Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zrobić by piec grzał bojler a nie grzejniki


Jakjus92

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zadaje pytanie dotyczące pieca firmy konstal TITANIC otóż chce by piec grzał mi tylko wodę do bojlera, a grzeje mi również grzejniki co w takie dni jakie teraz są oraz te które nadejdą jest rozwiązaniem dość słabym bo spanie w najniższej temperaturze czyli 35 stopni na piecu gdy na dworzu jest 15 to  pływanie w łożku. Odpalanie samego bojlera na podgrzanie wody przeraża mnie bo rachunki za prąd i sam prąd są dość kosztowne. Jest opcja by puścić wodę do nie użytkowanego pomieszczenia i zakręcić kaloryfery w domu. Jaki macie pomysł? 

Ogólnie to nie mogę znaleźć trybu lato w sterowniku a sterownika to 6.04 jeśli kogoś to zadowoli firmy prond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyczajniej zakręć zasilanie na grzejniki lub same grzejniki skoro nie dzieje się to automatycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Chryste Panie .Hermogenes  Ty to potrafisz rozbroić system jesteś mistrzem .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 12 instrukcji251458cbe9c8aeb68707ccb6d97482a2.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem nie głupie jest zamiast ocieplać styropianem to lepiej grzejnikami może taniej wyjdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój debilizm mnie przerasta był rozkaz od kobiety. Wyłącz ten piec. No to cyk do kotłowni z guzika. Nagle włącz ten piec. Oczywiście po rozmowie dotyczącej kosztów odpalania bojlera. Guzik włączony. A tu komunikat. Żar w podajniku. Żar wybrany. Ponowny reset ufff przeszło. Moja pani mnie uświadomiła że takie rzeczy lepiej robić na trybie ręcznym. 

Dobra reasumując jak zakręce wszystkie grzejniki a puszczę tylko obieg w nie użytkowanym pomieszczeniu to temperatura na piecu nie osiągnie apogeum bo mialem historie ze przez filtr zapchany nastawione bylo 43 stopnie a dochodziła do 75 stopni . Więc jestem obsrany że może być tak samo przy zakreconych grzejnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie są uroki grzania cwu w lecie eco groszkowcami  zasobnik nieduży  zużycie ciepłej wody małe moc kotła spora  wygasić nie , strażak zły bo zaleje podajnik to tli się tam na okrągło w podtrzymaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem problem... przestawiłem sterownik na funkcję  LATO  i grzejniki zimne a woda ciepła 45*C.

Wsypałem worek 25kg ekogroszku tydzień temu i widzę że jeszcze na kilka dni wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jozefg1 napisał:

Nie bardzo rozumiem problem... przestawiłem sterownik na funkcję  LATO  i grzejniki zimne a woda ciepła 45*C.

Wsypałem worek 25kg ekogroszku tydzień temu i widzę że jeszcze na kilka dni wystarczy

Czyli co nie martwić się wartościami na ekranie? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym czym możesz I  trzeba się martwić to temperatura podajnika . To że sobie przebije O 5-10-15 stopni to naturalne , węgiel tak ma I już . Ja bym się nie przejmował , a już jak pompa robi stop bo cw nagrzane to tymbardziej . Byle by nie mieć alarmu od podajnika i tak bezpiecznie trzymać się poniżej np o 15 mniej niż alarm a  będzie wszystko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jakjus92 napisał:

Nagle ten hałas przestaje być słyszalny i to mnie najbardziej martwilo

Hmm ten hałas to pewnie dmuchawa I co jakiś czas praca podajnika . No a nagle ucichniecie tego pewnie oznacza przejście w stan czuwania/nadzoru/ I co tam sobie producent wymyślił . Ogólnie piec osiągnął jakąś tam temperature zadana po czym wrzuca na "luz" I czeka gdy znów będzie musial kolejny raz zadana osiągnąć  . Oczywiście tak to wyglada w sterowniku tzw dwustanowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na innych kotłach będzie tak samo ale u mnie:

temp kotła   55*C

temp cwu    45*C

podawanie  6sek

przerwa 22 min

temp podajnika 30*C 

Wiem że to zależy od zastosowanego grochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skrec glowice na 2

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwojka oznacza że głowica zamknie całkowity przepływ około 16 stopni +/-1 stopień . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bojaj :) prawdopodobnie sterownik wyłącza Ci pompę cw . To wszystko idzie ogarnac . Niestety musisz poznac sterownik , przeczytać jego instrukcję oraz dopytać jeśli czegoś nie kumasz . Pisałem ci nie martw się przebijaniem temperatury . Mamy lato ( no coś tam koło lata ) A piec/ kociol nie zmniejszył się przez to . Dalej ma taka moc jaka potrzebna jest zimą . I trudno jak przebija , ma do tego prawo . Ważne by nie było cofania się zaru I alarmów zwiazanych z tym . No i jak chcesz to ustaw mu 30 A reszte co przebije jakoś zniesiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.