Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy woda w ociepleniu zasobnika


zibro007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam duży problem. Piec i zasobnik z Buderusa użytkowany ok miesiąca . Problem jest taki ze od kilku dni miałem mokra podłogę w pobliżu zasobnika myślałem ze to z pralki która stoi obok lecz wczoraj sytuacja się znów powtórzyła. Po dokładnym wytarciu okazało się że ze stopki od zasobnika kapie woda po uchyleniu plastikowej pokrywy w zasobniki okazało się ze obudowa jest pełna wody piana izolująca nasiąknięta jak gąbka. Zaworu na zasobniku suchutkie wiec nie kapie to z góry . Zadzwoniłem do hydraulika który montował mi piec lecz jest on do przyszłego tygodnia nieobecny . Po krótkiej rozmowie oświadczył mi ze prawdopodobnie zle umiejscowił zawór bezpieczeństwa czy zwrotny teraz nie pamietam z tych nerwów i to jest przyczyna tylko czy to może być prawda czy może zasobnik jest fabrycznie uszkodzony czy spotkał się ktoś kiedyś z taka sytuacja ?? C72545FC-E8CD-4B4C-ABDD-9E7112115D2E.thumb.jpeg.7e00e3b1d89aee57c7d6c21223209225.jpeg

 

FFBD8DE0-609F-4EF9-8141-D6497CA7E797.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku naczynie przeponowe jest bezużyteczne.. Głównym winowajcą jest fatalnie umieszczony zawór zwrotny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnił się płaszcz pod pianką. Gdyby chociaż ten zawór bezpieczeństwa wkręcił do  zaślepionego korkiem króćca cyrkulacji, szansa na uratowanie zasobnika była by większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.