Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena instalacji


ziele1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym spytać czy moja instalacja jest ok (choć wiem że raczej nie) i co do niej dodać aby móc lepiej sterować i płacić mniej za gaz. Dom (parter+piętro). Na dole piec DeDietrich MCR3 PLUS 24. Rury z pieca idą do garażu gdzie jest trójnik na pierwszy rozdzielacz (7 pętli) i dalej na piętro do drugiego rozdzielacza (6 pętli). W rozdzielaczach zamontowany moduł mieszający Afriso BTU 501 z zaworem ATM i pompą Grundfos. Na dole w salonie sterownik iSense.  Temperatura max dla pieca to 33 stopni. Na dolnym rozdzialaczu ustawione mieszaczem aby puszczał max 28 stopni i pompa na pierwszy bieg przez co więcej ciepłej wody idzie na górę gdzie pompę mam na full i mieszacz maksymalnie otwarty (nie miesza wody). Słyszałem że ręczne zawory mieszające nie sprawdzą się w tym przypadku. Brakuje mi sterowania temperaturą na piętrze. Widziałem że jest dostępny sterownik Deditrich cMix do którego podłącze dwie pompy i dwa sterowniki. Czy to będzie ok? Może coś innego tańszego się znajdzie? Nie zależy mi na sterowaniu każdym pokojem osobno bo dół to praktycznie jedna przestrzeń a na górze rury i tak idą przez przedpokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie grupy mieszające do kotła kondensacyjnego i 100 % podłogówki to poroniony pomysł. Teraz to trzeba "wypuścić" z kotła 50 C, żeby mieszacze miały  z czym mieszać powroty podłogówek, albo otworzyć je na pełny przepływ i grzać bezpośrednio z kotła niższą temperaturą. Pytanie tylko, jakie średnice rur od kotła do rozdzielaczy/mieszaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem potrafisz obsłużyć aparat fotograficzny, jakiś komputer; żeby napisać na forum. To dlaczego nie potrafisz zmierzyć średnicy rury?. Pozdrawiam Hermogenes

ps. średnica = obwód / 3,14 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 cm średnica rur. Rozumiem że mieszacz przydaje się jak grzeję 60 stopni bo tyle chce na grzejniki a na podłogowke daje się mniejszą więc tym mieszaczem obniżam. Jak mam tylko podłogowke (mam jeszcze w łazience grzejnik ale jest wyłączony) to nie muszę nic mieszać bo kocioł może dać mniejszą temperature. Co z tym sterowaniem? Góra wyziębia mi się szybciej i nagrzewa do większych temperatur niż chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.