Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura za oknem 15°C czy wy też jeszcze palicie w kotłach?


piotrekwd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy też jeszcze palicie w swoich podajnikowcach? . Na zewnątrz temperatura 15 stopni, kocioł w PID w sumie ogrzewa tylko komin i czasami boiler a w większości czasu "głupieje". Zawór 4d na 14% bo już niżej nie może(tak ustawiony) , temperatura za zaworem zadana 33 (pogodówka) w domu na dole grzejniki bez termostatów temperatura w salonie i kuchni 22-23 a na górze z termostatami ustawionym na 2.5 kaloryfery praktycznie zimne a temperatura też 23. Kiedy kończycie sezon grzewczy bo ja już bym zakończył gdyby nie protesty mojej piękniejsze  ciepłolubnej połowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgasze go do póki będę mógł palić w nim !:) jedynie co zrobię to zamkne zawór na grzejniki no i przestawie go tak by lepiej sobie radził z samym baniakiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Na weekend zapowiada się dużo chłodniej. W nocy - 5,a w dzień +5. Ogólnie patrząc to jeszcze miesiąc trzeba będzie dogrzewac. No chyba, że ktoś lubi 18-19 * w chacie, to może nie palić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że ja nie chcę przechodzić na dwustan żeby grzać tylko baniak bo czy to ekonomiczne? a po drugie wtedy chyba komin dostaje po tyłku. 

 

 

Wygasiłem go w zeszłym tygodniu na 3 dni temperatura spadła z 23 do 19 i dostałem ochrzan musiałem odpalić. Trochę musiał dogrzać ale wieczorem zawór zszedł z 22 na 18 procent otwarcia i już chata się wygrzała. Szkoda aż tego węgla chyba zacznę przepalać drewnem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, HarryH napisał:

Węgiel będzie wkrótce po 40 $, nie ma co oszczędzać.

HarryH skąd takie informacje? :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dzień termostat pokojowy wyłączył kocioł praktycznie na cały dzień.  Włączył się około 18:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest zaleta kotłów które potrafią się same odpalić ,ja już nie myślę o tym czy mam zgasić czy odpalić również przejście na ogrzewanie samej ciepłej wody jest automatyczne , a to daje oszczędności w takim okresie przejściowym w nocy zima a w dzień lato .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrekwd napisał:

22-23

Toż to lodówka, jak dla mnie.

Jak to mówią z 15 na zewnątrz, w domu nie będzie 24-26, więc grzać trzeba i znając życie do maja, albo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam słoneczko pięknie grzeje przez okna .))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
17 minut temu, ByCygano napisał:

Toż to lodówka, jak dla mnie.

Jak to mówią z 15 na zewnątrz, w domu nie będzie 24-26, więc grzać trzeba i znając życie do maja, albo dłużej.

Na Twoim miejscu w ogóle bym nie wygaszał kotła :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ByCygano napisał:

Jak to mówią z 15 na zewnątrz, w domu nie będzie 24-26, więc grzać trzeba i znając życie do maja, albo dłużej.

Byś pomieszkał w domku powojennym to byś zbankrutował bo sezon trwa 10mc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatni sezon trwał 8 miesięcy bez 4 dni. No ale mieszkam w zimnym rejonie i mam w domu minimum 23*. Za to się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może uchyl okno ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz było otwarte . Jak by było uchylone to by było ok  .))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.