Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kostrzewa mini bio luxury 12 ecoster problem


KarcziX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem kotla MiniBio Luxury 12kw w piwnicy pod mieszkaniem 65m2. Od pol roku walcze z ustawieniami hamronogramu pracy kotła. W domu przez calą dobe ktos przebywa, wiec dobrze aby piec nie robil wiekszych przerw. Zastanawialem sie nad tym jakich uzyc temperatur nocnych i dziennych i czy w ciagu dnia robic na sterowniku przerwy na temperature nocna. Czy bedzie to efektywniejsze? Przykladowo mam ustawione teraz 22.5 stopnia temperatury dziennej oraz 21 stopni nocnej. Ale pobor pelletu jest, tak mi sie bynajmniej wydaje, dosyc spory. Schodzi mi okolo 0.5t pelletu A1 miesiecznie. Blok jest czesciowo ocieplony, ale mieszkam na parterze wiec podloga jest ciagle zimna, moze to ma wplyw na wieksze zuzycie paliwa. Zastanawiam sie czy oszczedniejsze  jest:

a) ustawienie takie jak mam czyli w godzinach 7-22 temperatura 22.5 a w nocy 21 

b) ustawienie harmonogramu z przerwami tj. Temperatura dzienna w godzinach 7-12 pozniej 12-15 temperatura nocna, pozniej 15-18 dzienna itp. 
podejrzewam ze ograniczy to czas pracy kotla ze wzgledu na utrzymywanie przez pewien czas odpowiedniej temperatury, ale spowoduje to wychlodzenie ktore pozniej nie bedzie zbyt paliwozerne do nagrzania? Prosze o pomoc.

dodam ze nie posiadam zadnych czujnikow temperatury zewnetrznej, tylko sterownik pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaoszczędzisz robiąc nocne obniżenia większe niż 1 stopień. U mnie temp dzienna to 22,5 a nocna 22,1 .

Histerezę mam 0,5 st.

Przetestowałem to bardzo gruntownie.

Nie piszesz też jaka jest histeraza u ciebie?

No i masz 2 razy za duży kociołek.

 

Jak chcesz oszczędniej to albo ocieplić tam gdzie można, wymienić okna na 3 szybowe z argonem , albo grzać na 19 stopni i siedzieć w kufajce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.