Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eg pellet mini + revo ustawienia


Lukas15925

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz najpierw jakiej mocy jest kocioł, jaki rodzaj ogrzewania (grzejniki czy podłoga)

Generalnie przy tym palniku podstawową sprawą jest sprawdzenie i wpisanie aktualnej wydajności podajnika, od tego bardzo wiele zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł odpalany od termostatu czy pompa CO pracuje cały czas? Jaka temperatura zadana kotła, jaka histereza kotła?  Jakie H1 i H2? Tryb standard czy FL?

No i przede wszystkim, jaka jest wydajność podajnika? Ustalona i zważona przez ciebie czy wpisana ot tak sobie?

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problemem może być albo niewłaściwie wpisana wydajność podajnika, albo jakaś fuszerka w instalacji obiegu kotłowego, co sprawia, że kocioł jest zalewany zimną wodą z wychłodzonej instalacji. Jak jest zrealizowana ochrona powrotu?

Start pomp ustawilbym wyżej, np 55 stopni

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć kilka fotek jak wygląda instalacja przy kotle albo narysuj schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Jeśli wydajność podajnika jest poprawna, (chociaż dla pewności zważ jeszcze raz, ja robię to w teście 6 minutowym, choć akurat nie ma to większego znaczenia), z palnikiem powinno być wszystko ok. Jeśli masz odczyty temperatury powrotu i spalin to też podaj. U Ciebie palnik pracuje w większości na dużej mocy, podejrzyj jak wygląda płomień i jego kolor , powinien być żółty, nie pomarańczowy ani biały. Rodzaj pelletu też może mieć znaczenie, napisz jakim palisz i wrzuć zdjęcia, co zostaje na palniku i w popielniku

Co prawda mam inny rodzaj sterownika, ale wpisalbym tam u Ciebie rzeczywistą moc kotła, czyli 24kw i tyle samo moc palnika 

Jeśli chodzi o zdjęcia instalacji, mam zbyt małe doświadczenie w tej materii i dla mnie są niezbyt czytelne. Mam takie wrażenie, że fachowiec, który to robił zbyt trzeźwy nie był. Może koledzy @sambor , @gmaj22, @Puławiak rzuciliby fachowym okiem i coś więcej na ten temat napisali

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się zrobić lepsze zdjecia

Na sterowniku wyświetlany jest płomień w %, od czego on zależy? Sugerować się nim bo u mnie jest zawsze koło 20%

Pelet wazylem jeszcze raz dzisiaj 12.2 kg/h

Kaloryczność ustawiona na 5.1 bo tak mam na etykiecie peletu

IMG_20200111_120925.jpg

IMG_20200111_121217.jpg

Edytowane przez Lukas15925
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz czujnik temperatury spalin? Jakie są korekty nadmuchów?

Na moje oko to za mocno dmucha. Zobacz jeszcze w środku palnika czy nie ma jakichś zgorzeli, szczególnie tam na początku komory spalania, gdzie jest zapalarka i fotodioda , przeleć go szczotką drucianą i odkurzaczem. Wyjmij czujkę płomienia i przeczyść ją

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy, na moim nieco większym ekraniku widzę, że:

-ochrona przed wzrostem temperatury wprawdzie jest, ale nie zadziała, bo zawór na zasilaniu zimnej wody do  DBV -1 jest zamknięty.

-brak stopniowania średnic na wyjściu z kotła na zasilania poszczególnych pomp.

-widać jedynie pompę ładującą bojler, pompa CO to ta na powrocie za zaworem 3D 

-nawet kiedy pompa CWU się wyłączy, to pompa CO będzie przegrzewać bojler - tu lepszą opcją  byłoby zrezygnowanie z pompy CWU a zamiast niej dać zawór termostatyczny odcinający na ładowaniu bojlera - tą kwestie wyjaśniłoby miejsce podłączenia powrotu CWU.

- układ zamknięty ze zbiornikiem przeponowym na powrocie - nie widać jednak miejsca podłączenia do instalacji

 

 

 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmniejszaj nadmuchów tak drastycznie, tylko po 1-2%. Czujnik spalin bardzo by pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  ochronie powrotu (zawór 3 d bez siłownia który działa na 55 st. C+ pompa) jakie parametry ustawić aby układ działał prawidłowo?. 

Moje ustawienia moc max 24kw pośrednia 12kw min moc 8 kw 

W pomieszczeniu mam termostat ktory jest ustawiony na 22 st. C po uzyskaniu tej temp sterownik odlancxa pompę c. O. 

Temp zadana 70 histereza kotła 15

H1 4 H2 6

Zuzycie peletu na dobę 35kg trochę dużo dlatego moje pytanie jaki jest błąd w ustawieniach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Miałem takie same problemy, gdy zakupiłem tani pellet ale w jakiś sposób dopaliłem go. Nigdy wiecej nie kupię taniego pelletu. Spędziłem sporo czasu w kotłowni i to niepotrzebnie. Dzieki temu mogę coś powiedzieć. Patrząc po zdjeciu z komory spalania w trakcie pracy palnika zauważyłem u Pana niedopałki pelletu. Palnik dostarcza paliwa w takiej dawce w jakiej wprowadzona jest jej wartość w sterowniku i moc w z jaką aktualnie pracuje piec. Proszę ustawić kaloryczność pelletu w sterowniku na wyższą wartość np. 6kWh/kg żeby piec podawał go mniej. Może Pan również pobawić się ustawieniami czasu podawania, żeby pellet zdążył się dopalić zanim dojdzie kolejna dawka pelletu (taki objaw zasypywania fotoelementu czujnika płomienia. Ogień jest a "flame"na sterowniku 10%). Generalnie palnik jest ustawiony na pellet klasy A1 ale gdy się chce palić tańszym pelletem to trzeba się niestety pobawić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.