Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik Nie Dziala Prwidlowo


stanislaw42

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

 

Zamontuj sobie odpowietrzniki automatyczne w grzejnikach, które najbardziej lub najczęściej się zapowietrzają. Koszt takiego odpowietrznika do grzejników typu stelard to 10 - 12 zł za szt. Reakcja chemiczna w instalacji miedź - stal zachodzi minimalnie i jest to w praktyce niezauważalne. Być może Twój problem leży w normalnym wytrącaniu się rozpuszczonego powietrza z wody pod wpływem podgrzewania. Trwa to niekiedy i miesiąc i zależy od układu instalacji, ilości wody w instalacji i właśnie ilości odpowietrzników - automatycznych.

 

Nie patrz na temperaturę w kotle, gdyż niekoniecznie 60 st C to jest w porządku a powiedzmy 80 nie w porządku. temperatura mierzona przez czujnik sterownika kotła mierzy wartość wypadkową ( uśrednioną ) wody zmieszanej z wielu miejsc w płaszczu kotła gdzie woda jest tak naprawdę nierównomiernie podgrzewana. Szczególnym problemem jest podgotowywanie wody na rusztach wodnych, które występuje czasami i przy 55 st C. Jest to niekorzystne zjawisko będące generalnie fizyczną wadą wykonania kotła i ono bardzo zapowietrza instalację c.o.

 

Proponuję przemyśleć sprawę z wymianą pompy na mocniejszą. Ja u siebie mam faktycznie pompę 25/60 i ogrzewam trzy kondygnacje ale pompa pracuje na 1 biegu ( 43 W; odpowiednik 2 biegu w pompie 25/40 ) a instalację mam wykonaną w miedzi z odejściem od kotła rura 28 mm a do grzejników ( nie tylko jednego ale 2 i 4 ) - 15 mm.

 

A naczynie wzbiorcze powinno być zamontowane w układzie samoodpowietrzania kotła bez żadnych kryz i przewężeń. A dlaczego się nie odpowietrza - czy usunąłeś tą 2 mm kryzę w zasilaniu naczynia?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

witam

Naczynie jest ocieplone i teraz nie moge do niego sie dostac . Kryza jest na pewno przed zbiornikiem zamontowana . Czy po usunieciu kryzy woda nie pozdzie na zbiornik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Naczynie jest ocieplone i teraz nie moge do niego sie dostac . Kryza jest na pewno przed zbiornikiem zamontowana . Czy po usunieciu kryzy woda nie pozdzie na zbiornik .

 

 

 

Witaj ja mam naczynie bez kryzy i pompę na zasilaniu, część rurki zaraz przy wyjściu z kotła, jednak nigdy mi się nie zdarzyło, aby pompa wypychała mi wodę z naczynia, ponieważ samo naczynie i woda w nim poprzez swój słup wody ma swoje ciśnienie, na pewno wyższe niż poziome rury od co, więc pompa i tak pchnie wodę tam gdzie ma lżej.

 

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak ciągle dolewasz wody to może gdzieś ucieka.

Poszukaj nieszczelności lub może ucieka ci ze zbiornika wyrównawczego rura przelewową?

Jeśli zauważysz że ucieka rurą przelewową nie wyżucaj kryzy bo bedzie uciekać jeszcze wiecej szczególnie jak wymienisz pompkę na większą.

 

Zrób jak kolega automatyk ci radził jeśli masz podłączony zb. wyrównawczy dodatkowo na powrocie po na parę dni zamknij rurę na zasilanju zb. dolej wody i odpowietrz musi działać.

 

Dziwne ale w sumie nie dziwne jest to że jak dłużej odpowietrzasz to przestaje lecieć powietrze a woda nie leci. Po prosu w instalacji w tym momencie jest za mało wody musisz ten problem rozwiązać ( wyżej i większy zb. wyrównawczy)

 

Odpowietrzniki automatyczne to też dobry pomysł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny kiedyś problem, bo tak jak wcześniej napisałem miałem za nisko naczynie w stosunku do grzejnika na poddaszu i ciągle się zapowietrzał, więc ja go odpowietrzałem wody z naczynia ubywała, spadało ciśnienie więc dolewałem nowej wody i tak aż do znudzenia może tu leży problem.

