Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony silnik od podajnika


lukaszz2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Ogniwo Biecz 15 kW z 2010 roku. Dzisiaj przestał działać silnik od podajnika. Nie słychać dźwięku silnika, a jedynie ciche buczenie. Silnik był bardzo ciepły. Na tabliczce znamionowej silnika pisze Besel S.A. 0,09 kW, typ SEMKg 63-4A2/8021.

Czy ktoś wymieniał już silnik od podajnika ? Ile lat wytrzymują Wam silniki od podajnika ? 

IMG_20200814_192755988~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik może być dobry a reduktor uszkodzony , odkręć silnik i włącz bez obciążenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie i  grzanie oznacza zablokowanie silnika . Ile wytrzyma hmm bez częstych blokad i z dobrymi lozyskami to wieki . Tam nie ma co się zepsuć oprócz łożysk . To jedyne elementy które mogą paść od zwykłej pracy .

Ściągnij osłonę od wentylatora , ona jest mocowana na trzy śruby . Zakręcić ręcznie kilka obrotów , w jedna jak i drugą strone . Po tym spróbuj puścić go ze sterownika na zwykle podawanie . Jesli coś tylko delikatnie go zablokowalo to powinno pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za pomoc.

Zmyliło mnie to, że nie zerwało zawleczki (śruby). Po wyjęciu zawleczki silnik normalnie kręci. Poruszyłem śrubę ślimaka, włożyłem z powrotem zawleczkę i wszystko działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.