Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viteco eg pellet mini 16kw revo


Kropapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem, do ogrzania mam dom w nowym budownictwie z poddaszem użytkowym, 150m2 (130 mieszkalne i 20 garaż poza obrysem bryły budynku}) , na około 60m położoną mam podłogówkę, do tego w każdym pomieszczeniu grzejnik + grzanie ciepłej wody około 150 l. Lokalny dystrybutor polecił mi kotły eg pellet mini lub Evo, ten drugi niestety jest trochę za drogi jak na mój budżet. Za eg przemawia też to, że mój instalator jest też serwisantem tych kotłów więc jest nadzieja, że wszystko dobrze podłączy i ustawi. Co myślicie o tych kotłach, są warte swej ceny? Wcześniej zastanawiałem się nad zakupem kotła od Witkowskiego na palniku kipi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celujesz w ten segment kotłów, to EG Pellet jest ok, tylko z palnikiem Revo.  Zdaje mi się, że producent pakował tam też inne palniki, z którymi niektórzy mieli problemy. Palnik Revo jest bezproblemowy, bardzo łatwy w obsłudze i stale udoskonalany :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z kryteriów w doborze kotła było zastosowanie palnika Revo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  Kropapl  a co  z powodowało że Witkowski ci się odwidział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to nie odwidział, tyle że do kotłów stosuje palnik kipi, ceny na kotły też ma przystępne. Warto zwrócić uwagę, że kotły tych dwóch producentów to zupełnie inne konstrukcje (eg pellet mini, smart 5 i biovert). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wymiennik jest w tym Witkowskim, pionowy czy poziomy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim pionowy , Revo też mogą wsadzić tylko za dopłatą , mnie cena pasowała i to że nie robił problemu jak zapytałem czy sam go mogę zamontować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obsługę-czyszczenie bioverta, często trzeba do niego zaglądać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak komu się chce , w sezonie raz w miesiącu wystarczy zależy to też jakim pelletem palisz ja jadę na a2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja mam viteco eg pellet micro 12 kw.

Niestety w nim występuje tylko stary prymitywny palnik podobny do mialowego taki retortowy.

Kocioł jest tak niedopracowany że co dwa miesiące wymieniają mi zapalarke. Kombinuja co wizyta a to guzik daje.

Wiem tylko tyle że nie kupiłbym już nic z logo viteco. Jest tylu innych producentów których kotły mają znajomi i nie mają z nimi żadnych problemów a ja mam już dość.

Zdecydowanie odradzam Ci viteco ale to Twoja decyzja i Twoje pieniądze....

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uogólniaj, eg pellet mini z palnikiem Revo to bardzo dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, z tego co widziałem to mini i micro to dwa zupełnie różne kotły, mini ma palnik Revo a ten należy już do tych lepszych i z opinii nie powinien sprawiać problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Mnie jednak wpierniczyli micro i muszę z nim walczyć.

Ale niesmak i brak zaufania do marki pozostaje. Pytałeś o markę to napisałem swoje doświadczenia.

Nie namawiam Cię i nie odradzam , mówię tylko od siebie że od viteca z daleka :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vitec jesteś jednym z nielicznych który odważył się przedstawić temat swojego kotła z palnikiem , to bardzo odważna decyzja i opinia, ale ja powiem więcej , nie wiem dlaczego PELLAS wstawia te palniki do innych producentów renomowanych takich jak Galmet ,  a Revo jest za dopłatą. 

Tego nie rozumiem , i ni jak nie mogę zrozumieć polityki Pellasa w zakresie obsługi ich palników . 

Nie mnie to osądzać to ich wyłącznie problem i niech dalej prowadzą takową a nie inną politykę. Zobaczymy jak to rynek zweryfikuje już za niedługo.

Uważam to jest moja i wyłącznie subiektywna opinia , że jedynym palnikiem  zasługującym na pełną pochwałę to jest REVO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego Viteco Eg Pellet Mikro Pellasx nie wstawia swoich palników. Tam jest zamontowany jakiś twór na Estymie, o ile się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 22:37, Benton661 napisał:

do tego Viteco Eg Pellet Mikro Pellasx nie wstawia swoich palników. Tam jest zamontowany jakiś twór

W EG pellet micro 12kW zamontowany jest:

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak twór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wracając do tematu, zauważyłem, że EG w swoich ulotkach przy każdym piecu wypisuje te same wartości jak np. Temp spalin 160 st. Każdy z ich piecy ma inny wymiennik, eg pellet Evo ma dłuższe rury pionowe niż eg mini, jednak według danych technicznych odzysk ciepła jest taki sam. 160 stopni to nie za dużo jak na pellet? Inni producenci podają mniejsze temperatury, czy to oznacza że więcej ciepła ucieka w komin? Nie znam się na tym, może źle coś rozumuje, wytłumaczy mi ktoś jak to jest z odzyskiem ciepła, co zapewne przekład się na mniejsze lub większe zużycie pelletu? Producent też podaję zużycie pelletu na 3, 2 kg/h, i czy to jest maksymalne zużycie, minimalne czy uśrednione? I jeszcze jedna kwestia, na jednej z ulotek producenta jest informacja, że deflektor nad palnikiem można traktować jako dodatkowy ruszt do palenia drewnem. Ktoś testował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie tak jest , że temp spalin EG podaje 160 st to krótko mówiąc ich wymiennik jest bardzo słaby ze sprawnością rzędu około 80 % to słabo jak na kocioł pelletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.2kg na godzinę to raczej spalanie na pełnej mocy. Co do rusztu, nawet tego nie skomentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo jak na producenta, który jak to określił sprzedawca, specjalizuje się w kotłach pelletowych. Co dziwne ich flagowy model za niemałe pieniądze też ma podaną temp. spalin 160 st. Patrząc na karty techniczne wszystkich ich piecy podają informacje metodą kopiuj wklej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, czy dla instalacji w moim domu, bez bufora, lepiej szukać kotła z mniejszą czy większą pojemnością wodną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.