 

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zabrałem głos w tej sprawie nie zauważyłem że jest druga strona tematu więc moja wcześniejsza odpowieć jest jak już widzę nieaktualna.

 

Jednak zgadzam się że pompa teoretycznie nie powinna przelać zb. wyrównawczego jeśli jest na zasilaniu. Ponieważ jeśli nawet podniesie wodę to niestety prawo zachowania masy powoduje że ze zbjornika identyczna ilość wody zostanie pobrana warunek że musi być rura łącząca zb. na powrocie powstanie obieg jak w grzejniku. (ze względu na rozbryzgiwanie w momencie rozruchu może rurą przelewową wylecieć do 2 l. -zależy od konstrukcji zb. najlepiej jak rura zasilajaca wchodzi od góry i jest sprowadzona w srodku zb. do dołu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny kiedyś problem, bo tak jak wcześniej napisałem miałem za nisko naczynie w stosunku do grzejnika na poddaszu i ciągle się zapowietrzał, więc ja go odpowietrzałem wody z naczynia ubywała, spadało ciśnienie więc dolewałem nowej wody i tak aż do znudzenia może tu leży problem.

 

 

Pozdrawiam Tomasz.

 

Witam Tomasz

Dziekuje zainteresowanie sie moim problemem.

Porady sa rozne i za to dziekuje . Bo sam wiem ze moze byc bledow.

Powiedz jak TY miales zbiornik zamontowany, ile powyzej ostatniego grzejnika .

Ja mam okolo 0,5 - 1m wyzej . Zbiornik 35 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze jeden myk :D

Pompę ustaw na I bieg lub najlepiej wyłącz, jednocześnie otwórz minimalnie zawór do dolewania wody do c.o. i wtedy spróbuj poodpowietrzać grzejniki. - zawór przez całe odpowietrzanie minimalnie otwarty, woda musi cały czas powracać z naczynia przelewowego a jednocześnie uzupełniać grzejnik w miejscu gdzie było powietrze.

Jeżeli masz głowice na grzejnikach to do odpowietrzania muszą być pozamykane.

Po odpowietrzeniu włącz pompę na 2 lub 3 i gdy woda zacznie wracać z naczynia przelewowego zamknij zawór.

 

Witam

Wlasnie zrobilem tak jak napisales moze oprocz zamkniecia danfosow, mialem otwarte na full.

Zobacze co bedzie jak przyjde z pracy. Czy grzejniki beda zapowietrzone czy nie

Pozdrawiam Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Dzis rano zrobilem ponowne odpowietrzanie i napelnienie instalacji woda . Po kilku minutach od zalaczenia pompy przy dwoch grzejnikach woda przy odpowietrzniku splywala bez bombli.

Natomiast przy trzecim bylo troche powietrza - odpowietrzylem zobacze za kilka mint czy jeszcze bedzie powietrze. Jezeli bedzie pokaze ktory grzejnik sie zapowietrzyl na rysunku.

Gorne grzejniki mam otwarte danfosy na ful. Natomiast na parterze mam przymkniete miedzy 3-4.

Moze juz bedzie lepiej dam znac.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia anie prz starcie ani potem w pracy nie przelewało mi wody oczywiście po za momentem dopuszczenia wody do instalacji i uruchomienia kotła-zwiększenie temp. i objętości.

 

Pozdrawiam Tomasz.

witam

Porady przyniosly chyba sukces . Teraz przyszedlem do domu a grzejniki grzeja dobrze . Mam nadzieje ze tak bedzie juz na dobre.

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie moim problem. Mysle ze moge na Was liczyc w innych sprawach.

Do uslyszenia

Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze jeden myk :D

Pompę ustaw na I bieg lub najlepiej wyłącz, jednocześnie otwórz minimalnie zawór do dolewania wody do c.o. i wtedy spróbuj poodpowietrzać grzejniki. - zawór przez całe odpowietrzanie minimalnie otwarty, woda musi cały czas powracać z naczynia przelewowego a jednocześnie uzupełniać grzejnik w miejscu gdzie było powietrze.

Jeżeli masz głowice na grzejnikach to do odpowietrzania muszą być pozamykane.

