Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o kotle QmPell 12kW


Serpher

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem kotła na pellet i wpadł mi w oko Pereko QmPell 12kW ze względu na rozmiary do kotłowni. Obecnie mam Pereko KSW 12kW na węgiel. 

Niestety mało jest informacji na ten temat. Jakieś opinie, ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spark ma nowoczesny palnik, wymiennik i przede wszystkim  włoskie sterowanie. Sprawdź sobie np temp. spalin. W sparku jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz dosypywali pellet i wynosił popiół ciesząc się ciepłem w domu nie wydając majątku na opał. Qm za to prawdopodobnie będzie odwrotnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci kolego odwrotnie powiem.

Qmpell 12kW, dobry pellet I masz święty spokój. 

Palnik konstrukcji gwoździa i obsłuży człowiek po humanistyce.

Nie ma się co popsuć.  Prosty sterownik. 

Mam od jakiegoś czasu większy typ tego palnika na kotle zakładowym i śmiga az miło.  Dobry pellecik i śmiga. 

Jeden podajnik, żadnego przeważania czy zbędnych czarów.  Dajesz sobie krótki czas pracy np.2 do 2,5sekundy na 12kW jakieś 15sek pauzy, nadmuch pod dany pellet I to wszystko.  

Prosto I skutecznie. 

 

Oni tego w envo (właściciel marki pereko) tłuką po 2tys na rok,  razem z właścicielem dokumentacji dochodzi jeszcze więcej ,a na ten rok na koniec przypuszczam,  że rocznie tej konstrukcji w różnych barwach będzie rocznie spokojnie pod 10tys sztuk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.