Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Twin bio luxury 12 KW problem z ustawieniem grzania.


krzsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku powiem że jestem laikiem w tych sprawach choć dużo już sie nauczyłem nr co wiec może moje pytania czasami będą dla was niezrozumiałe za co przepraszam. 

Posiadam Kocioł Twin bio luxury 12 KW.

W domu mam regulator  Panel estexX80 i pierwsze pytanie dotyczy właśnie jego.

1. Co powinienem mieć wybrane w ustawieniach Trybu prac? Mam do wyboru: Nocny, Dzienny, harmonogram  i inne ale te na pewno nie" Wyłącz grzanie, włącz grzanie, wietrzenie wakacje itp- ale te sa czasowe wiec nie one. Nie mam ustawionego harmonogramu grzania. I obecnie mam wybrany dzienny, choć nie jestem pewien?

2. Moje drugie zasadniczy pytanie dotyczy  grzania w domu. Na tym panelu mam zadaną temperaturę grzania powiedzmy 21 stopni. Pokazuje mi powyżej  temperaturę w domu 23 - a piec cały czas się załącza co jakieś 1,5-2 godziny i dogrzewa.  gdyby nie regulator pokojowy to bym miał saunę. Tylko tym regulatorem  jestem wstanie sterować temp. w domu. O co chodzi?

Zapytałem się autoryzowanego  serwisanta to odpowiedział że tak ma być, bo kocioł podtrzymuje sobie temperaturę by się nie wychładzać? Na pytanie to po co na panelu do ustawienia zadana temperatura grzania:? Nie wie?!  Czy możecie mi potwierdzić że rzeczywiście tak ma być ? Kocioł cały czas będzie się dogrzewał i pompował ciepło od kotła do sprzęgła? A ja ma regulować temperaturę w dom,u tylko pokojówką podłączona do sterownika ST-427i?

Czy jednak zadana temperatura na panelu do czegoś służy a ja mam jakiś błąd w ustawieniach. Robił je autoryzowany serwis. Pytałem o jakieś mieszacze?   bo widze w wypełnionej instrukcji takie hasła i mam przez niego zaznaczone Ustawienia mieszacza : temperatura 60st, termostat pokojowy mieszacza NIE.

Ale pan mo powiedział że ja nie mam mieszacza? o co chodzi?

Może powinienem mieć ustawiony jakiś harmonogram na kotle? 

Bedę wdzięczy za wszystkie podpowiedzi  Licze na Waszą pomoć.

jak potrzebujecie jakiś dodatkowych pytań / informacji to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytam twoj post 3razy to może zrozumiem o ci chodzi. Ale do rzeczy. Musisz powiedzieć jaka masz instalacje. Schemat zdjęcia ustawienia bo widać ze to dla ciebie czarna magia i nie wiesz jak co na działać. I to pewnie zajmie najwiecej czasu - zrozumienie zależności co na co wpływa i jak działa. Ale bez schematu zdjec i ustawień w jednym miejscu będzie się wątek wlókł długo zanim coś doradzimy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstawiam ustawienia . Odnoście rodzaju instalacji to trudno mi się wypowiedzieć  bo zgadam się s Toba że jak stwierdzileś ze mnie czarna magia.

To co przepisałem z pieca:

Ustawienia kotła

Tryb pracy – automatyczny

Max temp. Kotła 70C

Minimalna temp kotła 55 C

Wybór termostatu ecoTester T1

Histereza kotła 5 C

Pompa kotłowa – Pompa przewałowa

Wyłączenie pompy  od termostatu ON

 

Ustawienia CO i CWU

Temp. Załączenia pompy CO  45C

Postój pompy  Co podczas ładowania CWU 0 min

Czas postoju CO od termostatu 0 min

Czas pracy CO od termostatu 0 sec

Min temperatura zadana CWU 20 C

Max temperatura zadana CWU 70 C

Podwyższenie temp. Kotła od CWU i mieszacza 5 C

Automatyczne wydłużenie pracy CWU  ON

 

