Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko vegas 18kw


tropek5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę do jakieś rady. W zeszłym roku kupiłem dom na odludziu o łącznej powierzchni około 200m ze strychem. Brak ocieplenia. W styczniu tego roku kupiłem piec stalmark eko vegas 18 kw. Problem polega na tym że jak paliłem na załączonym pidzie to spalanie wahało się na poziomie 25-50kg nawet ekogroszku. Paliłem już ekogroszkiem ekobran złoty ale z uwagi na ilość pobieranego węgla kupiłem stabek. Zszedłem teraz z pida i sam staram się ustawiać ale pojęcia o tym nie mam. Problem w tym że wydaje mi się że mam spieki weglowe ale w popielniku są też tylko lekko odymione kawałki ekogroszku. Poradzi ktoś coś? Czy na tym pidzie spalanie rzędu 50kg na dobe jest normalne? Ustawione 2 domu 21 stopni woda na 46 i temperatura pieca 54stopnie. Jak się nagrzeje to jest ale ciężko mu to idzie. Ktoś podpowie jak ustawić czas spalania przerwy itd? Będę bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 wypelnij steone cieplowlasciwe.pl bedziesz miec ogolny poglad na temat domu i instalacji

 

 

Spalanie ja mam za wczoraj 25 kg mieszanki wegla ktory ma jakies 22 mj

Dom 200 metrow ocieplony 10 cm styropian, dach welna 15 cm piwnica welna 5 cm czesciowo jakies 1/3.

 

 

Wlacz pida

Ustaw na piecu 62 stopnie

Na glowicach ustaw 3 no chyba ze masz zawor 4d albo 3d to temperatura wody za zaworem 40 lub 45 a na glowicach 3,5, jesli nie masz zaworu to zaczyna sie kombinowanie

 

Pytanie czy masz ochrone powrotu ??? Jesli nie zalewasz kociol zimna woda i kociol podgrzewa wode o ponad 20 stopni u mnie maks 10 totez wplywa na spalanie, mozesz sie poratowac podwyzszajac temp. Cwu no na 50

 

 

Jaki masz tam sterownik

 

A jak masz w ciagu dnia temp. W domu normalne czy sahara

 

Kaloryfer w lazience zostaw otwart na maksa

 

Czy uzywasz termostatu pokojowego ???

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego wpisu nie wynika za wiele. Pid ale jakie ustawienia ????? W dwustanowe (ręczne) jaka dawka, jaka przerwa, jaka moc dmuchawy. Druga sprawa ta dmuchawa z hallotronem czy z przepływomierzem tzw turbinka.

Wszystko jest do opanowania tylko trzeba znać parametry. Puki co trudno cokolwiek doradzić.Pozdraeiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.