Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana pieca co


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam kilkunasto letni piec i jeszcze starszą instalację grzewczą, tzn grube, chyba 2 calowe rury i grzejniki żeliwne. Dom o pow 120m2. Piec jeszcze działa ale chcę wymienić na pellet lub eko groszek. Czy przy mojej intalacji spalanie będzie wydajne czy np. zużyje więcej peletu lub eko groszku jak w nowych instalacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by coś więcej wiedzieć , jak dom docieplony ile spalałeś i czego na sezon jaka temperatura na grzejniki szła jaka mac kotła starego , jak długo kocioł musiał ganiać żeby zagrzał ten zład wody do temperatury zadanej ,jaka temperatura na kotle ? Na twoje pytanie na razie odpowiem tak spalanie może będzie wydajne może nie z przewagą na to drugie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Piec to tzw samoróbka ale porządna bo ma ok 18lat. na oko około10-12kW Termometry nie sprawne od jakiegoś czasu a paliłem w zeszłym sezonie głównie drewnem, w dawniejszych latach węglem. Nie miałem nigdy temp. zadanej, paliło się na czucie i regulowało drzwiczkami. Dom ocieplony styropianem 10cm. Nie chodzi o dokładne wyliczenia tylko czy przez dużą ilość wody w instalacji nie będzie zbyt wysokiego spalania bo dotychczas mam drewno ze swojego lasu także za darmo

Czy ktoś może polecić jaki piec i na jakie paliwo stałe do mojej instalacji co. Bardzo też zależało by mi na tym aby piec miał też możliwość palenia drewnem (latem, na wodę) tylko takich już chyba nie produkują bo nie mogę nigdzie znaleźć. Jest coś takiego jak awaryjne palenie drewnem ale wchodzi tam mała ilość drewna.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tobiasz217 napisał:

tylko czy przez dużą ilość wody w instalacji nie będzie zbyt wysokiego spalania

No jeśli instalacja jest jak na foto to będzie duże spalanie . W innym wypadku nie ma to wplywu na spalanie jeśli jest ono ciągle . Duży zlad wody trudno sie "rozpędza" I "wyhamowuje" A w miedzyczasie to jest zwykly transporter ciepła  . Przenosi to ciepło w budynku z kotla do pomieszczenia . Gdzie tu maja być straty I jak one mają wygladac . 

images?q=tbn:ANd9GcSEL3t_zYYlzQpM6WCmU7L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tobiasz217 napisał:

Dzięki za odp. Piec to tzw samoróbka ale porządna bo ma ok 18lat. na oko około10-12kW Termometry nie sprawne od jakiegoś czasu a paliłem w zeszłym sezonie głównie drewnem, w dawniejszych latach węglem. Nie miałem nigdy temp. zadanej, paliło się na czucie i regulowało drzwiczkami. Dom ocieplony styropianem 10cm. Nie chodzi o dokładne wyliczenia tylko czy przez dużą ilość wody w instalacji nie będzie zbyt wysokiego spalania bo dotychczas mam drewno ze swojego lasu także za darmo

Czy ktoś może polecić jaki piec i na jakie paliwo stałe do mojej instalacji co. Bardzo też zależało by mi na tym aby piec miał też możliwość palenia drewnem (latem, na wodę) tylko takich już chyba nie produkują bo nie mogę nigdzie znaleźć. Jest coś takiego jak awaryjne palenie drewnem ale wchodzi tam mała ilość drewna.. 

A chce koledze się palić w lecie na ciepłą wodę drewnem ? jak kolega ma swoje drewno i przyzwyczajenia to polecam kocioł kombinowany blaze Harmony kocioł na pellet i drewno albo rozsądnym wyborem był by kocioł z palnikiem sv 200 skamp na pellet z możliwością przejścia na groszek z zapalarką jakby pelletem okazało się za drogo w nim nie ma możliwości palenia drewnem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał, mam swoje przyzwyczajenia i drewno i dla mnie to nie problem raz dziennie palić na wodę. No ten kocioł blaze harmony był by idealny tylko ciekawe jaka cena.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tani nie jest jak do samego drewna to około dziesięciu tysiecy jak z palnikiem peletowym to pewnie z szesnaście tysiecy  jak ma być tańsze to może ds mpm plus palnik kipi do pelletu , w lecie to nie opłaca się rozpalać drewnem ja spalałem 3 do 4kl pelletu żeby zagrzać zasobnik 300l kocioł odpalił się sam raz na dobę i dziękuję w zimie to co innego można sporo przyoszczędzić na opale , takich kotłów z rusztem awaryjnym to niema bo nie mieszczą się w normach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kordjano napisał:

 

Na piec planowałem przeznaczyć do 10tys ale jakby taki kocioł kombinowany kosztował 13tys to bym brał od razu. Przy wymianie pieca planuje też 300litrowy bojler założyć i faktycznie jak spala 4kg na zagrzanie wody to trzeba się mocno zastanowić nad sensem palenia drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.