Ustawienia mieszacza 1

Obsługa mieszacza 1- tylko pompa

Wybór termostatu – Wyłączony OFF

Min temperatura mieszacza 1 - 20 C

Max temperatura mieszacza 1 -50 C

Czas otwarcia zaworu -140 sec

Wyłączenie pompy od termostatu – TAK

LATO-  Wyłączony

 

Wyjście H

Wyjście H mod A - Wyłączone

Nie wstawiam tu parametrów palnika bo to  jak mi się wydaje  nie w tym rzecz. Mnie najbardziej  nurtuje to ustawienia; Ustawienia mieszacza 1

/ Obsługa mieszacza 1- tylko pompa

/  Wybór termostatu – Wyłączony OFF

Choć jak powiedział serwisant ja nie mam mieszczacz. Ale naprawde nie wiem co to jest mieszacz. Mo może on myslal o opcjonalnym module C z dwoma zaworami mieszającymi. nie wiem nie mam pojęcia.

 

Zdjęcia zrobiłem ale mam problem z transferem z telefonu. jak  mi sie uda to wkleję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3165.thumb.jpg.8739b46ff1d892b2234de0059f5aeb7e.jpg3163.thumb.jpg.e2d80f0e07838999f548bcf271b6947c.jpg3162.thumb.jpg.ae570b58e5047d7ab4070dd26ffcba71.jpg3160.thumb.jpg.4d28c004fe897b9156c11ef952f10e93.jpg

Może Cie to rozmieszy co zrobiłe, ale. planu instalacji nie mam. Zrobilem zdjęcie tego co uważałem za istotne, bo przecież nie będe fotografował samych rur?

Od dołu to co widze z tyłu pieca.

Piec 

Później pompy.

ostatnie zdjęcie to co mam w pralni, czyli sprzęgło i reszta.

tak jak mówiłem piec mam w budynku obok a ciepło idzie rurą pre izolowana w ziemi.

A mam jeszcze programator pokojowy Auratona i ten od kostrzewy. Ale zdjęci już nie wstawiam bo pewnie wiesz o czym 3160.thumb.jpg.4d28c004fe897b9156c11ef952f10e93.jpg3162.thumb.jpg.ae570b58e5047d7ab4070dd26ffcba71.jpg3160.thumb.jpg.4d28c004fe897b9156c11ef952f10e93.jpg3163.thumb.jpg.e2d80f0e07838999f548bcf271b6947c.jpg3165.thumb.jpg.8739b46ff1d892b2234de0059f5aeb7e.jpgpisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie kotła-histereza kotla. 

Zwieksz na 10 i nie powinien się tak często włączać. 

Cyt Twój tekst, bo kompletnie go nie rozumiem. Masz jakiś regulator dzięki któremu nie masz sauny w domu, a zamiast 21 st masz 23st. 

2. Moje drugie zasadniczy pytanie dotyczy  grzania w domu. Na tym panelu mam zadaną temperaturę grzania powiedzmy 21 stopni. Pokazuje mi powyżej  temperaturę w domu 23 - a piec cały czas się załącza co jakieś 1,5-2 godziny i dogrzewa.  gdyby nie regulator pokojowy to bym miał saunę. Tylko tym regulatorem  jestem wstanie sterować temp. w domu. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzsi A dlaczego u Ciebie jest wybór termostatu wyłączony off? Jeśli chcesz żeby termostat działał wybierz na sterowniku kotła taki sam jak na regulatorze pokojowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 16:27, krzsi napisał:

/  Wybór termostatu – Wyłączony OFF

Mam inny piec kostrzewy, ale mam wybrany termostat i piec włącza się i wyłącza wg termostatu pokojowego

Obwód grzewczy
 
Wybór termostatu
ecoSTER T1  
 
Min. temp. obwodu
20°C  
 
Maks. temp. obwodu
25°C  
 
LATO
Nie  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.