Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem


AnnaSw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch tygodni mamy własne ogrzewanie c.o wszystko fajnie gdyby nie to, że dym wydostajacy się z komina czuć co jakiś czas u sąsiadki na parterze nie wiedzieliśmy co jest przyczyną ale na sąsiednim bloku pewnej firmy znajdują się duże wiatraki od klimatyzacji tak mi się wydaje włączają się co jakiś czas i co jakiś czas ten dym u sąsiadki czuć czy one poprostu 'cofaja' dym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tą klimatyzacją to tak jest. Kury się przestają nieść, mleko zsiada jeszcze w krowie, to dlaczego miało by nie cofać dymu. A na serio to napisz gdzie podłączyłaś rurę dymową czy aby nie do wentylacji. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AnnaSw napisał:

ale na sąsiednim bloku pewnej firmy znajdują się duże wiatraki od klimatyzacji tak mi się wydaje włączają się co jakiś czas i co jakiś czas ten dym u sąsiadki czuć czy one poprostu 'cofaja' dym? 

Czy ja dobrze czytam... klimatyzatory na sąsiednim bloku powodują cofkę w klminie Twojego  bloku? :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AnnaSw napisał:

Wszystko podłączone jest dobrze tak sądzi fachowiec 

To idź do tej sąsiadki i sprawdź z którego miejsca ten dym się wydostaje. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka ma kocioł/piec w mieszkaniu? Idź obadaj jeśli ma to zobacz cy ma czerpnię powietrza do tego urządzenia w pomieszczeniu w którym stoi. Weź kawę na przegadanie tematu życie jest zbyt krótkie żeby je tracić.  Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jamjestcichy napisał:

No to sąsiadka ma ciąg wsteczny lub Wasz kanał dymowy jest nieszczelny.

Tak jak kolega pisze, u mnie w kuchni jest podobnie a mianowicie mam blisko siebie wylot komina i kanał wentylacyjny do kuchni.

Jak jest bezwietrzna pogoda lub zbliża się niż wtedy dym kula się nisko i jest wpychany do kanału wentylacyjnego, oprócz zapachu pojawia się nawet fizycznie w kuchni.

Jedyne wyście to muszę włączyć wentylator wyciągowy by cofnąć kierunek przepływu powietrza.

Możesz ewentualnie przyłożyć do wentylacyjnego otworu zapaloną zapalniczkę lub zapałkę będziesz widział czy kanał wętylacyjny wyciąga czy dmucha do środka powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.