Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Piec GALAN 9kw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Rozpoczynam budowę domu zastanawiam się nad ogrzewaniem domu prądem tzn dom 175m2 parterówka z garażem planuje założyć w całym domu ogrzewanie podłogowe do tego bufor 1000l piec galan 9kw i fotowoltanika 10kw. spotkał ktoś sie z takim rozwiązaniem, jak z wydajnością takiego zestawu, koszty utrzymania, jakieś podpowiedzi co do budowy i ocieplenia domu????

wiesiołek 5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie grzanie robiłem, nawet dla kogoś z forum, ale na kotle to niebyt dobrze wychodzi.

Przede wszystkim to trzeba zaplanować, potem policzyć zarówno podłogówkę , następnie dobrać bufor i źródło ciepła.

Wcale nie znaczy, że to co robiłem dla jednego klienta będzie dobre dla ciebie, to nie są projekty powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt domu WIESIOŁEK 5

https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/3436/projekt-domu-wiesiolek-5?gclid=CjwKCAjwh472BRAGEiwAvHVfGrmN3frlglF66puj7jZVmkcSvIiTb2ZDu3TYvOo8S0AbcdjX3cXBoBoCwpMQAvD_BwE

Szukam jakiegoś alternatywnego źródła ogrzewania oszczędnego i w miarę bez obsługowego często mnie nie ma w domu i nie chciał bym obciążać żony tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Poruszyłem już podobny temat na tym forum ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Ja mam zainstalowany piec kospel 12-24kw do tego pv 8.3kw, w całym domu ogrzewanie podłogowe i prawie w każdym pomieszczeniu po małym grzejniku. Dom mam mniejszy 130m2 i rownież parterowy. Do tego jeszcze mam taryfe g12w z Tauron. Nie mam jeszcze bufora na podlogówke i CWU jest osobno bojler. Musze zainstalować licznik przy bojlerze i piecu żeby znać zużycie prądowe pieca i bojlera. Wtedy bede wiedział czy PV urobi na to wszystko. Jeśli nie to wtedy bede rozważał 2 opcje. Dołożyć bufor lub pompe ciepła. Bufor to koszt okolo 10tys ze sterowaniem i robocizna a PC okolo 25tys w tym że, na Pc dostane dofinansowanie a na bufor niestety nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.