Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzanie wężownicy CWU. Wstawienie odpowietrznika.


andrzejk82

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wstawić odpowietrznik gdyż permanentnie zapowietrza mi się wężownica w zbiorniku CWU oraz pompa. Czy wstawienie jako przedłużenie miedzianej rury za pompą ma sens. Czyli zamiast kolana przed zaworem dam trójnik pojadę z 30cm rurą w górę i na końcu zawór i na to odpowietrznik. Będzie to działać? IMG_20200214_213758.thumb.jpg.f6e3da1e2494f091420d1e1646ffded8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wiem gdzie ten problem powstaje. Mam nieprawidłowo poprowadzoną rurę bezpieczeństwa z kotła i układ nie ma naturalnego odpowietrzania. Chcę tym odpowietrznikiem dać możliwość uciec powietrzu z układu CWU. Po cichu marzę że jak wężownica się odpowietrzy to i pompa będzie miała łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Zz sprężynowy. 

Zrobiłem tak jak pisałem i o dziwo momentalnie się uspokoiło. Bojler jak i pompa pracują cichutko, bez przelewania wody. Póki co tak zostaje. Odpowietrznik jest ciut niżej niż planowałem ale tak zostaje gdyż miałbym kolizję z górna rurką. Dalsze przeróbki ewentualnie na lato jak będzie można spuścić wodę z układu. 

IMG_20200215_194449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.