Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowe ustawienia ecoMAX920P1-F


rozpalacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy toś zna wszystkie parametry ustawień kotła Metal_Fach slim pellet ,ustawienie których zapewni prawidłowe funkcjonowanie kotła /np. całkowite spalanie pelletu,utrzymywanie zadanej temperatury itp./Znalazłem gdzieś na forum ustawienia dla tego kotła w załączeniu/, ale zdziwiony jestem ,że nadzór jest w tych parametrach wyłączony /wg. ustawień czas nadzoru 0/.interesują mnie tylko ustawienia dla co tradycyjnego/grzejniki na ścianie/.Szczególnie interesują mnie ustawienia które spowodują całkowite spalanie pelletu.

20181209_110100.jpg.2a94da82e9226944699aaaec9b3161a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze kociolki nie są jakiś zbyt popularne... Skąd dorwales taka fajna książkę? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah jasne. Ok życzę powodzenia. Ja bynajmniej wiem już po 1,5 msc że drugi raz był nie kupił takiego kotła, a wpierw dokładnie przewałkowałbym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiedzę się placi @Plot3k. To podstawa rozwoju zawodowego.

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Proponuje zwiekszenie czasu wygaszania 10-12 min wentylator 30-35%. Plomien potym czasie powien zgasnac, dym pozostajacy w kotle moze osiadac na ścankach. Histereze mozna zwiekszyc na okolo 10'C. Minimalna moc w trybie FL. 30% - sprobowax palenie w trybie FL. Popiol moze zalezec od jakosci pelletu. Dla testu warto kupic kilka workow z certyfikatem A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, 

Temat stary natomiast zmagam się z poprawnymi ustawieniami Slim Pellet Mini 10kW. Może ktoś pomoże mający taki kocioł? Pellet Olimp. Zostaja małe niedopalone kawałki pelletu. Gdy je zdusze rozpadają się. Posiadam w tym kotle sondę lambda. Sterownik Plum 920.

Moj ustawienia

Tryb Fl

100 - 42 procent nadmuch

80 - 39

60 - 36

40 - 33

30- 30

Korekta sondy lambda 4 procent.

Tlen dla 100 procent mocy- 10 procent

Tlen dla 40 procent mocy- 13 procent.

Wypełnienie cyklu 26procent.

Czas cyklu 20s.

Generalnie jak nie ustawie nadmuchow i korekty sondy to potrafi zrzucić nadmuch do 10 procent jeżeli przestawie w sterowniku min wartość dmuchawy.

Pozdrawiam

Screenshot_2020-10-24-21-14-28-292_com.android.chrome.jpg

IMG_20201024_212616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam dobrze tego stera ale spróbuj skorygować kalorycznośc opału. podnieś ją do góry. powinien wtedy zacząć korygowac dawki w dół w czasie. efektem będzie eliminacja niedopału. obecnie dozuje więcej i wychodzi że niedopala. Możesz również podnieść minimalną moc nadmuchu. to sprawi że nawet na minimalnej mocy będzie wiało mocniej i może dopali. nie wiem w jakim zakresie mocy sie porusza i gdzie występuje niedopał- czy na niskich czy wysokich mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TIMON120777 obecnie wydłużyłem czas wygaszania z 3 na 10 minut. Możliwe ze z tego trybu zostaja niedopałki.

W tym sterowniku nie ma przeważania. W FL mogę wpisać tylko wypełnienie cyklu. Nie ma też kaloryczności opału tak jak w sterownikach z kipi. Mam problemy z ustawieniem dmuchawy. Sonda Pokazuje mi po rozpaleniu 17 procent tlenu. Idzie do 10 procent zadanych i zrzuca nadmuch na 18 procent. Gdy jest wiecej powietrza rośnie zawartosc tlenu do 18 procent i płomien gaśnie.

Schowek01.jpg

Nie potrafie okreslić jaki pułap ustawić dmuchawy dla 100 procent a jaki dla 30 procent i jaka korekte sondy. Bo gdy dla 100 procent mocy ma 19 procent dmuchawy to już nie ma jak zejsc z dmuchawą przy 30 procentach bo blokuje ja sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy notujesz zmiany które wprowadzasz i jakie one daja efekty? może zabrnąłeś za daleko? czasem wystarczy przywrócic ustawienia fabryczne i wszystko wraca do normy. czasem pomaga czyszczenie wszelkich czujników oraz całego osprzętu, który na skutek różnej maści syfu przestaje właściwie czytac dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odp. Przywrócone ustawienia fabryczne. Wyczyszczony kocioł, komin. Zmian dokonuje i czekam na efekty kilka godzin. Najdziwniejsze jest to, że dwa miesiące temu piec na tych samych ustawieniach działał. Wcześniej na podawaniu 4.4s. i przerwa 12, nadmuch 42. Dzisiaj 4.4 podawanie, przerwa 19. Nadmuch 15. Dopiero dopala pellet natomiast bardzo długo trwa dochodzenie do temp zadanej. Wcześniej od 55 do 70temp w 15minut. Dzisiaj 60 minut. Temat zgloszony do serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? 2 miesiące temu były inne warunki na dworze i mogły dane ustawienia być ok natomiast teraz jest chłodniej i potrzeby się zwiększyły. efektem jest dłuższa praca na tych amych ustawieniach aby uzupełnić straty budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poruszyłem temat więc go tu teraz opiszę dla wszystkich którzy będą szukali pomocy z tym kotłem. Przyjechał serwis.  Zaktualizował oprogramowanie oraz obniżył jeszcze bardziej nadmuch do 10 procent. Wypełnienie cyklu 26%. Czas cyklu 20s. Sonda Lambda (korekta sondy lambda 10%) jeżeli ktoś ma 9% tlenu dla 100 procent mocy. 12% dla 30 procent mocy. Z powietrzem każdy bedzie musiał ustawić sobie sam na bazie tego co pokazuje sonda albo na bazie organoleptycznej czyli otwieranie i zamykanie drzwiczek przy pracy kotła. U mnie jest to 20% ale schodzi do 10% a czasami wzrasta do 26%. Pellet sie spala w proszek. Jeżeli ktoś będzie miał pytania odnośnie innych ustawień proszę atakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł u mnie chodzi w godzinach 5 do 8. 10 do 13. 15 do 24. Pracuje według harmonogramu a nie według termostatu w domu ponieważ mam stary budynek słabo ocieplony i przy paleniu od termostatu np z histereza 0.5 piec odpala sie co godzinę co nie ma sensu. Według harmongramu kocioł chodzi do temp zadanej do 70 stopni nastepnie moduluje do 40% i utrzymuje temp od 74 do 68 stopni cały czas dając np. 40 stopni na kaloryfery. (rzadko kiedy zdarza sie, że w FL przebije o 5 stopni i przejedzie w wygaszenie) a jeżeli nawet to nie ma problemu. W ten sposób  rozpala się trzy- piec razy dziennie. Spalanie ok. 12kg na dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.