Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik nie działa


hubed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Na wstępie chciałbym z góry podziękować za każdą odpowiedź.
Mój problem tkwi w nowo dołożnym grzejniku.
Posiadam instalację c.o otwarta z piecem na paliwo stałe (węgiel) instalacja z pompą obiegową. Jakiś czas temu rozpocząłem remont klatki schodowej na której znajdował sie grzejnik żeliwny. Ów grzejnik został zdemontowany gdzie w rury zasilania i powrotu podłączyłem trojak i rozszedłem się rurami pex 16 . Jeden z nowych grzejników powędrował na inna ścianę (grzejnik dekoracyjny) natomiast drugi prawie piętro niżej( aluminiowy typu KFA). Górny grzeje bardzo dobrze natomiast dolny wcale. Myślałem że może zawór się zaciął ale po odkreceniu zaworów bez grzejnika i odczekaniu paru sekund zarówno na powrocie jak i na zasilaniu leci ciepła woda. Dodam że grzejnik jest troszku niżej niż powrót w piecu. Próbowałem na 3 biegu pompy ale bez skutku. Czy popełniłem błąd w zbyt dużym zmniejszeniu rury czy co.
W przyszłość całą instalacja będzie zmieniana na pex z rozdzielaczem na podlogowke i piecem na pellet.
Jeszcze raz z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć ten dobrze grzejący grzejnik i odpowietrz ten niegrzejący. Jeśli nie poskutkuje, to zawór zasilający na dekoracyjnym skryzuj nastawą wstępną albo przydław na zaworze powrotnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dolny zasilany od dołu czy z boku?

Daj jakiś szkic lub zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób eksperyment: zasilanie i powrót daj do dolnych króćców po przeciwnych stronach, górny nad zasilaniem zaślep a w drugim nad powrotem daj odpowietrznik. 

Przy okazji: filtr przed pompą wyczyszczony? Grzejnik poziomo ewentualnie lekko uniesiony po stronie odpowietrznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka Panie fizyka... :) 

Cieszę się , że działa i że mogłem pomóc.

Widzę po plamach na ścianie z prawej strony, że niezły gejzer wodno-powietrzny tam miałeś :)

PS: Po stronie odpowietrznika nie musi być aż tak bardzo uniesiony. Wystarczy 1-1,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam taki problem mam 4grzejnik, pokojik grzejnik grzeje prawie do polowy, kuchnia grzeje caly I kolejny pokuj grzeje caly w wc tez grzeje, grzejniki odpowietrzone i ciagle jest problem z pierwszym grzejnikiem, po odpowietrzeniu zagrzeje caly sie ale po jakis 20 min znow jest problem polowa grzejnika zimna co moze byc przyczyna jakies porady, aha dodam ze co jest weglowe i niestety jestem kolejna wlascicielka tego centralnego ogrzewania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem ze zrozumieniem tego przydługiego zdania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Z jednym grzejnikiem ktory nie grzeje caly tylko pierwsze trzy rzeberka (chyba tak sie to okresla) reszta jest zimna, grzejnik zostal odpowietrzony to zaczol grzac caly ale po 20min znowu pojawia sie ten sam problem, sorry jesli cos zle opisuje ale z centralnym mam od niedawna stycznosc wiec nieznam sie za dobrze na tym, dlatego szukam pomocy lub porady co moze byc tego przyczyna czy mam fachowca sobie wzywac, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niezbyt orientujesz się nt. instalacji, najlepiej będzie, jeśli dodasz zdjęcie grzejnika oraz jego podłączenia.

PS: Wiem, złośliwy jestem, ale najwidoczniej masz problem również z ortografią. Korzystaj przynajmniej z tego, że edytor podkreśla na czerwono błędnie napisane wyrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi przychodzi do głowy... Prostym językiem pisząc : na dole grzejnika jest taki srebrny okrągły kapselek.( zawór odcinający) Odkręć go i zrób zdjęcie. Może ktoś skręcił go na powrocie. 

Woda nie poleci- bez obaw 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Justa3 napisał:

potrzebna chlopska reka 

Wasza też jest nam czasami potrzebna :) 

Weź jakieś kombinerki czy coś w tym stylu. W która stronę się odkręca, to chyba nie trzeba tłumaczyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowalony to jest grzejnik do ściany. Za nim brak jakiejkolwiek konwekcji i traci sporo ze swojej wydajnośći.

Zrób jeszcze zdjęcie pompy nad "piecem" i pokaż, co przed nią jest?

Jeśli nie wiesz, o który "kapselek" chodzi kol. @Trener40, to pokazany jest strzałką.

kapselek.png.30cd4539437a1c961a1497c0a00bf4bb.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj... Koleżanka napisała do mnie PW i otrzymałem fotkę zaworu... Nie wiem co to za zawór, ale jak dla mnie to jest trochę "zdławiony". Przynajmniej u mnie odkrecone są na równo z obudową zaworu... 

Otrzymałem kolejną fotkę z innego grzejnika. Jak widać zawór odkrecony. 

Zdjęcia w odwrotnej kolejności... 

Screenshot_2019-11-10-14-39-20-1.png

Screenshot_2019-11-10-14-05-23-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten "inny" grzejnik jest bliżej kotła i normalnie grzeje, to niech dokręci pod kapselkiem dwa obroty i odczeka chwilę.  Jeśli ten "dowalony" nie zacznie grzać, to niech w nim odkręci do końca (powoli i ostrożnie - tam najczęściej jest 5 obrotów od pełnego zakręcenia).

Koleżanka do mnie PW nie wysyła. Pewnie gniewa się za  "wymądrzanie" się ;)

A zdjęcie pompy chciałem, żeby pokazać, gdzie filtr wyczyścić  ( o ile tam jest ). Od tego powinna zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra tam nie ma, więc próbuj z tymi "kapselkami", o których pisaliśmy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.