Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o kotle Mk 12 kw


Kukaszenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę wymienić stary kocioł Olsztyn ski na nowy.

Kocioł na ekogroszek odpada bo budynek jest zabytkiem(120 letnia kamienica, cegła,nie możliwość podłączenia się do gazu) i nie można instalacji mieć w piwnicy więc muszę mieć kotłownie w mieszkaniu takie uroki Bytomia.

Stąd moje pytanie czy ten model https://allegro.pl/oferta/kociol-mk-12kw-dobowy-wodny-kociol-8823572918 się nadaję wgl do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Uciekaj od takich wynalazków. Sadza, smoła,  czarny kondensat wylewający się z popielnika. Syf, syf syf. Na taka mała powierzchnie w twojej sytuacji rozsądna alternatywa to kominek na pellet z płaszczem wodnym. Jest co prawda droższy ale ma wszystko w sobie włącznie z pompa. Potrzebujesz się tylko wpiąć w instalacje. Pooglądaj na YT jak to działa.

https://allegro.pl/oferta/breta-12-kw-piec-na-pellet-z-plaszczem-wodnym-8533913944?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo-ogrzewanie&ev_adgr=Ogrzewanie+-+Kotły+i+piece&gclid=EAIaIQobChMI0d_i1tD75gIVhs13Ch1_rwqFEAQYAiABEgLgsvD_BwE

edit: paliłem w swoim życiu, drewnem, węglem, ekogrochem i pelletem. Stad tez wiem co polecam. Wybór tego kotła z wentylatorem to strzał w kolano. Miałem kolegę który miał coś takiego u siebie. Po jednej zimie wywalił to z kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a myślałem,że istnieje zakaz sprzedaży kotłów GS,nawet na ogrzewanie ehemm  ;) CWU. Chyba,że to na export...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki kocioł polecacie?

Mieszkanie 55m2 piętro 1,sufit 3metry,ściany nie ocieplone z póki co,na dole i u góry póki co pustostany,okna plastikowe,2 pokoje,kuchnia i toaleta z łazienką.

Mój Olsztyn ma 7kw ale jest to za mało bardzo ciężko utrzymać temperaturę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukaszenko policz na stronie ciepło właściwe jakiej mocy kocił potrzebujesz .Kolega wyżej podesłał Ci propozycję Brety. Ogólnie kominki na pellet w takim metrażu to sensowne rozwiązanie, ale nie wiem czy ten konkretny model Ferroli Breta by Cię zadowolił. Służbowo zajmowałem się takim kominkiem o mocy 18 kw i miałem mocno mieszane uczucia. Część problemów wynikała z średniej jakości pelletu. Najlepiej jakbyś obejrzał dany kocioł na żywo. Inaczej można się naciąć na niektóre rozwiązania konstrukcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet nieszczęsny ;) ma te 19 lub mniej i jednak koszty są duże moim zdaniem :/ myslalem o kozie z płaszczem wodnym ale forumowicz dobrze wybił mi ten pomysł z głowy.

Znalazłem na stronie czyste ogrzewanie listę kotłów zasypowych ktore jeszcze można kupić i pośredników wiec będę oglądać myslę o ogniwie albo Pleszewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż nie jest duży, tylko te pustostany z góry i z dołu. Piszesz o zabytku, a okna plastiki :). Sam pisałeś, że ekogroszek odpada. Skoro pelletu nie chcesz, gazu nie możesz, kopalnie blisko, tylko 5 klasa w zasypie. Tyle tylko, że nie wiem czy znajdziesz odpowiednio mały kocioł pod względem mocy. Koledzy zaraz wspomną, że bez bufora nie ma spełnionych norm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odpowiedzi Dorecho

W Bytomiu był program czyste powietrze ale polegał na tym że trzeba było wystać 2h kolejce na wniosek bo online nie szło ściągnąć...do tego trzeba było załatwić kuuuupa papierów...jak już wszystko załatwiłem się okazało że tylko firmy które wyznaczyło miasto może zainstalować nowa instalację to dodatkowo się okazało że jeśli złożyłem wniosek że wszystkimy papierami nie znaczy że do programu się zaliczę...eh....i się okazało dostałem odpowiedź że moja kamienica nie może być objęta programem czyste powietrze bo jest 120 letnim zabytkiem....heh...więc człowieku radź sobie sam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo.

Dobre !   Jak masz to na piśmie, to montuj najtańszy śmieciuch, żadna 5 klasa, a mandaty będziesz wysyłał do  Urzędu Miasta Bytom.

Wygląda mi na parodię Aktualnowładców.   A co na to Pan Premier Morawiecki ze swoim programem  103 miliardy zł na walkę ze smokiem?

W sumie wszystko śmiechu warte, ale jednak prawdziwe?  Nie do wiary....

Pozdro

aha: kociołek ,który chcesz kupić to tak naprawdę już masz; w zasadzie niczym się nie różnią, po co więc kupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma, jakiś dzban zatrudniony po znajomości za ciężkie pieniądze gada trzy po trzy. Kiedyś u mnie w gminie było spotkanie odnośnie programu Czyste powietrze. Gość twierdził, że już nie ma i nie można montować kotłów zasypowych, bo żaden nie ma 5 klasy. Na rynku było wtedy bodaj 8 kotłów 5 klasy. Kotłów zgazowujących nie liczę. Było kilku instalatorów i chłopaka zabili pytaniami, facet się przyznał, że w życiu nie palił w piecu, a co się wcześniej naprodukował o śmieciuchach to jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie się załamać albo gorzej oszalec...jakiś gościu sobie wymyślił 5 generacje a ty szary robolu sie martw...gdzie kolwiek zadzwonie do hurtowni to zasypowe piece są wycofane... nie dość że człowiek chce być uczciwym wymieć ogrzewanie według przepisów to jeszcze źle...u mnie na dzielnicy nawet ludzie mają uwaga na korytarzu kotły nielegalnie xxxx lat i nikt się nie trzepia a człowiek chce być uczciwym zada nieodpowiednie pytanie i ciach pod górkę...brzmi to jak s-fi Kinga ale taka jest prawda w Bytomiu na Bobrku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pisma..dalsza historia....pisma nie się dostawało inno telefon proszę się stawić do ADM i na gębę się dowiadujemy że kamienica zabytek itd...nic na piśmie...a jak się domaga że proszę o odpowiedź na piśmie z to mówią że nie mają obowiązku...walka z wiatrakami... trzeba sobie samemu jakoś radzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.