Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baxi Duo Tec, palnik co kilka minut załącza się, czy to normalne?


zaGroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz mam do czynienia z kotłami i zastanawia mnie jedna rzecz. Gdy temperatura na kotle spadnie do około 43C to palnik załącza się i podgrzewa temperaturę do około 65C. Po kilku minutach temp znów spada do 43 i znowu to samo. Czy to normalne?

 

Tak to wygląda https://streamable.com/9368h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne. Kocioł taktuje. Przyczyny to za duży kocioł, za mały odbiór ciepła przez instalację albo jeszcze inne kwiatki. 

Opisz więcej o instalacji, mile widziane fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczerze, pierwszy raz mam do czynienia w życiu z kotłami. Mieszkanie 51M w bloku na ostatnim piętrze. Kocioł mam w łazience, termostat salus w pokoju dziennym. Temp wody w kotle ustawiona na 45c, grzania na 50C. Po instalacji kotła był serwisant, który stwierdził, że "wszystko jest w porządku". W sterowniku temp komfortowa ustawiona na 20.6, ekonomiczna na 19C.

20200121_185253.jpg

20200121_185247.jpg

20200121_185233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisał odkręć wszędzie termostaty. Ten piec tak działa odkąd go używasz? Nie masz przypadkiem w ustawieniach zwiekszonej mocy minimalnej? 

 

Wydaje mi się, że kocioł gdy taktuje powinien załącza się z mocą minimalną i jeśli przy pracy z mocą minimalną przegrzeje to wyłączyć palnik i jak woda ostygnie załączyć się od nowa z mocą minimalną,a tak przynajmniej wygląda to w przypadku mojego kotła. W twoim przypadku startuje on na maksa, a więc tak jak pisałem wcześniej trzeba sprawdzić czy moc minimalna nie jest podniesiona (jeśli tak to obniżyć) lub ograniczyć moc maksymalną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Denddalf napisał:

Wydaje mi się, że kocioł gdy taktuje powinien załącza się z mocą minimalną i jeśli przy pracy z mocą minimalną przegrzeje to wyłączyć palnik i jak woda ostygnie załączyć się od nowa z mocą minimalną,a tak przynajmniej wygląda to w przypadku mojego kotła. W twoim przypadku startuje on na maksa, a więc tak jak pisałem wcześniej trzeba sprawdzić czy moc minimalna nie jest podniesiona (jeśli tak to obniżyć) lub ograniczyć moc maksymalną. 

Dzięki wielkie, dzisiaj po pracy będę kombinował. To jest ten rozdział w instrukcji? 

 

Jeszcze pytanko co do ustawienia sterownika Salus, jaka jest różnica między auto i manual? 

Screenshot_20200122-045911_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment instrukcji opisuje ustawienia mocy kotła żeby zrobić analizę spalin i jego regulację, radzę Ci nie grzebać w czymś o czym nie masz pojęcia. Koledzy którzy doradzacie, nie piszcie takich postów w stylu sprawdź dolną moc, bo taką moc nikt nie podnosi celowo, laik sobie nie poradzi wręcz narobi jeszcze szkód gdzie będzie potrzeba kolejna płatna wizyta serwisanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.