Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viteco eg pellet mini 16kw revo


Kropapl

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając forum wychodzi na to, że najlepszy byłby kocioł z dużą pojemnością wodną, pionowym wymiennikiem najlepiej rurowy, z palnikiem Revo lub kipi. Co byście polecili w budżecie do 13tys? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu poszukalbym kotła z palnikiem Kipi lub Revo, niekoniecznie z jak największą pojemnością wodną. Do tego bufor 500-700 L i będzie to najlepsze rozwiązanie. W kwocie 13 tys za kocioł+bufor powinieneś się zmieścić

Pomyśl również o tym, czy nie warto trochę dołożyć kasy i kupić jakąś sprawdzoną, duńską , szwedzką lub włoską konstrukcję (Blackstar, Biawar, Laguna)

Skąd dokładnie jesteś, kolego @Kropapl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotoszyn, wielkopolska, blisko mam producentów z Pleszewa. To kocioł slimko ewentualnie vario 5 lub pellar adamkiewicza z buforem 500l byłby dobrym rozwiązaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szukalbym kotła z pionowym wymiennikiem, mniej się brudzi i dłużej zachowuje wysoką sprawność. Nie wiem, jakiego rodzaju są wymienniki w tych kotłach, podjedź, zobacz, również pod kątem wygody czyszczenia. Jest bardzo wiele kotłów, z którymi można ożenić Kipi lub Revo i z buforem jak najbardziej będą dobrze działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w ofertach, ciężko będzie znaleźć kocioł 12 kw z pionowym wymiennikiem, te małe mają wymiennik poziomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kropapl napisał:

Z tego co widziałem w ofertach, ciężko będzie znaleźć kocioł 12 kw z pionowym wymiennikiem, te małe mają wymiennik poziomy

Biawar, Edilkamin Laguna, Blackstar. Co byś z tego nie wziął, będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o DEFRO GAMMA 15 kW? Wygląda na typowego peleciaka i według specyfikacji jest ok, tylko nie wiem jak sprawuje się palnik od defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "typowego peleciaka" to ma wymiennik pionowy, na tym się zalety kończą. Przecież to oprócz zasobnika nie różni się niczym od produkowanej od przynajmniej 3 lat Sigmy. Ja myślę że temat tu już został wyczerpany ale ty nadal czegoś szukasz, pewnie ktoś Cię namawia i tak zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas szukam sensownego kotła za sensowne pieniądze, viteco eg pellet mini wydaje mi się ciekawy, nie miał bym problemu z serwisem, ale póki co nie znalazłem żadnych opini, oprócz tego że to dobry kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach nie ma problemu z serwisem, chyba że od razu nastawiasz się na problemy z kotłem. Ja zdania nie zmienię, kupisz jeden z 3 proponowanych to będziesz zadowolony. Biawar najtańszy, nie wiem czy jest coś w lepszego w tych pieniądzach. No jeszcze Ferroli Biopellet. Kocioł to typowy peleciak, za jakieś 9500zl masz powiększony pojemnik na pellet i internet oraz wbudowany układ pompowy. I tu masz typowego peleciaka.

http://sanitsystem.pl/id,2101/prod,kociol-na-pellet-ferroli-biopellet-18+-montaz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli biopelet i biopelet pro jest fajną opcją, a czy obsłuży z osobna ogrzewanie na grzejniki i podłogowkę plus boiler? Nie przewiduje montażu bufora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da radę. Jak zadzwonisz do gościa z w/w strony to on Ci wszystko opowie. To Puławiak.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Potrzebuje pomocy. Piec Viteco mini 16 z palnikiem revo. Czy ktoś może wysłać swoje ustawienia na ten piec? Powierzchnia grzewcza 100 metrów, wszystko w podłogówce i nie mogę zejść ze spalaniem poniżej 30 kg. Peleton lava, już długo garażowany. Z góry dzięki za pomoc, bo ja już sam wymiękam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć swoje ustawienia, napisz jak ocieplony dom, schemat instalacji też będzie tu potrzebny. Jak dlugo kocioł pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia nie do końca dobre, ale tym zajmiemy się później. Interesuje mnie schemat obwodu kotłowego, konkretnie jak zrealizowana jest ochrona powrotu i jaki mieszacz (3d, 4d) jest w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zadana na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Organista1 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę na powrocie mam 38- 42stopnie

A czytałeś instrukcje od swojego kotła?
Tam podają min temp powrotu 46. I w protokole odbioru jest miejsce aby wpisac jaki sposób ochrony jest zainstalowany.
Co masz z tego zainstalowane?
A prawda jest taka ze twoj hydraulik nie wie o czym mówi.
Musisz zapewnić min 55 na powrocie. Wtedy można dalej gadać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.