Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koza żeliwna z płaszczem wodnym


Kukaszenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o opinię czy warto instalować kozę żeliwna z płaszczem wodnym https://allegro.pl/oferta/piec-koza-zeliwny-z-plaszczem-wodnym-plyta-7378925920?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Kominki+i+akcesoria+-+Piece+wolnostojące&gclid=EAIaIQobChMI6cTh9dL55gIVTIuyCh2XwgLCEAQYBSABEgLhDfD_BwE moje mieszkanie na 55m² stare budownictwo 120 lat ma kamienica w piwnicy nie mogę mieć kotła bo budynek jest... zabytkiem aktualnie mam kocioł stary Olsztyn po dawnym właścicielu ale wiadomo kocioł w domu dużo syfu itd.zaznaczam ze ogrzewanie na prąd odpada właściciel budynku nie wymienił instalacji na klatce od 30 lat,dojścia do gazu też nie ma i raczej już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski pomysł,.

1 skąd taka moc do mieszkania 55m. 2 Słaba sprawność wysoka temperatura spalin. 3 gdzie będziesz suszyć drewno, racja można brykiet. Skoro trociny to może lepiej automatyczny zasilany pelletem. Na forum są koledzy z takimi kociołkami może się ktoś odezwie i zachwali swój model. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomyliłem linki odnośnie mocy.co do punktu 2 rozumiem,że będzie wysoka temperatura na piecu ale nie będzie odczuwalna w domu?

Tez instalator znajomy sceptyczne ma do tego pomysłu nastawienie.

Będę szukał kotła jednak ale dzięki za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem czy interesuje cię grzanie klimą ? wiem że na murach nie da się powiesić jej ale są takie które są w mieszkaniu , pod parapetem wiercisz dwa otwory fi80 w ścianie i jeden otwór do zasysania a drugi wylotowy i grzanie jak ta lala , ale tanie to nie jest ok 5 tysi no i sam montujesz bo nie potrzeba gazownika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem ta koza nie ma takiej mocy i jest to ściema marketingowa obstawiam na jakieś 12kW max. Nie wiem jak wygląda płaszcz, zdjęcia są wymodelowane. Jeśli obejmuje całe palenisko wraz z bokami, noo to może ogarnie ze 3 -4 żeliwne kaloryfery i mały zasobnik ale będziesz stał i ładował jak przy tradycyjnym kotle, przestaniesz jarać będzie zimno. Piszą, że ciepło rozprowadza się grawitacyjnie i nie trzeba pompki, ale za chwile na zdjęciu prezentują system otwarty i zamknięty z pompką. Chyba nikt w tych czasach nie bawi się w grawitację. No i gdzie jest termometr, żeby wiedzieć jaka jest temperatura na płaszczu, czy płaszcz jest żeliwny czy stalowy, jaka grubość? Sprawność i temperatura spalin też wyssana z palca, woda dopóki się porządnie nie wygrzeje będzie wychładzać spaliny i w życiu nie będą miały 375 stopni (przy 400 stopniach ceramika zaczyna się żarzyć). Masz kocioł i masz syf, a przy tym czymś to czysto będzie? pamiętaj, że piec, kominek czy jakiekolwiek urządzenie grzewcze oznacza kurz i pyły w domu. Oczywiście piszą, żeby palić sezonowanym liściastym, nie wspomnieli, że najlepiejby by było okorowanym, żeby garbniki podczas spalania nie ubrudziły szybki 'samoczyszczącej'. Powietrze pierwotne widać, a gdzie to drugie jest podawane, bo to jest istotne. Wszystkie tego typu urządzenia mające krótki kanał i wlot do komina i tak zawsze będą grzały wróble na dachu, bo płomień drzewny bywa długi i po rozgrzaniu płaszcza, temperatura i płomień przenosić się będą dalej. Widziałem mały kociołek w kuchni kamienicy, jakbyś pokombinował to idzie go obudować k-g, zrobić płytki, żeby sprzątanie nie było upierdliwe ale to już od Ciebie zależy. BTW kamienice zawsze posiadały piece kaflowe akumulacyjne i było to niegłupie rozwiazanie palisz 2h rano, 2h wieczorem w zimowe dni i w zasadzie 24h przyjemne ciepło. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.