Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeją grzejniki na parterze


TomaszZlocieniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Mam probLem z niegrzejacymi grzejnikami w piwnicy .

Jest to dom o powierzchni 150 metrów .

U góry jest 6 grzejników i wszystko działa ,postanowiłem podłączyć grzejniki na dole w piwnicy ( na parterze ).

Wpielem się rura PEX w zasilanie i oczywiście w powrót, 

Zasilanie mam pod sufitem na wysokości około 2 mętów .

Rury w które się wpielem schodzą w dół na wysokość 30 cm od podłogi , grzejniki powiesiłem też na tej wysokości .

W momencie kiedy wpuszcza wodę odkręcając zawory grzejnik robi się ciepły .kiedy się napełni i go odpowietrze woda w nim nie krąży nadmieniając że w tym samym momencie ogrzewania na 1 piętrze dziala bez żadnego problemu.

Piec 15 kw , na obiegu zamkniętym z listą zabezpieczającymi.i z pompą

Proszę o pomoc .

Mogę też wstawić foto instalacji .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw foto

 

Na jakim biegu dziala pompa, wlacz na 3 moze nizsze biegi sa niewydajne

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Dzięki za info .

Pompa pracuje na 2 biegu .

Idę przełączyć na 3 .

I zrobię za chwilę foto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura PEX jest aktualnie leży i jest po skręcana a to dlatego że robię to już 2 dni i na wszelkie sposoby .

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz mi wytlumaczyc to zdjecie z koncowka 919 tam gdzie sie wpiąłes

Ta prawa rura to zasilanie

Rozumiem ze kotlownia w piwnicy a grzejnik na parterze czy tez kotlownia jest na tym samym poziomie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałeś dokładnie grzejnik? Rurka PEX 16 ma sporo większe opory niż pozostałe stalowe o większej srednicy. Dlatego woda ma łatwiej przez nie :)

Spróbuj podłączyć jak na zdjęciu poniżej, odpowietrz potem dobrze. 

Powinno pomóc - jeśi nie, to trzeba dławić pozostałe obiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa na fotce to zasilanie .

Kotłownia w piwnicy i zdjęcia też piwnicy .

Piętro wyżej mieszkanie i tu wszystko działa .

Odpowietrzylem na każdym grzejniku ma piecu .Może robię coś nie tak .

Myślałem też aby na chwilę połączyć ze sobą zasilanie i powrót aby sprawdzić czy będzie przelot .czy te miedziane rury zrobią się ciepłe .

Bo na obecną chwilę są ciepłe ale tylko na odległości 2 metrów od pieca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio moze zapytam

Ale czy nie mozesz wywiercic 2 dziur z prawej strony tam gdzie sie wpioles i tam poslac przewody

Tak jak napisal gmaj sa male przekroje, masz 2 katy 90 stopni i na dodatek nawrotyy o 180 stopni do gory zeby zasilisc grzejnik

Moze jesli udaloby ci sie zasilic grzejnik na takim samym poziomie co wpiecie do instalacji to nie bedzie (mam na mysli poziom)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkuj rury tak aby do grzejnika  były przynajmniej w poziomie do pionów zasilających a najlepiej ze spadem w kierunku grzejnika 1 cm na metrze wtedy będzie się samo odpowietrzało .Przy takim podłączeniu jak obecnie trzeba by wpiąć dodatkową pompę obiegową żeby wymusić obieg na grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Grzejnik zainstalowany przy samym wspomnianym zasilaniu .Nic to nie dało .

Miedziane rury jak były zimne tak są .

Jutro , jeszcze tylko została próba przelewowa z zasilania na powrót .

Nie potrzebnie tylko wydana kasa .

Kto by pomyślał że będzie taka sytuacja .

Ponad 2 metry w górę woda idzie a w poziomie ma problem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpietw woda idzie u ciebie nadół dopiero potem masz poziom

 

 

Pytanie dodatkowe

 

 

Jak jest miejsce gdzie jest odejscie zasilania w dol od glownej nitki to do jakiego poziomu jest ciepla rurka ???

