Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe- jak ustawić?


Zygi007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Na poddaszu na całym piętrze mam ogrzewanie podłogowe (płytki ceramiczne). Łącznie 12 pętli (po 3 pętle na pokój). Dom ogrzewamy piecem z podajnikiem na miał. Chciałem zapytać jak  najlepiej ustawić podłogówkę? Teraz mam na zasilaniu ok. 32 st. i odkręcona jedna lub dwie pętle na pokój na przepływ 0,5-1l.  W jakim zakresie temperatur powinno być zasilanie pętli?  Jak Wy macie poustawiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się odpowiedzieć na tak zadane pytanie.Każdy dom jest inny tzn ma inne straty ciepła.Należy tak dobrać temp.zasilania czynnika grzewczego z kotła dla obiegu ogrzewania podłogowego oraz przepływy w pętlach aby uzyskać komfortową temp.dla użytkownika w poszczególnych pomieszczeniach.Nie bez znaczenia jest jakie są możliwości sterowania kotłem i instalacją.Czy np.jest sterowanie pogodowe czy stałotemperaturowe,przy tym drugim raczej nie naszalejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na którym zdjęciu? Bo jeden jest termostatyczny a drugi manualny.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu zaworze regulacja jest żadna ponieważ puszcza on cały czas na instalacje taka sama temp.(jaka jest na nim ustawiona) Na dana chwile może być OK ale jak spadnie na zewnątrz temp.to pomieszczenia będą niedogrzane i trzeba ręcznie podnieść temp.na zaworze.Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zaw.3D z siłownikiem tu regulacja jest automatyczna,ustawiasz raz odpowiednie przepływy na rotametrach a zmienia się jedynie temp.czynnika grzewczego wraz ze zmiana temp.zewnetrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim zaworem to można sie obejść pod warunkiem, że pompa ma sterowanie PWM (zmienny przepływ), albo siłowniki na pętlach ze sterowaniem PWM programatorem pokojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.