Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pokój dogrzany, CWU dogrzane a zawór 4d otwarty


bamboy92

Rekomendowane odpowiedzi

menu/ menu ustawień/funkcja rozpalania... jest ona chyba gdzieś pod końcem

masz włączony PID wejdż w PID nadzór i wyłacz wygaszanie wtedy będzie pracował non stop z ewentualnym przechodzeniem w nadzór

a jeśli chcesz aby pracował z zadaną histerezą CO to to wygaszanie pozostaw włączone ale histerezę zwiększ do co najmniej 10 -15 stopni bo przy 2 to kompletnie bez sensu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kazio321 napisał:

Ciekawe jak będzie pracował na dwustanie. Oby pomieszczeń nie przegrzewało

Co to znaczy na dwustanie? 

 

4 godziny temu, Darekgra napisał:

menu/ menu ustawień/funkcja rozpalania... jest ona chyba gdzieś pod końcem

masz włączony PID wejdż w PID nadzór i wyłacz wygaszanie wtedy będzie pracował non stop z ewentualnym przechodzeniem w nadzór

a jeśli chcesz aby pracował z zadaną histerezą CO to to wygaszanie pozostaw włączone ale histerezę zwiększ do co najmniej 10 -15 stopni bo przy 2 to kompletnie bez sensu jest.

Rozpalanie wyłączyłem. Teraz temperatura wacha się w granicach 55-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączy/wyłącz kocioł ale temperatura spada tylko o histereze i kocioł odpala. Na nadzorze zawsze będą mniejsze skoki niż dwustan bądź sterowanie z regulatora. Ale to już zależy jaka histereze zapodasz. No i jak nadzór ustawiasz żeby płomień nie zgasł i temperatury na kotle podbijało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazio321Tak przeglądam instrukcję do APC 3 i jakoś w ogóle funkcji nadzoru w niej nie widzę tylko właśnie dwustan (wygaszenie i odpalanie od zadanej histerezy) oraz odpalanie od pokojówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no nie ma funkcji pid nadzór. Tylko dwustan. Ale może zrobić bez pid, wyłączyć wygaszanie i powinien przejść w podtrzymanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ale palenie cały czas w dwustanie to trochę wyższa szkoła przy obecnych temperaturach zewnętrznych.

dziwne te kotły defro z tym sterownikiem, kto to wymyślił? Zwłaszcza ze w innych sterownikach tech tą funkcję zaimplementował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne uznano nadzór za kompletnie nieekonomiczny i pozostano tylko na pracy ciągłej i i chwycie marketingowym "jak zimo to sam się odpali i wygasi jak nagrzej" ale jak pokazuje rzeczywistość nie zawsze tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darekgra napisał:

masz włączony PID wejdż w PID nadzór i wyłacz wygaszanie wtedy będzie pracował non stop z ewentualnym przechodzeniem w nadzór

W poście #54 popełniłem błąd, funkcja opisana w wersie drugim (powyższy cytat) w sterowniku APC 3 nie występuje. przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazio321 czyli wychodzi na to że w tym sterowniku wygaszania nie da się wyłączyć w pid??? A może histerezę CO da się ustawić na 0 stopni @bamboy92 możesz to sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza na 0 raczej watpnie, minimalna jest 2 stopnie. Na to wygląda że nie da rady wyłączyć wygaszania na PID. Może kolega spróbować bez PID? Ale ten sterownik jest dziwny. Przypomnij mi jaki to kocioł? Ciekawe jest to że w starszym sterowniku o tym :

Screenshot_20200119_223718_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.62d44fa0944dd9196c9a80bcb8a6ee42.jpg

Jest możliwość ustawienia PID nadzór a w nowszym już nie da. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wcześniej nie montowali sondy lambda więc nadzór można było dać a gdy jest lambda to usunęli ta funkcje bo na nadzorze ciężko uzyskać dobre spalanie. Więc pewnie by swirowal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kazio321 napisał:

Histereza na 0 raczej watpnie, minimalna jest 2 stopnie. Na to wygląda że nie da rady wyłączyć wygaszania na PID. Może kolega spróbować bez PID? Ale ten sterownik jest dziwny. Przypomnij mi jaki to kocioł? Ciekawe jest to że w starszym sterowniku o tym :

Screenshot_20200119_223718_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.62d44fa0944dd9196c9a80bcb8a6ee42.jpg

Jest możliwość ustawienia PID nadzór a w nowszym już nie da. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wcześniej nie montowali sondy lambda więc nadzór można było dać a gdy jest lambda to usunęli ta funkcje bo na nadzorze ciężko uzyskać dobre spalanie. Więc pewnie by swirowal 

Defro Bio Slim 15kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nawet logiczne nie jest.... przy histerezie 1 czy 2 stopnie to ten kocioł nie zdąży się nawet porządnie wygasić i już znów będzie się rozpalał i sypał pelet na rozpalenie :)

to aż wydaje się niemożliwe, może gdzieś w ustawieniach serwisowych jest możliwość zmiany tych ustawień. Czy ktoś dobrze zapoznany z tymi sterami serii APC może wyjaśnić kwestię przechodzenia w wygaszanie ewentualnie w nadzór kociołka podczas pracy w PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra chyba pominelismy jedna funkcje z rozbiegu. To masz funkcje podtrzymania tak zwany nadzór. Screenshot_20200120_093651_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.168c05b5db87861022d98f0bc404775b.jpg

Tylko w tej opcji ustawiasz czas pracy w podtrzymaniu. I tu kolego musisz już zaobserwować jak szybko spada Ci temperatura z kotła do histerezy. I ustaw no o 5min dłużej. Tak samo jest w kotle Viteco EG mini pellet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wyżej w tej samej instrukcji na stronie 10 napisano że ten panel co wkleiłeś pojawia se dopiero po wyłączeniu PID czyli tylko dwustan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek źle myślisz. To co teraz wkleiłem to jest podtrzymanie na PID a jak wylaczysz pracę na PID to dodatkowo pokażą się funkcje bo jakoś musisz ustawić kocioł żeby palił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziś postaram się to zweryfikować, ale to co wkleiłeś to właśnie wygląda na ustawienia pracy i podtrzymania w dwustanie.

Prametrów w pid przecież z założenia się nie ustawia tylko dla bardziej świadomych jest menu serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie tak:

Menu serwis - ustawienia kotła - parametry pracy - pid wyłączony - i tam zobaczcie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w tym menu serwis jest kilka funkcji nowych innych niż w starszych sterownikach, coś tam trzeba by pogrzebać :)

Kolego @gilal masz APC 3 może byś znalazł chwilę aby zerknąć co tam jest ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sofcik 3.4.1

Tak jak pisałem wcześniej, wszystko zależy co chce się osiągnąć. Ja nie jestem zwolennikiem podtrzymania. Wolę aby kocioł się nagrzał i stop (wygaszanie). Ale to zależy jaką ma pojemność wodną kociołek. Jaka instalacja. Jedni wolą wszystko wyłączać po dogrzaniu inni już nie.

Itd.....

Ja wolę stałą pracę pomp choć mam grzejniki i termostaty. A kociołek jak trzeba to niech się odpala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygaszanie jest jak najbardziej ok, tylko moim zdaniem kociołek musiał by się wygaszać na co najmniej 3-4h aby to miało wymierny sens ekonomiczny. A taki czas na wcale nie łatwo jest osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.