Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus GB192i + MM100 - konfiguracja podłogówki i grupy pompowej


ADI-mistrzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

W budynku mam wyłącznie ogrzewanie podłogowe + wypuszczone przewody do nagrzewnicy kanałowej dla rekuperacji (obecnie nie podłączone).

Piec to Buderus GB192i, za nim sprzęgło hydrauliczne i grupa pompowa (chyba HS32/7.5) z modułem MM100 bez mieszacza. Do tego regulator RC310 z czujnikiem temperatury zewnętrznej.

 

Mam na razie dwa pytania:

1. Czy istnieje możliwość wyłączenia pompy w grupie pompowej po osiągnięciu temperatury docelowej w domu? (gdy piec już wyłączy palnik)

Niema sensu chyba aby wtedy pracowała pompa? Np. w sytuacji, gdy wieczorem obniżamy temperaturę i przez dłuższy czas kocioł nie grzeje. W module MM100 jest ustawiona pozycja 1, w ustawieniach obieg grzewczy na "podłogówke".

Co ciekawe, pompa w piecu się wyłącza, ale w module pracuje ciągle.

2. Wyświetlacz kotła podświetla się cały czas w trakcie gdy palnik jest załączony, wygasza się tylko w sytuacji zgaszonego płomienia. Czy da się ustawić aby wygaszał się także w trakcie pracy kotła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, przy sterowaniu temperaturą zewnętrzną pompa w grupie pompowej się nie wyłącza.

Działa to jedynie przy sterowaniu temperaturą wewnętrzną, co słabo działa przy ogrzewaniu podłogowym (wystudza się).

Nie znalazłem opcji aby regulował temp. wewnętrzną ale mimo to utrzymywał pewną temperaturę podłogi.

 

Nie wygrzebałem także żadnych informacji na temat wygaszania wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




2. Wyświetlacz kotła podświetla się cały czas w trakcie gdy palnik jest załączony, wygasza się tylko w sytuacji zgaszonego płomienia. Czy da się ustawić aby wygaszał się także w trakcie pracy kotła?
 

Też mnie to denerwuje, ale podobno nic z tym nie można zrobić...


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.