Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viteco eg pellet mini 16kw revo


Kropapl

Rekomendowane odpowiedzi

Też zakupiłem ten piecyk z palnikiem Revo, w środę czeka mnie pierwsze odpalenie i mam nadzieję, że nie będzie pelletożerny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie zamontowany zgodnie ze sztuką, będzie palił tyle ile musi. Gdzie kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwracam się do obu kolegów, użytkujących lub będących użytkować w/w kocioł. Przede wszystkim jest on za duży jak na wasze potrzeby. Taki kocioł mógłby obsłużyć chatę ponad 200 metrów , a nie 100 czy 120.

Żeby w pełni i optymalnie go wykorzystać  najlepszym rozwiązaniem jest bufor.

Gdy bufora brak, istotna jest instalacja przy kotle, a więc zawór termostatyczny ochrony powrotu, oraz zawór 3 d z siłownikiem. Jeszcze lepszym wyjściem jest zamontować dodatkowo sprzęgło, gdy ma się instalację mieszaną, choć dla samej podłogówki też nie zaszkodzi.

 

 

schemat ze sprzeglem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienia dla kolegi Organisty... 

Z racji tego, że instalacja jest kiepsko zrobiona, kocioł powinien być prowadzony na wysokiej temperaturze, czyli:

Zadana kotła 75 stopni

Histereza kotła 15

H1 =5

H2=10

Moc max 14 kW

Moc pośrednia 9 kW

Moc minimalna 5 kW

To są standardowe ustawienia histerez na kotle

Zakładam, że było wykonane przeważanie i sprawdzenie wydajności podajnika i jest wpisana rzeczywista wartość, bo to najważniejsze. 

Do poprawnego działania kotła można tymczasowo załączyć pompę bojlera, trzeba jednak założyć zawór antyoparzeniowy, żeby nie poparzyć użytkowników. Tak czy siak, instalacja jest do poprawy, im szybciej tym lepiej.

Kolego @Organista1, zainwestuj w bufor. Dla Ciebie będzie to najlepsze rozwiązanie

Aha, i najlepiej to zmień hydraulika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja wrócę do tematu kotła ( pojemności wody) są dwie szkoły do pelletu dużo wody lub mało padły tu słowa dużo i ok ja też mam 100 l wody i palę pelletem ale czy tak naprawdę to dobre ? Proszę zobaczyć na kocioł Duński ma 16 kw mocy i tylko 40 l wody ten producent ma inną myśl twórczą szybko zagrzać wodę w kotle wcisnąć ją w instalację zaznaczę odpowiednią po kocioł peletowy dogrzać dom i wygasić .Jestem ciekawy co Wy na to odpowiecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okresy przejściowe  i do grzania CWU moim zdaniem lepsza mała pojemność i praca od termostatu.

Przy ogrzewaniu podłogowym pokusiłbym się na małą pojemność i pracę od termostatu ale z niską histerezą maks 0,2 stopnia.Przy ogrzewaniu grzejnikowym mała histereza raczej by wymusiła częste odpalanie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duńskie kotły świetnie modulują mocą już od 2kw. W niektórych przypadkach korzystniejsza byłaby praca ciągła takiego kotła, bez wygaszania i sterowanie pogodowe mieszaczem.

Mam sporą pojemność wodną swojego kotła, coś koło 90 litrów i pozwala mi to na całkiem długie postoje przy wygaszeniu, przy stałej pompie. Jednak rozpaleń dobowych czasem mam sporo, z racji przewymiarowanego kotła i kiepskiej modulacji palnika na małych mocach. W trybie lato też traci się sporo pelletu na jego rozbujanie, jak się mocno wychłodzi. Gdybym miał teraz wymienić go na takiego Blackstara, zrobiłbym to bez mrugnięcia okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Użytkownicy kotła z tematu (Viteco eg pellet mini 16kw revo).

Jak kocioł się sprawuje?

Czy jesteście z niego zadowoleni prawie już po sezonie grzewczym?

Jestem prawie przekonany do zakupu właśnie tego kotła, dlatego te pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.