Po odpowietrzeniu włącz pompę na 2 lub 3 i gdy woda zacznie wracać z naczynia przelewowego zamknij zawór.

witam

Porady przyniosly chyba sukces . Teraz przyszedlem do domu a grzejniki grzeja dobrze . Mam nadzieje ze tak bedzie juz na dobre.

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie moim problem. Mysle ze moge na Was liczyc w innych sprawach.

Do uslyszenia

Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego popierwsze nie musze niczego udowadniac i niejest miejsce na to a praw fizyki pan nie zmienisz masz naczynia połaczone ,jedno wyzsze od dwugiego z poziomem ok metra pompa 25/40 czyli na czyli na 3biegu ile ma pdnoszena?

4m słupa wody normalnie jest poto zeby pokonac opory instalacji w tym przpadku co zrobi ?

obnizy poziom wody w drugim budynku przynajmniejb o 1,5 do 3m od stanu liczonego z naczyn połaczoneych czyli moga zupełnie przestac grzac grzejniki nawet na nizszej kondygnacji i po to tak kryza stara szkoła i nawet skuteczna w takich przypadkach ,jesliprzepnie zbiornik przed pompe wedy cała moc czyli słup podnoszenia wody a konkretnie cisnienie dymnamiczne w układnie przepchnie wszystko do drugiego budynku nawet jesli zbiornik bedzie 1cm wyzej niz grzejnik ostatni na ostatnim pietrze pozdrawiam mam nadzieje ze nie bedziemy dyskutowac o rzeczach oczywistych ratowałem juz nie raz tego typu instalacje bo grzejniki nie grzały

witam

Porady przyniosly chyba sukces . Teraz przyszedlem do domu a grzejniki grzeja dobrze . Mam nadzieje ze tak bedzie juz na dobre.

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie moim problem. Mysle ze moge na Was liczyc w innych sprawach.

Do uslyszenia

Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zamontuj sobie odpowietrzniki automatyczne w grzejnikach, które najbardziej lub najczęściej się zapowietrzają. Koszt takiego odpowietrznika do grzejników typu stelard to 10 - 12 zł za szt. Reakcja chemiczna w instalacji miedź - stal zachodzi minimalnie i jest to w praktyce niezauważalne. Być może Twój problem leży w normalnym wytrącaniu się rozpuszczonego powietrza z wody pod wpływem podgrzewania. Trwa to niekiedy i miesiąc i zależy od układu instalacji, ilości wody w instalacji i właśnie ilości odpowietrzników - automatycznych.

 

Nie patrz na temperaturę w kotle, gdyż niekoniecznie 60 st C to jest w porządku a powiedzmy 80 nie w porządku. temperatura mierzona przez czujnik sterownika kotła mierzy wartość wypadkową ( uśrednioną ) wody zmieszanej z wielu miejsc w płaszczu kotła gdzie woda jest tak naprawdę nierównomiernie podgrzewana. Szczególnym problemem jest podgotowywanie wody na rusztach wodnych, które występuje czasami i przy 55 st C. Jest to niekorzystne zjawisko będące generalnie fizyczną wadą wykonania kotła i ono bardzo zapowietrza instalację c.o.

 

Proponuję przemyśleć sprawę z wymianą pompy na mocniejszą. Ja u siebie mam faktycznie pompę 25/60 i ogrzewam trzy kondygnacje ale pompa pracuje na 1 biegu ( 43 W; odpowiednik 2 biegu w pompie 25/40 ) a instalację mam wykonaną w miedzi z odejściem od kotła rura 28 mm a do grzejników ( nie tylko jednego ale 2 i 4 ) - 15 mm.

 

A naczynie wzbiorcze powinno być zamontowane w układzie samoodpowietrzania kotła bez żadnych kryz i przewężeń. A dlaczego się nie odpowietrza - czy usunąłeś tą 2 mm kryzę w zasilaniu naczynia?

 

Pozdrawiam

Piotr

witam

Porady przyniosly chyba sukces . Teraz przyszedlem do domu a grzejniki grzeja dobrze . Mam nadzieje ze tak bedzie juz na dobre.

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie moim problem. Mysle ze moge na Was liczyc w innych sprawach.

Do uslyszenia

Stanislaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.