Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko Vegas 26KW + CWU 200L Spalanie opalu


konik983

Rekomendowane odpowiedzi

Paulik, podawania mam 4-13. Piec pracuje równo, często przebija temperaturę i przechodzi w nadzór. Dopiero przy obecnych mrozach nie przechodził praktycznie w ogóle w nadzór. Od 15 stycznia do dziś czyli w największe mrozy spaliłem 31kg na dobe. Temperatura zadana na zaworze 4 drogowym sięgała 52 stopni (tyle szlo na grzejniki) , w domu 23* utrzymywane cały czas. Wydaje mi się, ze jak na 26kW i duzy palnik ekoenergii spalanie jest przyzwoite. Węgiel ladnie się dopalal z małymi spiekami kruszącymi się w dłoni. 

Sadzy brak, w całym kotle biały pył. Po 2 tygodniach czyściłem półki, był na nich drobny szary pył i to wszystko więc spalanie przebiega prawidłowo. Podstawą są czyste otwory i nacięcia w koronie, wtedy nadmuch pracuje prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Prosbe do Pana odnosnie ustawienia pieca mam takze 26KW   mieszkanie okolo 250 metrow do grzania,Okna  wymieniane  okolo 15 lat  dom czesciowo ocieplony od wewwnatrz sifity i sciany zewnetrzne ,   wiec kiedys  palil mniej , piec mam 4 lata ,  Obecnie pale ecogroszkiem KGM  29 KJ  jest dobry  bo  trzyma temperature ale bardzo mocno sie spieka , mam ustawione na 55° C  na piecu dmuchawa  33%  szybkosci  czas podawania 9 sekund przerwa w podawania 50 sekund pompa rotacyjna rozprowadza cieplo po grzejnikach  16 grzejnikow  wszystko jest na miedzi grzejniki  maja  moze z 20 lat-i bojler 150 litrowy ,  jesli chodzi o zuzycie  30 do 35 kg dziennie  co mi sie wydaje troche za duzo  w pokoju gdzie TV  i kuchni temperatura  ustawiona na 22 do 23° , prosze o korekte  co  by mozna zmenic   by  bylo optymalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz do kolegi karolis. 

Jeżeli mogę coś poradzić to przedewszystkim zmniejsz nadmuch i ewentualnie skruć cykle podawania i przerwy. Ja mam 4s.podawanie 30s.przerwa 23%dmuchawa wegiel ogień ultra 29mgj. Mi to się sprawdza jak narazie.spieki głównie mogą być za sprawą zbyt dużego wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz, wiec wyczyscilem Piec kompletnie nawet  slimak tez wymontowalem i wygrzebalem  cale wiaderko mialu i piasku skrocilem teraz na 40 sekund    nadmuch ustawilem chyba za wysoko 31 % przerwe i podawanie 6sekund  i juz widze ze jest lepiej  gdyz nie mam tyle spiekow, sprubuje twojed dane doklane wstawic do mojego kotla zobaczymy co bedzie, ,  jesli chodzi o ten  ecogroszek  jego nazwa to Ogien ultra gdzie go kupujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję przez Internet wypisujesz w goglach ogien ultra i wchodzisz na ich stronę tylko musisz zrobić od razu przelew z konta ale nie ma obaw firma rzetelna towar przychodzi kurierem pod adres dostawy w ciagu 3 do 5 dni zobaczysz jak ze spiekami będzie ale podejrzewam że jeszcze będziesz musiał zejść z wiatrem niżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.