Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik nie działa


hubed

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka zaczne od podziękowań dla chłopaków trener40 i gmaj22 za pomoc z uporaniem sie niegrzejacym grzejnikiem i tak wiec malymi kroczkami i podpowiedziami doszlam do tego ze grzejnik dziala i w pompie przestalam. Miec bulgotania, wiec odkrecilam kapselek i zaworek wykrecilam o ktorym koledzy pisali hm grzejnij dalej nie grzal nawet nie odpowietrzal sie wiec zaryzykowalam odkrecic pewien koreczek ktory znajduje sie przy bojlerze pociekla woda, po zakreceniu dokrecilam znow zaworek przy grzejniku ale nie do konca grzejnik zaczlo sie odpowietrzac, i zaczol grzac i do tej pory jest goracy, nawet woda leci mi goraca a nie letnia jak wczesniej to bywalo wiec chlopaki wielkie dzieki za pomoc, porady i cierpliwosc w tlumaczeniu mi, gorąco was pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działał przy prowizorycznym podłączeniu, to musi działać i przy tym. Czy był ponownie odpowietrzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka z zasilaniem do zaworu podłączona? Zawór ampulowy powrotny odkręcony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien. Jest to jeden ze sposobów prawidłowego podłączenia grzejnika, bardzo często spotykany np. w UK i Irlandii.

Nieprawidłowe jest podłączenie zasilania/powrotu do górnych króćców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spoko... Byłem przekonany, że zasilanie zawsze ma być od góry, a powrót na dole,ale skoro tak jest też dobrze, to i u kolegi musi działać, skoro pisał, że działał i przestał... Instalacja była ponownie napełniania, więc może jest w niej jeszcze powietrze i sobie krąży... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzejnik nie będzie poniżej rur  zasilania powrotu, to możesz podłączyć "tradycyjnie". Chyba ze dasz grzejnik typu V (zasilanie i powrót od dołu , głowica na górze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przy takim połączeniu grzejnik traci nieco na swojej efektywności. W grzejnikach typu V od króćca zasilającego jest rurka do wkładki zaworowej w górnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tu strona z zasilaniem będzie nieco cieplejsza niż ta z powrotem. Inaczej niż przy typowym połączeniu, gdzie zwykle góra jest cieplejsza.

IMO tak to będzie wyglądać:

1604914995_rozkladtemperatur.png.d137c7253629441bad349688e23ff8bd.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.