 

 

 

Mozesz tez dolozyc pompe pytanie czy to ma sens

 

Nie masz zaworu termostatycznego na kaloryferze ani nawet kulowego

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Zawory mam na kaloryferach  , zakręciłem całe mieszkanie .i nic nie dało .Zasilanie mam wiadomo rura pionowa w górę i na wysokości 2 metrów mam poziom (z istniejących poziomów dołożone są w t samym poziomie miedziane rurki o przekroju 25 mm ).Później te miedziane rurki schodzą w dół tam gdzie się wpielem pexem.Wifac te miedziane dokładki na zdjęciu .są one ciepłe , ale tylko na odległości około 1 metra od dołączenia .po wpięciu się pexem myślałem że zamknę obieg i zasile grzejnik .

Ale jak wcześniej pisałem , jest brak obiegu .

Jutro rano polacze zasilanie z powrotem aby sprawdzić cze miedziane rurki zrobią się ciepłe .

Ps . Dzięki za wypowiedź MKaczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , odnośnie pompy ..

Czy jak podłącze 2 pompę , czy nie zakłóci to wiru pierwszej ??

Chodzi mi o to czy nie będę męczył 1 pompy ??

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na tym zdjęciu widać miedziana rurkę (25mm ) która jest ciepła tylko na max 1 metra od wpięcia .gdzie widoczna rura stalowa je gorąca .

IMG_20200119_110849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly test

 

Polacz obie te rury pex i zobacz czy bedzie przeplyw tzn. Czy bedzie ciepla

 

 

Kiedys u rodzicow w pownicy powrot z kaloryfera w lazience byl 1 metr do gory, na grawitacji to nie dzialalo, po wlaczeniu pompy bez zadnego problemu kaloryfer byl goracy

 

A moze cos w tym kaloryferze jest do odkrecenia

 

A jak montowales to spuszczales wode ???

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A czy te zawory na zdjeciu 919 sa w odpowiednich pozycjach tzn. czy jak jest rownolegle to czy jest przeplyw ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory na zdjęciu 919 są otwarte .Co do grzejników ta zawsze spuszczam wodę , bo nie chcemy zalewać piwnicy .teraz pytanie .Co dalej jak polacze te zawory? Bo załóżmy że będzie przepływ ..Myślę że jak będzie przepływ chyba należy położyć rurkę że spadem po całym parterze .

Hmm 

IMG_20200119_110919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jak odpowiednio polozysz zasilanie i powrot to na tej pompie co masz bedzie ci to dzialac

Jesli podejmiesz sie przerobki to daj znac czy dziala

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wyjmij sitko z filtra , po drugie wyprostuj ten wąż ogrodowy bo nigdy tego nie odpowietrzysz i po trzecie wywierć dziury w ścianie na wysokości tego podłączenia to nie będzie takich kombinacji .

Co to za rury ida w podłogę na ostatniej fotce ?

I jeszcze jedno co do nazewnictwa bo strasznie namotałeś 

To co w ziemi to piwnica lub suteryna jeśli jest mieszkalna nad tym jest parter a dopiero potem tzw góra czyli pietro .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Rury wychodzące z podłogi to wcześniejsze miejskie ogrzewanie.bylo strasznie drogie i dogrzewalo tak mieszkania jak teraz .

Myślę że miałeś rację ze swoimi sugestiami , bo po wywierceniu otworów w ścianie i wyciągnięcie filtra grzejnik zrobił się gorący , pompą pracuje na 2 biegu jak wcześniej  i jest dobrze .

Ogarniam się z pozostałymi grzejnikami bo na obecną chwilę zasiłilem tylko ten jeden .

Teraz pytanie ..

Zastosować trójnik przed grzejnikiem czy połączyć to szeregowo .(dwa pozostałe grzejniki .

Jeszcze raz dziękuję .

Pzdr.

IMG_20200122_113912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowo nie połączysz tych grzejników , maja podejście 1/2 cala  czyli musza być wpięte równolegle albo na gałązce pex 20 , trójnik 20 z redukcja na odejściach do 16 i 16 po trójniku do obu grzejników wtedy to będzie działało jak należy . To co w górę od tego wezła bez zmian jeśli działało do tej pory dobrze . Po zalaniu instalacji i odpowietrzeniu musisz na zaworach powrotnych przy grzejnikach  wystroić przepływy m/w do tej samej temperatury powrotu z obu grzejników .

Pozdrawiam 

Jeszcze jedno rozwiązanie to mini rozdzielacz na dwa obwody ale wtedy po rozdzielaczu 2 równoległe podłączenia grzejników ( 4 rury) Rozdzielacz można zrobić z trójników np. 3/4 z odejściem na 1/2 cala . 

W obu przypadkach na grzejnikach obowiązkowo odpowietrzenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.