowo nazywa termostat dwustanowy bimetaliczny) i napisz czy dalej kocioł się sam włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat ( modulator do regulacji temp w pomieszczeniu ) mam odłączyć ?

Wykonywałem test z odłączeniem termostatu eco- komfort na piecu  dzięki niemu ustaliłem że modulator w pokoju działa prawidłowo . Proszę o odpowiedz użytkownika piracik ponieważ dzięki niemu wydaję mi się że zmierzam do ustalenia prawdziwej przyczyny zachowania pieca . Wyciek lub termostat w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.