Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wybór kotła kondensacyjnego do instalacji CO


Motycz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc i sugestie dot. gazowego pieca kondensacyjnego 2Funkcyjnego do planowanej instalacji CO w 65m2 parterowym domu drewnianym. Oprócz naturalnej izolacji z bali jest także w 50% izolowany watą szklaną pod karton gipsem. Zależy nam na ekonomicznym zużyciu gazu i jakości w połączeniu z atrakcyjną cenną. Szkic domu w zał. Serdecznie dziękują za pomoc

MOTYCZ 20.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dwufunkcyjny to wybór jest ograniczony. Piec musi mieć moc 25-35kW do podgrzania wody, prostą konstrukcję bo i prosta instalacja na pompie z pieca. Reszta zależy od sieci serwisowej w twoim regionie, jeżeli serwis Termetu u Ciebie ma pozytywne opinie to rozważ kotły Termet Ecodens Silver 25/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Koledzy wcześniej już napisali w obecnych czasach nie ma czegoś takiego jak nie ekonomiczny kocioł gazowy, jak i nie można napisać ze kotły jakiejś marki są bardzo awaryjne. Kocioł może być źle dobrany do danego pomieszczenia czy instalacji, przez co będzie zużywał więcej gazu niż powinien, ale jak pisałem wcześniej Ty potrzebujesz kocił dwufunkcyjny który musi mieć wysoką moc aby podgrzewać wodę przepływowo.

Tak więc musisz kupić taki kocioł, który będzie miał szeroki zakres modulacji palnika potrzebny do nagrzania wody i ogrzania domku bez częstych startów palnika. Silver ma modulację od 3kW do 25kW i ciężko znaleźć kotły w tej cenie z podobnym zakresem modulacji. Możesz popytać jeszcze o kocioł Junkers/Bosch Condens GC2300W z podobnym zakresem modulacji jak Silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na różnicę w cenie między Silverem a Goldem to ten pierwszy się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowaniu nic, ale sam pisałeś że Gold bebechy ma lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za aktywność! chyba rozumiem że Panowie radzicie TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS 25 ? Ktoś mi napisał że serwisant z termetu istotny... ale też mi już go ktoś polecał...  że ma dobrą "kwasówke" czy coś w środku... A teraz oglądam buderusy logamax GB022 i 122 mają Panowi opinie o nich bo znajomy ma go od 15 lat bez awarii etc zależy mi aby w 5000 za piec się wyrobić bo reszta pewnie drugie tyle wyjdzie mam racje? ile liczyć Panów zdaniem? dla uproszczenia znów szkic dodajeMOTYCZ 20.pdf

MOTYCZ 20.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.