Skocz do zawartości

szym-on

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 115 m2, ocieplenie 15 cm grafit
  • Instalacja
    piętro + parter, 100% podłogówka, 2 grzejniki w łazienkach wpięte w obieg podłogówki
  • Kocioł
    gazowy, junkers cerapur zsb 24-5c

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    wlkp

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia szym-on

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tak, zakładałem komplet. Dokładnie taki jak podesłałeś ?
  2. @ameno25 @gregoriusr jeszcze jedno pytanko - Jak będę działał ze skrzynką i pętlami na dole to pętle na piętrze mają być zakręcone? Czy również też zakręcić zawory na belkach?
  3. Ok, czyli zakręcam zawór zasilający i zawór na powrocie, dodatkowo zakręcam wszystkie rotametry i zawory na dolnej belce. Kolejno podłączam na końcu węże - 1 na zasilanie wodą (belka górna) i 2 na odpływ i po kolei odkręcam pierwszy rotametr i zawór na dolnej belce, przelewam, zakręcam i przechodzę na następną pętle? O to chodzi?
  4. Mam coś takiego w menu serwisowym pieca - „funkcja odpowietrzania” • 0: wyłączone • 1: włączona jednorazowo • 2: włączona na stałe Czy ja powinienem mieć jakaś dodatkową pompę czy ta z pieca wystarczy Zastanawiam się czy generalnie nie są za małe przepływy. Mam łącznie 7 pętli na dole i 6 na piętrze. Powierzchnia ogrzewana to ok. 110 m2 łącznie.
  5. @ameno25 Dodałem większe zdjęcie. 0 na górze i tam jest grzybek. Obawiam się, że może być zapowietrzona. Da się jakoś odpowietrzyć bez użycia pompy?
  6. Panowie, założyłem sterownik pogodowy i tu wszystko jak najbardziej ok. Jednak ostatnio jako kolejny krok zamontowałem rotametry (zgodnie ze wskazówkami) - niestety nie działają prawidłowo. Nie pokazują przepływów. W skrzynce na dole nie działa żaden, na piętrze w skrzynce przepływ pokazują tylko dwa - jednak nie do końca prawidłowo, ponieważ rotametry są w pełni otwarte, a wskazują przepływ ok. 2. Wszystkie rotametry nie są również napełnione wodą tzn. rotametry są otwarte na pełny przepływ, grzybek zostaje jednak na górze, a wody jest w nich tylko troszkę. Jak zamykam zawory to jest ruch w rotametrach tej wody. Dołączam zdjęcie jak wyglada teraz instalacja. Co może być przyczyną? Zapowietrzona instalacja czy gdzieś indziej leży przyczyna?
  7. @sambor sorry, po prostu myślałem, że można dołożyć rotametry do tych belek co mam
  8. Panowie bo jeszcze pogrzebałem i wychodzi, że instalator założył mi listwy przeznaczone do ogrzewania grzejnikami, a nie podłogówką. Czy to ma prawo działać? Czy najlepiej założyć odpowiednie belki?
  9. A jakby zamienić belki miejscami? Wychodzi na to że instalator skopał montując listwy odwrotnie? Nie mam rotametrów na powrót i w necie nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia :/
  10. Ok, dziękuje. Czyli czujnik temperatury zewnętrznej np. Junkers AF2 i go wpinam do pieca? A co z rotametrami? Mam założyć normalne na dolnej belce czy specjalne przeznaczone na powrót?
  11. Witajcie, potrzebuję porady w kwestii doboru automatyki do ogrzewania podłogowego. W domu posiadam dwie skrzynki rozdzielcze podzielone na parter i piętro. Dom ma powierzchnie 115 m2. Piec to Junkers Cerapur zsb 24-5c. Nie mam sterownika pogodowego, instalator odradzał. Mam do każdego pokoju, salonu i łazienek przewidziany regulator temperatury. Parter - czyli 7 pętli - 3 strefy, czyli 3 x regulator i 7 x siłownik. Na końcu jest wpięty grzejnik z łazienki - miał on być tylko wpięty w podłogówkę i mieć temperature taką jak w obiegu - celowy i świadomy zabieg. Bardziej ma służyć jako lekko podgrzewany wieszak na ręczniki. Aczkolwiek nie wiem czy majstry dobrze to zrobiły? Po podłączeniu grzejnika otworzyli zawory. Piętro - czyli 6 pętli - 4 strefy, czyli 4 x regulator i 6 x siłownik. Tutaj również jak poprzednio wpięty grzejnik na końcu. Jeszcze nie podłączony więc zawory cały czas zamknięte. Zastanawia mnie brak rotametrów na listwach. Wstępnie z tego co doczytałem i tego jak jest podłączone to siłowniki powinny iść na górę na zasilanie, natomiast rotametry na dół, ale przeznaczone do montażu na powrocie. Czy to dobra dedukcja? Wstępnie wybrałem: SALUS VS35W PRZEWODOWY REGULATOR TEMPERATURY SALUS KL06 LISTWA CENTRALNEGO OGRZEWANIA 230V SALUS SIŁOWNIK TERMOELEKTRYCZNY T30NC 230V M30x1,5 PRZEPŁYWOMIERZ DO ROZDZIELACZY - nie mam pojęcia jakie powinny być Prośba o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.