Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór kulowy - jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Sam się będzie otwierał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z siłownikiem żeby nie machać , ale tak często się nie otwiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli zawór kulowy czy mieszający ? Mam mieszający 4 D Womix z siłownikiem. Nic szczególnego i działa już sześć czy siedem lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma o parametrach jakim ma odpowiadac: CO, CWU, przeplyw itd. Od zaworow kulowych lepsze sa klapowe (w rozwiazaniach przemyslowych). O tyle lepsze ze mozna wymienic samo uszczelnienie wewnatrz. Mozna wstawic tez elektrozawor z cewka. Duzo wieksza zywotnosc mechaniczna (liczba cykli) ale bedzie pobieral prad w stanie otwarcia badz zamkniecia. Ciezko tez znalesc o dyzym KVS. 

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-2n25-1-cal-230v-lub-12v-24v-48v-dn25-6045808219?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Hydraulika+i+akcesoria,+klimatyzacja+i+wentylacja,+kuchnia+oraz+pozostałe&gclid=EAIaIQobChMI1vrnk7LH6gIVzu5RCh337wz1EAQYCyABEgLdePD_BwE

Dla twoich potrzeb kazdy kulowy z silownikiem bedzie ok. Kwestia zywotnosci mechanicznej uszczelnienia wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To elektrozawor z cewka. Tam kvs ma mniejsze znaczenie. Dopuszczenie do CWU. Wieksza zywotnosc. Bedzie pobieral prad w stanie otwarcia (NC) lub zamkniecia (NO). Cewka w przypadku uszkodzenia jest wymienna. Klapowe (przemyslowe) beda drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja rowniez jest istotna i pomoze w decyzji autorowi. Zwrocilem na to uwage wczesniej.

Nie znamy aplikacji gdzie ile i jak ten zawor bedzie pracowal. Czy czas otwarcia/zamkniecia rowniez ma znaczenie? W przypadku przewidywanego czasu pracy wiecej/mniej w jednym polozeniu dobieramy NO lub NC aby zmniejszyc czas dzialania w pozycji wymuszonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy już objaśniam kocioł na ekogroszek w instalacji grawitacyjnej  CWU podłączone na sztywno do kotła bez pompy również grawitacyjnie grzeje czyli jaka temp.na kotle taka na CWU teraz po dołożeniu zaworu kulowego i silownika na zasilaniu na CWU a to po to żeby kocioł niepotrzebnie grzal CWU kiedy nie brak myślę ze tu będą oszczędności w opale,co do siłownika to jest to siłownik bardzo porządnej firmy dodatkowo można nim sterować kat otwarcia zaworu,czyli mniejszy lub większy przepływ ta funkcja tez mi się przyda..

indeks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki elektrozawór na zasilaniu cwu bezprądowo  zamknięty jak najbardziej jest ok , wada to delikatne stuknięcie w momencie otwierania zaletą jest że nie ma oporów przepływu i nie trzeba zaworu zwrotnego , mam też dwustrefowy z siłownikiem na co ten jest bezgłośny również wydaje się być solidny ,ponoć elektrozawory są wytrzymalsze . Nie kombinował bym z zakładaniem siłownika na zwykły zawór kulowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elektronik7 napisał:

,,, to jest to siłownik bardzo porządnej firmy dodatkowo można nim sterować kat otwarcia zaworu,czyli mniejszy lub większy przepływ ta funkcja tez mi się przyda..

indeks.jpg

 
Siłowniki Belimo są faktycznie dobre. Ten siłownik co zaprezentowałeś powyżej służy do przepustnic wentylacyjnych (sterowanie czasowe).
Mają także dedykowane do zaworów kulowych On/Off i analogowe (odpowiedni sterownik, który ma wejście 0 - 10 V).

Ja bym zainteresował się takim rozwiązaniem.

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-kulowy-z-silownikiem-naped-dn25-9454321490

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.