Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe w łazience


juzik84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robię właśnie łazienkę od zera otynkowałem ściany ustawiłem rury kanalizacyjne i wylałem 1 posadzkę i teraz ciekawe ktoś mi mówił bym zrobił ogrzewanie podłogowe na razie zalać rurki tylko jakie rurki kupić  i co jest potrzebne i jak ułożyć rurki czy to obojętne pomieszczenie 2m70cm x 4m 80cm i czy taki rozdzielacz będzie i takie ułożenie jest ok i jak wysoko nalać można od do proszę o pomoc i wyjaśnienie .

44.jpg

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie takie ułożenie, powinno być w tzw. "ślimak".

image.png.03b266528d4cca1ba82d48d9ae5f8e54.png

Co do reszty, to za mało informacji nt. instalacji, kotła itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 10:41, gmaj22 napisał:

Na pewno nie takie ułożenie, powinno być w tzw. "ślimak".

image.png.03b266528d4cca1ba82d48d9ae5f8e54.png

Co do reszty, to za mało informacji nt. instalacji, kotła itp. 

Kotła nie ma na razie muszę zalać posadzkę i może rurki położyć przed zalaniem by  było w razie czego aha i jaki model czy oznaczenie rurek podłogowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "w razie czego", to możesz ułożyć pętle. Przy tym metrażu wskazane są dwie. Poczytaj najpierw w necie, są też takie dla amatorów. Potem zdecyduj, czy łazienka będzie jedynym pomieszczeniem z OP, jaki planujesz kocioł. To wbrew pozorom ma znaczenie dla doboru średnic rur, mieszaczy itp. Tu nikt nie bedzie wyciagał od Ciebie pojedynczych informacji.

Poczytaj, porównaj, zdecyduj - wtedy pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 10:56, gmaj22 napisał:

Skoro "w razie czego", to możesz ułożyć pętle. Przy tym metrażu wskazane są dwie. Poczytaj najpierw w necie, są też takie dla amatorów. Potem zdecyduj, czy łazienka będzie jedynym pomieszczeniem z OP, jaki planujesz kocioł. To wbrew pozorom ma znaczenie dla doboru średnic rur, mieszaczy itp. Tu nikt nie bedzie wyciagał od Ciebie pojedynczych informacji.

Poczytaj, porównaj, zdecyduj - wtedy pisz.

Tak łazienka będzie jedynym pomieszczeniem z ogrzewaniem podłogowym kocioł nie wiem ogólnie w domu jest 4 pomieszczenia pokuj kuchnia ganek tam będzie piec i łazienka czy taka rurka Rura PEX/AL/PE 16x2 będzie ok pieca nie ma na razie a jeżeli podłogowe chcę w łazience to muszę zalać te rurki czy takie bendą ok Rura PEX/AL/PE 16x2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że robienie podłogówki dla jednego pomieszczenia to nieopłacalny biznes no chyba, że masz mieć piec gazowy. Jeśli na paliwo stałe to raczej odpuść. Zresztą jakie tam masz ocieplenie pod spodem dane? Grubość wylewki bez ocieplenia to minimum 6 cm a zalecane jest tak 7,5-8 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego, ze jak na RTLach zrobisz, to obsłuży maksymalnie 50-60 m pętlę. A w łazience potrzebujesz ok. 8-10 metrów PEX na m2 powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafciop napisał:

Wiesz, że robienie podłogówki dla jednego pomieszczenia to nieopłacalny biznes no chyba, że masz mieć piec gazowy. Jeśli na paliwo stałe to raczej odpuść. Zresztą jakie tam masz ocieplenie pod spodem dane? Grubość wylewki bez ocieplenia to minimum 6 cm a zalecane jest tak 7,5-8 cm. 

piec będzie nowy na drewno na razie nie wiem jakiej mocy ale to dobierze potem  nie ważne czy się opłaca czy nie ma działać czy Rura PEX/AL/PE 16x2 będzie ok na łazienkę do tego będzie grzejnik w łazience jak coś pominąłem to proszę napisać taka rurka tala marka taka grubość taki rozdzielacz pierwsza wylewka ma na pewno 10cm napiszcie jakie co i jak by to działało .

Godzinę temu, gmaj22 napisał:

A dlatego, ze jak na RTLach zrobisz, to obsłuży maksymalnie 50-60 m pętlę. A w łazience potrzebujesz ok. 8-10 metrów PEX na m2 powierzchni.

możesz jaśniej RTLach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wku...a Was to ze pytający ma takie olewackie podejście ze nawet mu się nie chce kropek i przecinków stosować?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę, ta podłoga będzie zasilana powrotem z grzejników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.