Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zapowietrzony układ cwu


dandzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Posiadam Kocioł na ekogroszek sas efekt 14 kw jest zawór 4 d dwie pompy co i cwu, układ otwarty .Ostatnio spuściłem wodę z instalacji aby do montować jeden grzejnik potem napełniłem instalacje i od tej pory mam problem z układem cwu czyli słychać przelewanie wody ,głośno chodzi pompa cwu oraz jak grzeje cwu w priorytecie to wode dogrzewa mi 4 stopnie w około 50 minut a w zeszłym sezonie dogrzewała w 25 minut .Co robić jak odpowietrzyć - układ nie ma żadnych odpowietrzników w kotłowni .Dodam że zbiornik jest 200 litrów oddalony od kotła 2 metry a rurki do zbiornika idą po suficie .

20190110_193416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz przy zbiorniku cwu odpowietrznik


Mialem taka sama sytuacje, dopiero odkrecenie gornej czesci odpowietrznika pozwolilo w pelni odpowietrzyc uklad

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzysz na śrubunku za pompą CWU a najlepiej na zaworze przy rurze zasilającej przy bojlerze (jeśli i tam jest śrubunek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dandzin napisał:

układ nie ma żadnych odpowietrzników w kotłowni

info dla @mkaczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega ma zonka

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gmaj22 napisał:

Odpowietrzysz na śrubunku za pompą CWU a najlepiej na zaworze przy rurze zasilającej przy bojlerze (jeśli i tam jest śrubunek)

Zadnych zaworów nie ma przy zbiorniku są tylko śrubunki .Nitka  cwu wygląda następująco z kotła wychodzi trójnik w bok do zaworu 4d a w górę do cwu, następnie  jest zawrór odcinający filtr pompa ,zawór zwrotny rura zasilająca do zbiornika ,zbiornik ,rura powrotna i przed trójnikiem powrotu jest zawór odcinający .Tak to wygląda bo zbiornik był do kotła dorabiany kilka dni póżniej po uruchomieniu kotła.To gdzie próbować odpowietrzać i czy odpowietrzać na włączonej pompie cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filtrze

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śrubunku rury zasilającej do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śrubunku to rozumie a pompa cwu ma pracować czy nie w trakcie odpowietrzania na śrubunku i jeżeli rury zasilające idą po suficie to w/w srubunek jest niżej niż sufit to troszke wody najpierw spadnie z zasilania dopiero potem powinno wypychać przez wężownice zbiornika powietrze lub wodę  tak? jestem lakiem całkiem dlatego takie pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowietrzalem pompe to byla wlaczona

Ale potem jak odpowietrzalem to pompa byla wylaczona, i to zadzialalo

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dandzin napisał:

jeżeli rury zasilające idą po suficie to w/w srubunek jest niżej niż sufit to troszke wody najpierw spadnie z zasilania

Czyli jest inaczej niż na szkicu.... wskazany odpowietrznik w najwyższym punkcie przed obniżeniem rury do wężownicy. 

Inaczej pozostaje odpowietrzyć na śrubunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje lepiej po odpowietrzeniu przez śrubunek ale jak grzeję wodę w priorytecie to dalej strasznie przelewa i bulgocze -masakra no i jak przez pompe przechodzi to jest głośno.Dziś fachowcy montują i tyle a żeby przyjechali coś pomóc to kicha.Co robić ? Może zostawić i ch..j., w poprzednim roku było super a teraz zachciało mi się dodatkowego grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam .Panowie problem z zapowietrzonym układem cwu ciąg dalszy .Mianowicie spuściliśmy całkowicie wodę ze zbiornika cwu i układu co przerobilismy z układu otwartego na zamknięty w najwyższym punkcie w łazience na 1 piętrze załozyliśmy odpowietrznik automatyczny , na rurze zasilającej zbiornik cwu przy suficie piwnicy w najwyższym punkcie założylismy  odpowietrznik ręczny bo na automa nie było miejsca i napełnilismy układ przez dwa dni pracowało dosyc dobrze na pompach równoległych a dziś jak się załączyła pompa cwu to szarpło utworzyły jakby zawirowania popchała jakby bąbel który krążył po układzie cwu i czasami wpadał na pompe co po 15 minutach się uspokoiło po dogrzaniu wody cwu do zadanej pompa sie wyłączyła i powstało zawirowanie przed pompą co i wpadło przez pompe do układu co .Panowie co z tym problemem zrobić ,.Czy w/w problem nie jest ze startu pompy cwu i szarpnięć jej a pracuje na 1 na stałych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.